آموزشاپلیکیشن آیفونتلفن هوشمند / تبلتنرم‌افزار و اپلیکیشن

با این ۱۰ ویجت آیفون برای کنترل بهتر کارهای خود آشنا شوید

ویجت آیفون ( ابزارک ) به شما امکان می‌دهد به اطلاعات مختلف سریعا دسترسی داشته باشید بدون این که اپلیکیشن مدیریت کننده آن اطلاعات را باز کنید.

ویجت چیست ؟ و چرا ما به آن نیاز داریم؟

به عنوان مثال، ویجت Calendar ( تقویم ) که بدون باز کردن اپلیکیشن Calendar ، امکان مشاهده سریع رویدادهای آینده را برایتان فراهم می کند.

ویجت آیفون

ویجت ها برای مدت طولانی در بین ما وجود داشته اند، در گذشته ویجت یکی از دلایل بهتر بودن اندروید از iOS بود. با انتشار نسخه ۱۴ iOS، ویجت‌های بسیار کاربردی و قدرتمند برای صفحه اصلی آیفون ایجاد شد.

انواع ویجت آیفون برای دانلود و استفاده وجود دارند. حالا با شروع نسخه ۱۴ iOSمی توانید صفحه هوم آیفون خود را به هر شکلی که می خواهید طراحی کنید. اما چطور این کار ممکن خواهد بود؟ برای پاسخ به این سوال تا انتهای این مطلب همراه کیمیانو باشید.

ویجت آیفون Widget smith

« ویجت اسمیت » اپلیکیشنی است که ویجت های دلخواه آیفونتان را می سازد. این برنامه برای انواع ویجت ها قالب های قابل تغییر دارد. شما می توانید ویجت تقویم، یاداوری، ساعت جهانی، عکس، متن یا هواشناسی را برای خود بسازید.

ویجت اسمیت این امکان را می‌دهد که فونت ها، رنگ ها و طرح ها را تغییر دهید و صفحه هوم مختص به خود را داشته باشید.

ویجت آیفون Sticky Wigets

ویجت آیفون

با «استیکی ویجت» می توانید کاغذهای یادداشت چسبی و با همان فونت ماژیکی کلاسیک خود را وارد صفحه اصلی آیفونتان کنید. به این شکل که یک ویجت در اندازه های کوچک، متوسط و بزرگ ایجاد می کنید و سپس متنی در آن می نویسید. برای ویرایش متن نیز کافی است روی یک ویجت ضربه بزنید.

این اپلیکیشن پس‌زمینه‌ای زردرنگ کلاسیک و فونتی زیبا دارد، البته به کمک گزینه های متفاوتی می‌توانید پس‌زمینه یا فونت آن را تغییر دهید.

ویجت آیفون Widgeridoo

ویجت آیفون

«widgeridoo» یک ویجت ساز پیشرفته برای آیفون است که ویجت هایی با ساختار بلوکی طراحی می کند. با آن که اپلیکیشن « ویجت اسمیت » در اختیارتان قالب های قابل تغییر قرار می دهد، ولی « Widgeridoo » امکان کنترل  کردن و تغییر تمام ویجت را فراهم می‌کند.

با این برنامه شما سیستمی ‌با ساختار شطرنجی دارید که در آن می توانید ردیف ها و ستون ها را اضافه یا حذف کنید.

همچنین می توانید انواع مختلف اطلاعات را به هر بلوک اضافه کنید تا یک ویجت آیفون که چندین نوع اطلاعات را نمایش می دهد، داشته باشید.

ویجت آیفون Clear Spaces

ویجت آیفون
گرچه می توانید در اپلیکیشن Scriptable ویجت هایی با پس زمینه شفاف بسازید که فضاهای خالی را به صفحه هوم شما اضافه کنند، اما راه آسان‌تری نیز به اسم ویجت «Clear Space» وجود دارد.

با این اپلیکیشن می توانید ویجت هایی در اندازه های کوچک یا متوسط با پس زمینه مشابه تصویر زمینه موبایل خود بسازید.

سپس ویجت آیفون را اضافه کنید و به اپلیکیشن می‌گویید که آن را در چه مکانی از صفحه هوم قرار دهد و مابقی کار را خود اپلیکیشن انجام خواهد داد.

ویجت آیفون Reminders


اپلیکیشن Reminders ( یادآوری‌ها ) در آیفون یک مدیر بسیار خوب برای امورتان محسوب می‌شود. به راحتی می¬توانید کارهای خود را ضبط کنید و با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید.

اگر می خواهید کار های خود را بدون باز کردن اپلیکیشن پیگیری کنید، کافی است ویجت Reminders را به صفحه هوم خود اضافه کنید. اندازه های متوسط و بزرگ تعداد کارهای بیشتری را نیز نمایش می دهند.

شما می¬توانید انتخاب کنید که یادآوری ها را از یک فهرست یا از فیلتر مشاهده کنید. به هر حال این ویجت حجم اطلاعات زیادی را نمی‌تواند نشان دهد. پس اگر می خواهید تعداد یادآوری های بیشتری را روی صفحه مشاهده کنید، اپلیکیشن« TickTick » یا « Todoist »را امتحان کنید.

راه دیگر این است که با استفاده از اپلیکیشن ویجت اسمیت، یک ویجت آیفون « Reminders » برای خود بسازید، آن را طراحی کنید و جلوه ای خاص به صفحه هوم‌تان دهید.

ویجت آیفون Fantastical


« Fantastical » بدون شک بهترین برنامه تقویم برای آیفون و آیپد است. علاوه بر این، می¬توانید از ویژگی‌های پایه¬ای آن مانند مجموعه عالی ویجت ها به طور رایگان استفاده کنید، fantastical ویجت‌هایی برای قرارها و کار¬های آینده، نمای تقویم و موارد دیگر دارد. همچنین، یک ویجت بزرگ وجود دارد که تمام موارد گفته شده را با یکدیگر ترکیب می‌کند.

البته اگر مایل نیستید از یک اپلیکیشن متفرقه استفاده کنید، می توانید ویجت اپلیکیشن Calendars (تقویم) خود آیفون را امتحان کنید.

ویجت آیفون Photos


ویجت « Photos » عکس هایی تصادفی از آلبوم عکس هایتان و بخش «  For You» در اپلیکیشن Photos و همچنین عکس هایی را که در طول روز می گیرید، به نمایش می گذارد. انجام این کار می¬تواند یک روش عالی برای زنده کردن خاطرات بدون نیاز به قراردادن عکسی به عنوان تصویر  زمینه باشد.
بزرگترین مشکل ویجت «  Photos» این است که نمی توانید کنترل کنید چه عکسی در چه زمانی نمایش داده شود.

با این حال، می توانید از اپلیکیشن « ویجت اسمیت » برای ایجاد یک ویجت آیفون که یک عکس یا چند عکس از یک البوم مشخص را نمایش دهد، استفاده کنید.

Music

ویجت آیفون

iOS 14 از ویجت هایی که اپلیکیشن های خود آیفون را کنترل کنند پشتیبانی نمی کند. با این حال، می توانید یک ویجت موزیک داشته باشید که موسیقی در حال پخش، آلبوم های تازه پخش شده و هر فهرست پخشی را نمایش دهد که در اپل موزیک خود دارید.

اگر از اپلیکیشن اسپاتیفای استفاده می کنید، می توانید ویجت های مشابهی را برای آن دریافت کنید. ویجت اسپاتیفای این امکان را دارد تا پس زمینه  ویجت را به  طور خودکار به تصویر آلبوم آهنگ تغییر می دهد.

اگر ‌ترجیح می دهید فقط یک ویجت آیفون کوچک برای اسپاتیفای یا اپل موزیک داشته باشید که آهنگ در حال پخش را نمایش دهد، اپلیکیشن TuneTrack را امتحان کنید.

برای اینکه یک ویجت تعاملی اپل موزیک داشته باشید، باید از یک اپلیکیشن متفرقه مانند « Soor » استفاده کنید که امکان دسترسی به تمام کتابخانه اپل موزیک، همراه با همه فهرست پخش¬های شما را فراهم می‌کند. همچنین این اپلیکیشن ویجت‌های تعاملی دارد که به ما اجازه می‌دهد آهنگ‌ها را پخش و متوقف کنیم یا تغییر دهیم.

اپلیکیشن Shortcuts

اپلیکیشن Shortcuts ( میانبرها ) ۳ ویجت متفاوت دارد که با استفاده از آن‌ها یک جا از صفحه هوم میانبر می‌زنید. ویجت کوچک یک میانبر، ویجت متوسط ۴ میانبر و ویجت بزرگ ۸ میانبر را نمایش می‌دهد.

یک دلیل خیلی خوب نیز برای استفاده از ویجت آیفون « Shortcuts » به جای آیکون‌های صفحه هوم وجود دارد.

هر زمان که یک میانبر را از طریق این ویجت فعال می¬کنید، این برنامه بدون باز کردن اپلیکیشین Shortcuts در پس زمینه کار می‌کند. می توانید متن را تایپ کنید یا در منوی فشرده ای که بالای صفحه هوم نشان داده می شود، انتخاب‌هایی انجام دهید.

ویجت آیفون News

ویجت آیفون
آیا می‌خواهید آخرین اخبار یا مقالات را از وب سایت‌های مورد علاقه خود در صفحه اصلی آیفون بخوانید؟ ویجت Apple News این امکان را برایتان فراهم می‌کند.

همچنین می‌توانید آخرین مقالات را از وب سایت‌ها به واسطه RSS خوان‌ها مانندLire ، Reeder 5 و Elytra دریافت کنید. هر سه ویجت‌های صفحه هوم عالی دارند که به طور منظم در پس زمینه به‌روز می‌شوند.

چطور یک ویجت آیفون را به صفحه هوم گوشی خود اضافه کنیم؟

اضافه کردن یک ویجت از هر یک از اپلیکیشن هایی که در بالا معرفی کردیم بسیار آسان است. ابتدا کافی است یک قسمت خالی از صفحه هوم را لمس کنید و نگه دارید تا حالت ویرایش فعال شود.

در مرحله بعد، روی علامت بعلاوه (+) در بالا سمت چپ ضربه بزنید.

ویجت آیفون
سپس فهرستی از انواع ویجت آیفون و برنامه¬های پیشنهادی مشاهده می کنید که از آن ها پشتیبانی می‌کند. برای دیدن تمام ویجت های موجود، روی یکی ضربه بزنید. همچنین می‌توانید برای پیش نمایش همه ویجت‌ها صفحه را به سمت چپ یا راست بکشید.

ویجت آیفون

برای افزودن آن به صفحه اصلی، روی « Add Widget » ضربه بزنید.

ویجت آیفون
روی یک ویجت ضربه بزنید و نگه دارید، سپس آن را با انگشت خود در اطراف صفحه حرکت دهید. می توانید این روند را برای افزودن موارد بیشتر یا حتی قرار دادن ویجت ها روی یکدیگر تکرار کنید.

در پایان، وقتی ویجت مورد نظرتان در جایی که می‌خواهید قرار گرفت، روی «Done» ضربه بزنید تا طرح صفحه هوم شما ذخیره شود.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا