آموزشاینترنت و وبتلفن هوشمند / تبلت

آموزش ذخیره کردن وب سایت به عنوان اپلیکیشن در آیفون و آیپد

اگر به طور مکرر از یک سایت بازدید می کنید یا به اپلیکیشن های مبتنی بر وب متکی هستید، می توانید آیکن آن ها را در صفحه اصلی دستگاه آیفون یا آیپد خود ذخیره کنید. این روش در واقع میانبری را در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آن می توانید به وب سایت ها و اپلیکیشن های وبی دسترسی داشته باشید.

آموزش اضافه کردن وب سایت به صفحه اصلی آیفون

در گوشی آیفون ابتدا مرورگر Safari را باز کنید و وارد وب سایت مورد نظر شوید. حالا روی صفحه نمایش (ترجیحا قسمت هایی که باعث باز شدن پنجره دیگری نمی شود) ضربه بزنید تا نوار ابزار در پایین صفحه ظاهر شود.

در میان گزینه های موجود در نوار ابزار روی آیکن به اشتراک گذاری (Share) که یک مستطیل و یک فلش رو به بالا را نشان می دهد ضربه بزنید.

آیپد

 

حالا منویی باز می شود که باید آن را بالا بکشید و گزینه “Add to Home Screen” را انتخاب کنید.

آیپد

 

در پنجره “Add to Home Screen” اگر دوست داشتید نام آیکن وب سایت که روی صفحه نمایش در کنار سایر اپلیکیشن ها نشان داده می شود را تغییر دهید. سپس روی “Add” در گوشه بالا سمت راست پنجره ضربه بزنید.

iOS

 

به این ترتیب آیکن وب سایت مثل سایر اپلیکیشن ها روی صفحه نمایش آیفون ایجاد خواهد شد. از این بعد برای بازدید از وبسایت ذخیره شده کافیست آیکن آن را لمس کنید تا مرورگر سافاری به صورت خودکار آن را باز کند.

سافاری

 

 

آموزش اضافه کردن وب سایت به صفحه اصلی آیفون

روش کار در آیپد تقریبا مشابه آیفون است و فقط چند تفاوت جزیی وجود دارد. برای اضافه کردن آیکن وبسایت به صفحه اصلی آیپد ابتدا مرورگر Safari را باز کنید، سپس وارد وبسایت مورد نظر شوید. حالا نقطه ای از صفحه نمایش را لمس کنید تا نوار ابزار در بالای صفحه نمایش ظاهر شود.

در این نوار روی آیکن به اشتراک گذاری (Share) که یک مستطیل و یک فلش رو به بالا را نشان می دهد ضربه بزنید. این آیکن در سمت راست باکس آدرس قرار دارد.

کیمیانو

 

در ادامه منویی در سمت راست صفحه باز می شود. در این منو گزینه “Add to Home Screen” را انتخاب کنید.

کیمیانو

 
زمانی که پنجره “Add to Home Screen” باز شد، در صورت تمایل نامی برای این وبسایت انتخاب کنید تا زیر آن آیکن آن در صفحه اصلی آیپد نشان داده شود. سپس “Add” در گوشه بالا سمت راست پنجره را لمس کنید تا وب سایت ذخیره شود.

آیپد

 

درست مثل آیفون، این وبسایت در صفحه اصلی آیپد در کنار سایر اپلیکیشن ها نمایش داده می شود تا در هر زمانی که خواستید از وب سایت مورد نظر بازدید کنید، روی آن ضربه بزنید. در ادامه مرورگر سافاری به صورت خودکار وبسایت را باز خواهد کرد.

آیفون

 

میانبر دسترسی به وبسایت ها در آیفون و آیپد چیست؟

آیکن وب سایتی که به کمک مرورگر سافاری ساخته می شود ظاهر و عملکردی مشابه سایر اپلیکیشن های سیستم عامل iOS دارد، و همواره در کنار آن ها روی صفحه نمایش آیفون یا آیپد نشان داده می شود. شما می توانید این آیکن را بین صفحات جابجا کنید، در صورت نیاز آن را داخل فولدر قرار دهید، یا حتی آن را به نوار ثابت پایین صفحه انتقال دهید.

معمولا تصویر این آیکن قسمتی از اسکرین شات وب سایت است. اما گاهی اوقات ممکن است یک آیکن اختصاصی از لوگوی وبسایت به عنوان تصویر آیکن انتخاب شده باشد. در چنین مواردی طراحان وبسایت مذکور تصویری مخصوص ذخیره سازی آیکن در سیستم عامل های iOS داخل کد وبسایت گنجانده اند.

تا این لحظه فقط مرورگر سافاری می تواند آیکن وبسایت را روی صفحه نمایش اصلی آیفون و آیپد ذخیره کند. از سوی دیگر اپل اجازه نمی دهد کاربر مرورگر پیش فرض دستگاه را از سافاری به گزینه دیگری تغییر دهد. بنابراین در صورت استفاده از آیکن میانبر وبسایت، فقط سافاری می تواند آن را باز کند. با وجود چنین محدودیتی، داشتن آیکن های میانبر از وبسایت های محبوب شما می تواند باعث صرفه جویی در زمان و افزایش سرعت دستگاه شود.

جهت ورود به بخش آموزش به این بخش وارد شوید

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا