آموزشآموزش کامپیوتر

آموزش مخفی کردن پوشه ها در ویندوز ۱۰

گاهی اوقات لازم است فایل ها و ‌پوشه های مشخصی در ویندوز ۱۰ مخفی شوند. این کار باعث می شود سایر کاربران سیستم به اطلاعات مهم و شخصی شما دسترسی نداشته باشند، یا به صورت اتفاقی آن ها را حذف نکنند.
خوشبختانه در ویندوز ۱۰ دو راهکار ساده وجود دارد که با بهره گیری از آن ها در کمترین زمان ممکن می توانید پوشه های مورد نظر خود و فایل های داخل آن را مخفی کنید.

ما در این مقاله قصد داریم نحوه مخفی کردن پوشه ها در ویندوز ۱۰ را با استفاده از فایل اکسپلورر ویندوز شرح دهیم. همچنین چگونگی دسترسی مجدد به فایل های مخفی شده توضیح داده می شود.

آموزش مخفی کردن فولدر ها در ویندوز با استفاده از File Explorer

۱. فایل اکسپلورر را باز کنید.

۲. به پوشه یا فایلی که قصد دارید آن را مخفی کنید مراجعه نمایید.

۳. روی پوشه یا فایل مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه “Properties” را انتخاب نمایید.

مخفی کردن پوشه ها

 

۴. در پنجره باز شده وارد تب “General” شده و در قسمت “Attribute” گزینه “Hidden” را فعال کنید.

۵. روی دکمه “Apply” کلیک کنید.

کیمیانو

 

۶. اگر داخل پوشه ای که قصد دارید مخفی کنید فایل ها و پوشه های دیگری وجود داردی، مطمئن شوید در پنجره ای که باز می شود گزینه “Apply changes to this folder, subfolders, and files” را انتخاب می کنید.

۷. روی دکمه “OK” کلیک کنید.

کیمیانو

 

۸. دوباره روی دکمه “OK” کلیک کنید تا فرایند کامل شود.

ویندوز ۱۰

 

اگر مراحل بالا را به درستی پشت سر بگذارید، پوشه یا فایل مورد نظر نشان داده نخواهد شد، چرا که در ویندوز ۱۰ مواردی که این تغییر روی آن ها انجام می پذیرد به صورت پیش فرض ‌مخفی می شوند.

برای دسترسی مجدد به محتویات داخل پوشه مخفی شده باید آدرس کامل آن را در قسمت نوار آدرس فایل اکسپلورر وارد کرده و دکمه “Enter” را بزنید.

روش آسان تری نیز برای نمایش دادن پوشه های مخفی و دسترسی به محتویات داخل آن ها وجود دارد. در این روش کافیست فایل اکسپلورر را باز نموده و وارد تب “View” شوید. در این قسمت گزینه “Hidden Files” را پیدا کنید و مطمئن شوید فعال است (باکس کنار آن باید تیک خورده باشد). حالا تمام پوشه های مخفی نمایش داده می شوند و مثل سایر پوشه ها می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید.

بعد از اینکه کار سما با پوشه مورد نظر تمام شد، می توانید با غیر فعال کردن گزینه “Hidden Files” در تب “View” فایل اکسپلورر دوباره پوشه ها را مخفی کنید.

برای خارج کردن دائمی یک یا چند پوشه مشخص از حالت مخفی نیز گزینه “Hidden” در مرحله ۴ را غیر فعال کنید.

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. همچنین خواهشمندیم در صورت امکان این مطلب را با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید.

 

بخش آموزش

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا