آموزشآموزش کامپیوتر

آموزش ارتقا به ویندوز ۱۰ – روش رایگان

مدت هاست که مایکروسافت قابلیت ارتقا به ویندوز ۱۰ را از دسترس کاربران خارج کرده است. با این حال هنوز هم یک روش وجود دارد که به کمک آن ها می توان بدون پرداخت هزینه به یک لایسنس معتبر از ویندوز ۱۰ دست پیدا کرد. در ادامه این مطلب به معرفی روش رایگان ارتقا به ویندوز ۱۰ خواهیم پرداخت.

ویندوز 10

قبل از شروع لازم است به این نکته اشاره کنیم که این روش شامل نصب نسخه های کرک شده نمی شود و پس از اجرای آن نسخه معتبر و بدون واترمارک روی سیستم شما نصب خواهد شد.

برای استفاده از این روش ابتدا باید شماره سریال (Product Key) یکی از ویندوز های ۷، ۸ یا ۸.۱ را تهیه کنید.

ویندوز 10

همانطور که اشاره کردیم، مدتی است که ابزار “Get Windows 10” در ویندوز های ۷، ۸ و ۹.۱ حذف شده است. این یعنی شما نمی توانید سیستم عامل ویندوز را مستقیما از داخل این نسخه ها به ویندوز ۱۰ ارتقا دهید. در عوض می توانید فایل نصب ویندوز ۱۰ را از وبسایت مایکروسافت دریافت کرده و آن را روی سیستم نصب کنید. برای اینکه لایسنس معتبر این نسخه از ویندور روی سیستم شما فعال شود، کافیست در مراحل نصب شماره سریال یکی از ویندوز های ۷، ۸ یا ۸.۱ را وارد کنید.

ویندوز

اتفاقی که می افتد این است که مایکروسافت شماره سریال دریافت شده توسط شما را به سرور های مخصوص فعال سازی محصولات خود می فرستد. اگر شماره سریال تهیه شده توسط شما معتبر باشد، با وجود اینکه برای نسخه های قدیمی تر است، در این مرحله تایید می شود. پس از آن لایسنس معتبر ویندوز ۱۰ نصب شده و نیازی به فعال سازی نیست.

سیستم شما در واقع نسخه دیجیتالی ویندوز ۱۰ را نصب کرده است. شما می توانید با خیال آسوده از این نسخه استفاده کنید و در صورت نیاز آن را مجددا (روی همین سیستم) نصب کنید.

کامپیوتر

همچنین برای اینکه از فعال شدن لایسنس معتبر Windows مطمئن شوید،

می توانید به Settings <– Update & security <– Activation مراجعه کنید. اگر در این پنجره با عبارت “Windows is activated with a digital license” روبرو شدید، به این معناست که روش فوق موفقیت آمیز بوده است.

کامپیوتر

مایکروسافت در مورد این که چه اتفاقی در پشت صحنه تایید کد فعالسازی نسخه های قبلی در ویندوز ۱۰ رخ می دهد و چرا این شماره سریال مورد قبول واقع می شود هیچ توضیحی ارائه نداده است. همچنین مشخص نیست این روش تا چه زمانی قابل استفاده است و اینکه آیا مایکروسافت برای جلوگیری از آن اقدام خواهد کرد یا خیر. این روش فعلا قابل اجرا است و لایسنس هایی که تا قبل از مسدود شدن با استفاده از آن فعال شده باشند تحت هر شرایطی قابل استفاده خواهند بود.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا