آموزشاینترنت و وب

اینستاگرام برای ویندوز – کاربردهای استفاده از وبسایت و نسخه دسکتاپ

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی موبایل است. این اپلیکیشن در ابتدا برای آیفون ، و پس از حدود ۱ سال برای استفاده در اندروید ارائه شد. علاوه بر اپلیکیشن موبایل، امکان دسترسی به اینستاگرام از طریق مرورگرهای اینترنتی نیز وجود دارد. همچنین نسخه‌ای از اینستاگرام برای ویندوز ۱۰ نیز وجود دارد. بعضی از عملیات‌ها در اینستاگرام، مانند غیرفعال کردن حساب، فقط از طریق سایت انجام می‌شوند.

گاهی کاربران ممکن است به هر دلیلی امکان دسترسی به اپلیکیشن موبایل اینستاگرام را نداشته باشند. در این مواقع استفاده از اینستاگرام برای ویندوز یا وبسایت اینستاگرام ضرورت پیدا می‌کند. در این مطلب مهم‌ترین موضوعات مرتبط با استفاده از اینستاگرام در دسکتاپ و ویندوز معرفی می‌شود.

دسترسی به اینستاگرام برای ویندوز

برای استفاده از اینستاگرام در ویندوز می‌توانید هم از طریق وبسایت و هم از طریق اپلیکیشن ویندوز اینستاگرام عمل کنید. برای دسترسی به اپلیکیشن اینستاگرام برای ویندوز (ویندوز ۱۰) کافی است منوی استارت را باز کرده و وارد «مایکروسافت استور» شوید. سپس در بخش جستجو، کلمه اینستاگرام را وارد کنید و در نتایج جستجو روی اینستاگرام کلیک کنید. سپس دکمه Get را کلیک کرده و اینستاگرام را نصب کنید. بعد از نصب، با زدن دکمه لانچ آن را باز کرده یا در منوی استارت روی آیکون آن کلیک کنید.

اپلیکیشن اینستاگرام برای ویندوز و همین طور وبسایت اینستاگرام بیشتر برای چک کردن حساب و انجام بعضی عملیات‌های خاص طراحی شده است. برای همین ایجاد پست جدید یا گذاشتن استوری از طریق این ابزارها امکان‌پذیر نیست. بعضی از برنامه‌های شبیه‌سازی محیط اندروید در ویندوز مانند بلواستکز در دسترس شما هستند که می‌توانید از طریق آنها برای پست عکس و ویدئو در اینستاگرام از طریق ویندوز عمل کنید.

با دسترسی به اینستاگرام می‌توانید از پست‌ها و استوری‌های کاربرانی که دنبال می‌کنید بازدید کرده و آنها را لایک کرده و برای آنها کامنت بگذارید.

تغییر عکس پروفایل در اینستاگرام برای ویندوز

برای تغییر تنظیمات پروفایل اینستاگرام برای ویندوز ابتدا وارد وبسایت اینستاگرام شده و وارد حساب کاربری خود شوید. درست مانند صفحه موبایل، پروفایل شما در سمت راست بالای تصویر قرار گرفته است. با کلیک روی آن وارد صفحه پروفایل خود شوید. با کلیک کردن روی تصویر پروفایل خود یک منو ظاهر می‌شود که سه گزینه ارائه می‌دهد:

     – گزینه «برداشتن تصویر فعلی» (Remove Current Photo). اگر نمی‌خواهید از هیچ تصویری برای پروفایل خود استفاده کنید این گزینه را انتخاب کنید.

     – گزینه «عکس گرفتن» (Take Photo). اگر می‌خواهید با استفاده از دوربین کامپیوتر خود عکس بگیرید این گزینه را انتخاب کنید.

     – گزینه «بارگذاری عکس» (Upload Photo). اگر می‌خواهید فایل‌های کامپیوتر را مرور کرده و از میان آنها یک تصویر پروفایل انتخاب کنید، روی این گزینه کلیک کنید.

با استفاده از این سه گزینه می‌توانید تغییرات مورد نظرتان در عکس پروفایل را ایجاد نمایید. اینستاگرام هیچ محدودیتی برای تغییر یا افزودن عکس پروفایل قائل نیست. برای همین هر زمان که دوست داشته باشید می‌توانید عکس پروفایل خود را تغییر دهید.

بازیابی و تغییر رمز عبور اینستاگرام

اگر به هر دلیل کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید، برای بازیابی رمز اینستاگرام برای ویندوز می‌توانید مستقیما وارد صفحه‌ تغییر کلمه عبور در وبسایت اینستاگرام شده و ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید. با انجام این کار یک لینک برای تغییر کلمه عبور به ایمیل یا موبایل شما ارسال می‌شود که با کلیک روی آن، وارد صفحه تعیین کلمه عبور می‌شوید. در این صفحه لازم است که یک کلمه عبور جدید وارد کرده و آن را مجددا وارد کنید تا کلمه عبور جدید شما ثبت و ذخیره شود.

اینستاگرام برای ویندوز

همچنین ممکن است لازم باشد کلمه عبور خود را از داخل حساب اینستاگرام خود در وبسایت تغییر دهید. برای مثال هنگامی که موبایل شما در دسترس نباشد و یا از کار بیافتد، در صورتی که از اینستاگرام در ویندوز استفاده کرده باشید، به سادگی می‌توانید با ورود به حساب کلمه عبور خود را تغییر دهید.

برای تغییر کلمه عبور اینستاگرام برای ویندوز می‌توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید:

     – از طریق یک مرورگر اینترنتی وارد وبسایت اینستاگرام شده و وارد حساب کاربری خود شوید.

     – روی آیکون حساب خود در سمت راست بالای صفحه کلیک کرده تا وارد صفحه پروفایل خود شوید.

     – روی آیکون دنده در سمت راست لینک ادیت پروفایل (Edit Profile) کلیک کنید.

     – در پنجره‌ای که ظاهر می‌شود، روی گزینه تغییر کلمه عبور (Change Password) کلیک کنید.

     – در اینجا لازم است که کلمه عبور فعلی خود را وارد کرده، سپس کلمه عبور جدید و تکرار آن را وارد کنید. وقتی این کار انجام شد، روی گزینه «تغییر کلمه عبور» کلیک کنید.

غیر فعال‌سازی حساب اینستاگرام برای ویندوز

یکی از قابلیت‌های نسخه وب یا دسکتاپ اینستاگرام، غیر فعال‌سازی و حذف حساب اینستاگرام است. این دو فعالیت از داخل اپلیکیشن اینستاگرام قابل انجام نیستند و فقط از طریق وبسایت می‌توان آنها را انجام داد. برای غیر فعال‌سازی اینستاگرام مطابق مراحل زیر عمل کنید:

اینستاگرام برای ویندوز

     – وارد وبسایت و حساب کاربری خود شوید.

     – روی عکس پروفایل خود در سمت راست بالای صفحه کلیک کرده تا وارد صفحه پروفایل خود شوید.

     – حالا روی دکمه Edit Profile کلیک کنید.

     – به سمت پایین اسکرول کرده و روی گزینه «غیرفعال‌سازی موقت حساب من» (Temporarily disable my account) کلیک کنید.

     – در این مرحله اینستاگرام از شما دلیل غیرفعال‌سازی حساب را می‌پرسد. از فهرست دلایل یکی از آنها را انتخاب کنید.

     – حالا اینستاگرام از شما می‌خواهد دوباره کلمه عبور خود را وارد کنید. با وارد کردن کلمه عبور، گزینه «غیرفعال‌سازی موقت حساب» (Temporarily Disable Account) فعال می‌شود. با کلیک روی این گزینه حساب خود را به شکل موقت غیرفعال می‌کنید.

حذف حساب اینستاگرام

همان طور که پیشتر اشاره شد، حذف حساب اینستاگرام نیز فقط از طریق وبسایت امکان‌پذیر است. این قابلیت‌ها ویژه اینستاگرام برای ویندوز هستند. برای این کار وارد وبسایت و حساب کاربری خود شده، سپس وارد پروفایل شده و روی گزینه Edit Profile کلیک کنید. با اسکرول به سمت پایین، گزینه Delete Your Account را انتخاب کنید.
در این مرحله درست مثل آموزش قبل، لازم است دلیل حذف حساب خود را وارد کنید. برای این کار یکی از گزینه‌های منو را انتخاب کنید. حالا لازم است که کلمه عبور خود را وارد کنید تا دکمه Permanently delete my account فعال شود. هنگامی که روی این دکمه کلیک کنید، حساب اینستاگرام برای همیشه حذف می‌شود.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا