آموزشتلفن هوشمند / تبلتموبایل

تغییرات و قابلیت های جدید سیستم عامل جدید اپل برای آیفون iOS 13

نسخه جدید سیستم عامل iOS چهار تغییر اساسی را برای گوشی های آیفون به دنبال داشته است که هر کدام قابلیت های جالبی به دستگاه اضافه کرده اند. به تازگی آپدیت جدید این نسخه با نام iOS 13.5 نیز منتشر شده است که شامل تغییرات مثبتی برای آیفون است.

ما در این مقاله قصد داریم به پنج قابلیت جدید که iOS 13.5 به گوشی آیفون اضافه می کند بپردازیم و نحوه استفاده از آن ها را توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

۱. غیر فعال کردن زوم خودکار در تماس های گروهی FaceTime

برقراری تماس های تصویری از طریق اپلیکیشن FaceTime یکی از روش های چت گروهی است که اجازه می دهد حداکثر ۳۲ نفر در یک تماس حضور داشته باشند. زمانی که تعداد افراد حاضر در یک تماس ویدیویی زیاد باشد، طبیعتا اوضاع کمی پیچیده خواهد شد. به همین دلیل اپل به صورت خودکار سایز تصویر فردی که در حال صحبت کردن است را افزایش می دهد تا نسبت به سایر کسانی که در چت حضور دارند متمایز باشد. اما اگر در طول تماس چند نفر به صورت همزمان یا با فاصله زمانی کم پشت سر هم صحبت کنند، بزرگ و کوچک شدن پی در پی تصاویر آن ها باعث گیج شدن سایر مخاطبان می شود.

تغییرات iOS 13

 

تغییرات iOS 13

 

اما در iOS 13.5 کلیدی برای غیر فعال کردن زوم خودکار روی تصویر افراد در نظر گرفته شده است. پس از خاموش کردن این کلید بزرگ و کوچک شدن تصاویر افراد حاظر در چت به صورت خودکار انجام نمی شود و شما می توانید با دوبار ضربه زدن روی تصویر هر فرد، سایز آن‌را افزایش دیده و حین صحبت کردن او جزییات تصویری بیشتری داشته باشید.

 

۲. انتقال سریع از تشخیص چهره به وارد کردن رمز

در این روزهای کرونایی پوشیدن ماسک روی صورت کاملا طبیعی است و از شیوع این ویروس جلوگیری می کند. در عین حال مشکلاتی نیز وجود دارد که یکی از آن ها عدم تشخیص چهره کاربر توسط تکنولوژی Face ID در گوشی های آیفون است. متاسفانه زمانی که آیفون قادر به باز کردن قفل صفحه از طریق شناسایی چهره نباشد، بار ها و بار ها این فرایند را تکرار می کند تا زمانی که کاربر به صفحه وارد کردن رمز منتقل شود. حتی تصور کردن به اینکه برای هر بار استفاده از گوشی باید چنین تجربه ای پشت سر گذاشته شود عذاب آور است.

تغییرات iOS 13

تغییرات iOS 13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خوشبختانه در iOS 13.5 به این مشکل رسیدگی شده است، به طوری که پس از تنها یک اقدام ناموفق در تشخیص چهره کاربر‌ بلافاصله به صفحه وارد کردن رمز انتقال داده می شود. این ویژگی احتمالا تا زمانی که کاربران ماسک بر صورت دارند در سیستم عامل باقی خواهد ماند، اما بعد از آن مشخص چه سرنوشتی رقم خواهد خورد.

۳. غیر فعال کردن ابزار ردیابی تماس و نوتیفیکیشن های آن

اپل و گوگل اخیرا پروژه مشترکی را با هدف مبارزه با ویروس کرونا راه انداخته اند که در آن تمام گوشی های اندوریدی و آیفون ها به یک ابزار مخصوص ردیابی تماس مجهز می شود. این ابزار در پشت صحنه تلفن های هوشمند فعال بوده و ارتباطی مخفیانه بین دستگاه های مختلف که در نزدیکی یکدیگر بوده اند برقرار می کند. به این ترتیب اگر یکی از کاربران به ویروس آلوده شده باشد، تلفن هوشمند او نوتیفیکیشنی به کسانی که با او در تماس بوده اند ارسال می کند تا برای آزمایش ویروس کرونا اقدام کنند.

با وجود اینکه ابزار ردیابی تماس فعلا فقط در اختیار توسعه دهندگان قرار دارد تا اپلیکیشن های سازگار با آن را تولید کنند، اما امکان غیر فعال کردن نوتیفیکیشن های آن پیشاپیش برای تمام کاربران در نظر گرفته شده است.

۴. به اشتراک گذاری آهنگ های Apple Music در استوری های فیسبوک و اینستاگرام

یکی دیگر‌ از قابلیت های جدید در iOS 13 امکان به اشتراک گذاری آهنگ های موجود در اپ Apple Music مستقیما در استوری های فیسبوک و اینستاگرام است. به عبارت دیگر شما می تواند از اپلیکیشن موزیک اپل مستقیما اینستاگرام یا فیسبوک را باز کنید و آهنگ مورد نظر خود را قالب استوری منتشر کنید. همچنین تصویر کاور مرتبط با آلبوم آهنگ مورد نظر به صورت خودکار به عنوان بکگراند استوری نمایش داده خواهد شد.

تغییرات iOS 13

 

تغییرات iOS 13

 

این قابلیت های جدید تا آخرین نسخه بتای منتشر شده برای iOS 13.5 به سیستم عامل اضافه شده است. این احتمال وجود دارد که در آپدیت های بعدی و نهایتا تا انتشار رسمی این ورژن امکانات بیشتری نیز معرفی شود.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
gadgethacks

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا