بازی اندرویدنرم‌افزار و اپلیکیشن

کیمیانو بررسی می کند: کدام بازی استراتژیک اندروید را بهتر است نصب کنیم؟

بازی استراتژیک اندروید شاید محبوب‌ترین سبک در بین بازی‌های موبایلی باشد و تمام کاربران دنبال چنین عناوینی می‌گردند، چون به آن‌ها اجازه مدیریت بازی، تفکر خلاقانه، برنامه‌ریزی دقیق و پیش‌بینی برای تلاش به شکست رقبا می‌دهند.

بنابراین این مطلب را به معرفی چنین بازی‌هایی اختصاص دادیم. تا انتها در کیمیانو با ما همراه باشید.

بازی Tropico

بازی استراتژیک اندروید

می‌خواهید در یک بازی استراتژیک اندروید لذت دیکتاتور بودن را بچشید؟ Tropico را نصب کنید. در این بازی نقش یک رهبر دیکتاتور را دارید و باید به بهترین شکل جزیره خود را مدیریت کنید.

آینده مردم و کشورتان در دستان شما است باید برای آن‌ها رفاه (یا بدبختی!) را به همراه آورید. گیمرها در این بازی می‌توانند روی تمام جنبه‌های گوناگون زندگی مردم از جمله خانه، جاده‌ها، پایگاه‌های ارتشی، اقتصاد و سیاست کنترل داشته باشند.

بهبود و رفاه زندگی شهروندان یا ایجاد اعتراض‌ها و شورش‌ها کاملا در دستان شما است.

شک نداریم پس از نصب این بازی مدت زیادی درگیر آن خواهید بود چون ۱۵ سیر داستانی با اهداف متفاوت دارد. علاوه بر این، در کنار هر مرحله یک حالت سندباکس نیز وجود دارد که به کمک آن می‌توانید بدون محدودیت کشور خود را بچرخانید.

بازی Mindustry

بازی استراتژیک اندروید

دوستانی که دنبال یک بازی استراتژیک اندروید در سبک دفاع از قلعه می‌گردند، باید این عنوان را دانلود و نصب کنند.

چالش‌های شما در انجام این بازی سخت‌تر است و به جای این که از مکانیک‌های ساده عناوین کلاسیک این سبک استفاده کنید یعنی خطوط دفاعی خود را دائما ارتقاء دهید، باید پیش از هجوم مهاجمان بخش دفاعی ارتش شما کاملا چیده شده باشد.

برای این که در بازی Mindustry موفق شوید باید دقت بالا و تاکتیک موثر برای دفاع داشته باشید. یکی از نقاطی که باید دقت کنید توجه به خط تدارکات است، چون اگر منابع شما از بین برود، خط دفاعی شما دیگر قدرت لازم را نخواهد داشت.

بازی یک بخش تک نفره نیز دارد که در آن با قسمت‌های متفاوت بازی و انواع تاکتیک‌ها آشنا می‌شوید.

ولی پیشنهاد ما استفاده از حالت‌های گوناگون چندنفره است. جالب است بدانید از انتشار این بازی ۴ سال می‌گذرد و به‌روزرسانی‌های مداوم آن راز این تعداد کاربر بالا را توضیح می‌دهد.

بازی The Escapists 2: Pocket Breakout

بازی استراتژیک اندروید

The Escapists 2: Pocket Breakoutیک بازی استراتژیک اندروید است که در مقایسه با عناوین قبلی بیشترین آزادی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

در این بازی باید از زندان فرار کنید، اما برخلاف ظاهر راحت بازی، باید برای هر فرار خود کاملا برنامه‌ریزی داشته باشید.

گیم‌پلی بازی عالی است و برای موفقیت در فرار از ابزارها و مسیرهای متعددی می‌توانید معرفی کنید.

اگر سابقه بازی قسمت‌های قبلی سری بازی‌های The Escapists را داشته باشید، هیجان مشابهی را تجربه می‌کنید.

این بازی ابتدا برای کامپیوترهای شخصی منتشر شد، ولی پس از موفقیت کاربران موبایل نیز حالا می‌توانند تجربه این بازی را بچشند.

از نقاط قوت بازی روش‌های فرار به شکل‌های گوناگون از جمله پیشنهاد پول به نگهبانان، درست کردن سلاح و توطئه برای شورش در محیط زندان است.

همچنین می‌توانید با کار در کتابخانه یا فعالیت در سالن ورزشی، شخصیت اصلی بازی را ارتقاء دهید.

بازی Holedown

بازی استراتژیک اندروید

تجربه نشان داده است یک بازی استراتژیک اندروید در ترکیب با سبک‌های دیگر می‌تواند موفق‌تر باشد و به همین دلیل سازندگان این بازی از سبک پازلی نیز در آن استفاده کردند.

هدف شما در این بازی از بین بردن بلوک‌ها با پرتاب موجودات خاص است و روی هر بلوک عددی دیده می‌شود که برای نابودی آن باید مقدار مشخصی ضربه وارد کنید.

شاید فکر کنید به همین سادگی؟ ولی اینطور نیست. برای برنده شدن در بازی باید استراتژی خاصی داشته باشید.

شکل بلوک‌ها متفاوت است تا بازیکن با هدف گرفتن یک بلوک خاص بتواند چند بلوک دیگر را نیز نابود کند.

اگر در پرتاب‌ها دقت نکنید، ردیف بلوک‌ها بالاتر خواهد آمد و اگر به بالای صفحه برسد، بازی را خواهید باخت.

در بازی به کمک کریستال‌هایی که جمع‌آوری می‌کنید می‌توانید بخش‎های گوناگون را ارتقاء دهید یا قابلیت‌های جدید بخرید.

اگر طرفدار یک بازی استراتژیک اندروید براساس قوانین فیزیک هستید و همزمان دوست دارید ذهن خود را با پازل‌ها بیشتر به چالش بکشید، بازی Holedown را پیشنهاد می‌کنیم.

بازی Ark Of War

بازی استراتژیک اندروید

دوست دارید در یک بازی استراتژیک حاکم مطلق جهان نام بگیرید؟ Ark of War یک بازی جذاب است که در آن می‌توانید به صورت گروهی از سرزمین‌های خود دفاع کنید.

برای پیشرفت در بازی برای نابودی دشمنان باید یک استراتژی صحیح در زمان مناسب داشته باشید. داستان این بازی در آینده رخ می‌دهد و به جنگ‌های مدرن بین ملت‌ها ربط دارد.

به عبارت دیگر خبری از تانک و نیروی انسانی نیست و با سلاح‌های عجیب و غریب و تخیلی روبرو می‌شوید که همگی برای آینده هستند.

اتفاق‌های این بازی در یکی از سیارات رخ می‌دهد و آن جا باید دائما برای ایجاد نظم و هدیه آرامش به مردم خود با سایر موجودات فضایی مبارزه کنید.

بازی Star Wars Commander

بازی استراتژیک اندروید

نظرتان در مورد یک بازی استراتژیک اندروید که براساس جنگ ستارگان ساخته شده است، چیست؟ در بازی Star Wars Commander شخصیت‌های محبوب سینمایی مانند اسپاک و وزلی کراشر حضور دارند.

در این بازی ابتدا یک پایگاه کوچک بدون خطوط دفاعی دارید، ولی با گذشت زمان و درست کردن بناهای مختلف، درآمدزایی با استخراج از منابع و تقویت مهره‌های دفاعی خود می‌توانید یکی از قدرتمندترین نیروهای ارتشی در کهکشان را داشته باشید و برای دستاورهای جدید به سایر پایگاه‌ها هجوم ببرید.

اگر قبلا کلش آف کلنز بازی کردید، متوجه سبک مشابه این دو بازی خواهید شد.

بازی The Horus Heresy: Drop Assault

بازی استراتژیک اندروید

استودیو بازی‌سازی Complex Games inc که ممکن است نام آن را بابت ساخت بازی استراتژیک کامپیوتری بسیار محبوب Warhammer شنیده باشید، یک بازی استراتژیک اندروید به اسم The Horus Heresy: Drop Assault برای طرفداران خود طراحی کرده است.

در این بازی آنلاین باید بهترین تاکتیک‌ها محافظ و مدافع سرزمین خود باشید. ماموریت‌های بازی تنوع بالایی دارند و جلوی یکنواختی آن را می‌گیرند.

اگر دوست داشته باشید می‌توانید با دیگر کاربران نیز به صورت چندنفره نبرد کنید.

برای شروع بازی باید از بین دو نژاد اصلی و سپس ۴ گروه متفاوت انتخاب کنید که هر کدام مزایای و قابلیت‌های خاص خود را دارند.

البته گروه خود را در حین بازی می‌توانید عوض کنید، ولی این انتخاب روی دشمنان شما در آینده تاثیر زیادی می‌گذارد.

گیم‌پلی The Horus Heresy: Drop Assault سریع است و حتی بدون خرید الماس می‌توانید برنده باشید.

سخن پایانی

تلاش شرکت‌ها برای ساخت یک بازی استراتژیک اندروید موفق جای تعجب ندارد. در واقع این سبک طرفداران زیادی دارد و یکی از پول‌سازترین انواع بازی‌های موبایل محسوب می‌شود.

بنابراین در این مطلب سعی کردیم چند عنوان بازی اندروید در این سبک را معرفی کنیم.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا