پردازندهپردازنده گرافیکیسخت افزار

پردازنده گرافیکی ای ام دی RDNA 2 قبل از عرضه کنسول ها معرفی خواهد شد

همانطور که از قبل اعلام شده بود، نسل جدید کنسول ها شامل Xbox Series X و PlayStation 5 به پردازنده گرافیکی ای ام دی  RDNA 2 مجهز خواهند بود. با وجود اینکه زمان زیادی به عرضه این کنسول ها باقی نمانده است، انتظار می رفت این دو دستگاه جدید افتخار رونمایی از این پردازنده گرافیکی قدرتمند را داشته باشند. اما AMD به عنوان شرکت سازنده اعلام کرده است که کارت های گرافیکی Big Navi مجهز به پردازنده RDNA 2 قبل از عرضه کنسول های بازی روانه بازار خواهد شد.

مدیر عامل AMD نیز در این رابطه گفته است: “شور و هیجان وصف ناپذیری برای پردازنده گرافیکی Navi 2 وجود دارد، و طرفداران بی صبرانه منتظر کارت گرافیک Big Navi به عنوان اولین محصول مبتنی بر این پردازنده هستند.

با توجه به اینکه عرضه کنسول های جدید PS5 و Xbox Series X برای تعطیلات پایان سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است، انتظار می رود کارت گرافیک Big Navi به عنوان رقیب جدی RTX 2080 Ti زودتر از موعد در اختیار مشتریان قرار گیرد. جالب است بدانید در گذشته نیز شایعاتی مبنی بر عرضه این کارت گرافیک فوق قدرتمند در ماه سپتامبر وجود داشت.

ای ام دی

پردازنده گرافیکی RDNA 2 در مقایسه با نسل قبلی یعنی RDNA 1 می تواند حتی تا ۵۰ درصد عملکرد بهتری به ازای هر وات انرژی دریافتی داشته باشد. علاوه بر آن، سرعت ساعت (Clocks Speed) و تعداد دستورات در هر مرحله (Clock) افزایش پیدا کرده است. این پردازنده گرافیکی جدید همچنین دارای قابلیت های VRS (Variable Rate Shading) و ردیابی اشعه با شتاب سخت افزاری بیشتر است.

کارت گرافیک Big Navi مجهز به پردازنده RDNA 2 با هدف تصاحب جایگاه نخست RTX 2080 Ti در لیست قدرتمند ترین کارت های گرافیکی موجود در ماه های آینده عرضه می شود. از آنجایی که شرکت انویدیا نیز قصد دارد کارت گرافیک جدید خود را در بازه زمانی مشابه معرفی کند، پیش بینی می شود نیمه دوم سال ۲۰۲۰ برای علاقه مندان بازی های رایانه ای و به خصوص طرفداران PC هیجان انگیز تر از همیشه باشد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا