برنامه اندرویدنرم‌افزار و اپلیکیشن

قابلیت جدید ضبط مکالمه صوتی برای اندروید

اوایل امسال خبری منتشر شد مبنی بر اینکه گوگل قصد دارد قابلیت ضبط تماس صوتی را به سیستم عامل اندروید اضافه کند. اخیرا XDA Developers گزارش داده بود که این قابلیت روی تعدادی از گوشی های نوکیا در هند فعال شده است.

از سوی دیگر گوگل راهنمای استفاده از قابلیت ضبط صدا در اپلیکیشن تلفن را منتشر کرده است تا احتمال اضافه شدن این ویژگی به گوشی های اندرویدی بیش از پیش قوت بگیرد. البته راهنمای منتشر شده توسط گوگل در حال حاضر از وبسایت این شرکت حذف شده است، اما تصویری از آن وجود دارد که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

طبق سند منتشر شده توسط گوگل، برای ضبط مکالمات تلفنی باید سیستم عامل اندروید ۹ یا نسخه های جدیدتر روی دستگاه نصب شده باشد. علاوه بر آن اپلیکیشن Phone باید به آخرین نسخه موجود به روز رسانی شده باشد. یکی دیگر از شرایط “دستگاه سازگار، کشور و منطقه” است که هنوز مشخص نیست به چه مواردی اشاره می کند. در هر صورت استفاده از این ویژگی جدید می تواند به سادگی باز کردن تلفن، شروع تماس، و لمس دکمه شروع ضبط مکالمه باشد.

گوگل

در این سند همچنین ذکر شده است زمانی که برای اولین بار اقدام به ضبط مکالمه می کنید، به شما اطلاع داده می شود که تمام پیامد های قانونی به عهده خودتان است. از سوی دیگر همزمان با شروع ضبط، صدایی برای مخاطب شما پخش می شود که به او اطلاع می دهد مکالمه در حال ضبط شدن است. این پیام در صورت توقف ضبط مکالمه نیز برای او پخش می شود و این بار پایان ضبط را اعلام می کند. یکی دیگر از مواردی که در سند به آن اشاره می شود این است که تا وقتی تماس شما توسط مخاطب پاسخ داده نشده است، ضبط مکالمه آغاز نمی شود. همچنین اگر تماس به وضعیت انتظار یا بی صدا در آید، یا اگر ویدیو کنفرانس برقرار شود، امکان ضبط مکالمه وجود ندارد.

تماس های صوتی ضبط شده فعلا روی دستگاه ضبط می شوند و برنامه ای برای انتقال آن ها به فضای ابری وجود ندارد. بنابراین به راحتی می توانید آن ها را مجددا پخش کنید. برای این کار کافیست از میان تماس های اخیر مخاطب مورد نظر را انتخاب کنید، سپس فایل مکالمه را بخش نمایید. همچنین امکان حذف مکالمه و به اشتراک گذاری آن از طریق ایمیل و شبکه های اجتماعی فراهم شده است.

هنوز مشخص نیست قابلیت ضبط مکالمه صوتی چه زمانی به شکل گسترده در اختیار کاربران گوشی های اندرویدی قرار خواهد گرفت. اما با توجه به خبر مجهز شدن گوشی های نوکیا به ضبط مکالمه و همچنین راهنمای منتشر شده توسط گوگل (که البته سریع از دسترس خارج شد)، انتظار می رود زمان زیادی تا معرفی رسمی این ویژگی باقی نمانده باشد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا