پزشکی و سلامت

همکاری گوگل و اپل در برابر کرونا و توسعه ابزار ردیابی

گوگل و اپل طی همکاری مشترک در حال توسعه ابزار ردیابی مخاطب هستند تا آن را در اختیار کاربران قرار دهند ؛ اما این تکنولوژی برای گوشی های اندرویدی فروخته شده در چین و همچنین تلفن های هوشمند هوآوی در سرتاسر جهان به طور مستقیم در دسترس نیست.

مشکل اینجاست که سرویس های گوگل پلی در کشور چین مسدود است و گوشی های هوآوی نیز به دلیل ممنوعیت تجارت با شرکت های چینی و تحریم های وضع شده از سمت گوگل پلی پشتیبانی نمی شود .

گوگل آپدیت های مربوط به ویروس کرونا را به طور مستقیم از طریق گوگل پلی منتشر می کند . ابزار ردیابی مخاطبان طی همکاری گوگل و اپل در حال توسعه است.

با این حال گوگل تصمیم گرفته است زیربنای طراحی این ابزار را در اختیار هوآوی و سایر تولید کننده های چینی قرار دهد تا بتوانند نمونه مشابه آن را تولید کنند .

این یعنی مصرف کنندگان چینی و صاحبان دستگاه های هواوی می توانند به صورت غیر مستقیم از ابزار ردیابی مخاطب مد نظر گوگل و اپل بهره مند شوند .

در‌ فاز اول این پروژه که در ماه می اجرایی می شود ، گوگل رابط برنامه نویسی نرم افزار (API) را از طریق گوگل پلی در دسترس قرار می دهد . به این ترتیب قابلیت همکاری بین دستگاه های Android و iOS که از اپلیکیشن های رسمی نهاد های بهداشتی بهره می برند فراهم خواهد شد .

در فاز دوم رابط های برنامه نویسی داخل سیستم عامل های ذکر شده ساخته خواهند شد تا افراد بیشتری بتوانند در‌ این پلتفرم ردیابی مخاطب مبتنی بر بلوتوث حاضر شوند .

لازم به ذکر است که موعد مقرری برای پیادی سازی فاز دوم تعیین نشده است، با این حال انتظار می رود طی ماه های آینده این مرحله عملیاتی شود.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا