پزشکی و سلامت

آمازون قصد دارد آزمایشگاه تشخیص کرونا بسازد

فروشگاه اینترنتی آمازون در حال تاسیس آزمایشگاه تشخیص کرونا است تا بتواند به طور منظم وضعیت جسمانی کارمندان و کارگران این مجموعه را زیر نظر داشته باشد .

مدیران آمازون در حالی خود را آماده سرمایه گزاری در این بخش می کنند که هنوز مشخص نیست تا پیش از پایان این بحران چه پیشرفت هایی در این زمینه صورت خواهد گرفت.

از ابتدی شیوع ویروس کرونا آمازون بیش از ۱۵۰ تغییر اساسی در رویه های خود اعمال کرده است تا از سلامت کارمندان این شرکت در تمام شعبه ها در سرتاسر جهان محافظت شود.

این اقدامات شامل توزیع ماسک بین کارکنان و کارگران و اندازی گیری دمای بدن آن ها نیز می شود.

آمازون بر این باور است که گرفتن تست از تمام افراد شاغل در صنایع گوناگون به صورت منظم و در مقیاس جهانی می تواند راه حل مفیدی در راستای حفظ سلامت جامعه و راه اندازی مجدد موتور های اقتصادی باشد ؛ اما متاسفانه در حال حاضر ظرفیت های آزمایشگاهی کافی برای اجرای موفقیت آمیز این ایده وجود ندارد.

 

آزمایشگاه تشخیص کرونا آمازون
آزمایشگاه تشخیص کرونا آمازون

به اعتقاد آمازون اگر تمام اشخاص ، حتی کسانی که فاقد علائم ویروس کرونا هستند ، به طور منظم و برنامه ریزی مورد آزمایش قرار گیرند ، شاهد تغییرات چشم گیری در زمینه مبارزه با این ویروس خواهیم بود.

بر اساس این نظریه افراد مبتلا به کوید-۱۹ وارد قرنطینه شده تا تحت مراقبت های پزشکی قرار گیرند و کسانی که با نتیجه منفی در آزمایش مواجه شده اند می توانند با خیال آسوده به محیط کار خود باز گردند.
آمازون در راستای عملی کردن این ایده گروهی از افراد متخصص با مهارت های گوناگون از جمله دانشمندان ، کارشناسان فروش و تدارکات ، مهندسین نرم افزار و مدیران اجرایی را از فعالیت های روز مره معاف کرده است تا بتوانند روی گام های اولیه پروژه متمرکز شوند.

با وجود اینکه مدیران آمازون از میزان پیشرفت ها و اثر بخشی نتایجی که قرار است در بازه زمانی مربوط به کرونا حاصل شود مطمئن نیستند ، اما هنوز این ایده را گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری تلقی می کنند و آماده اند تا تجربیات خود را در اختیار همگان قرار دهند.

لذا انتظار می رود در فاز های اولیه این پروژه که به زودی اجرا خواهد شد تعداد محدودی از کارکنان که بیشتر در معرض ویروس کرونا قرار دارند مورد آزمایش قرار گیرند.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا