موبایل

اولین آیفون تاشو اپل سال ۲۰۲۰ به بازار خواهد آمد

از زمانی که سامسونگ گوشی گلکسی فولد را ساخته و بازاریابی کرده است، این فرضیه‌ها شنیده می‌شود که اپل در حال ساخت یک آیفون تاشو برای رقابت با غول کره‌ای است.

اخبار زیادی منتشر شده‌اند که مربوط به پتنت‌هایی می‌شوند که اپل برای یک دستگاه تاشو ثبت کرده است، ولی در واقع تضمینی برای ساخت چنین دستگاهی نیستند.

حالا روزنامه Economic Daily گزارش جدیدی منتشر کرده است مبنی بر این که تامین‌کنندگان چینی اپل از جمله فاکس‌کان و New Kikko نمونه‌هایی از گوشی‌های تاشو را برای اپل فرستادند.

اپل ظاهرا در حال ارزیابی احتمال استفاده از نمایشگر اولد یا میکرو ال‌ای‌دی (microLED) برای یک دستگاه تاشو است. این تصمیم فرآیند ساخت یک دستگاه تاشو را به شکل قابل توجهی تغییر خواهد کرد چون microLED یک فناوری نمایشگر نوظهور است که روشنایی بالاتر، سطح اشباع رنگ و کارآمدی توان بیشتری دارد.

اپل گفته می‌شود در حال ورود به مرحله تست دستگاه‌های با نمایشگرهای تاشو به ویژه انواع نمایشگرها و لولاها است. طبق گفته منابع زنجیره تامین کار تامین نمایشگرها به عهده سامسونگ است و لولاها اکثرا توسط شرکت New Nikko تامین خواهد شد و در کارخانه‌های فاکس‌کان سرهم‌بندی می‌شوند.

طبق این اخبار «این صنعت عقیده دارد از آن جایی که فاکس‌کان بزرگ‌ترین ریخته‌گری آیفون از قدیم بوده است، نباید جای تعجب داشته باشد که برای اولین گوشی موبایل اپل به مهم‌ترین کارخانه سرهم‌بندی قطعات تبدیل شود.»

لولاها گفته می‌شود که برای بیش از ۱۰۰ هزار مرتبه استفاده تست خواهند شد و New Nikkon، همان شرکتی که اپل در تولید لولاهای مک بوک همکاری نزدیک با آن داشته است، این لولاها را برای یک آیفون تاشو خواهد ساخت.

در ادامه گزارش بالا همچنین آمده است «در گذشته، تعداد تست‌های تاشو برای لپ تاپ در حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار مرتبه دوام آورده بود. گرچه، تست برای گوشی‌های موبایل به بیش از ۱۰۰ هزار مرتبه نیاز دارد..

به طور کلی انتظار می‌رود اولین آیفون تاشو از لولا استفاده کند و از دستاوردهای بخش توسعه و تحقیق شرکت تایوانی مانند Nippon Nippon استفاده خواهد کرد که در گذشته در حوزه کسب‌وکار نوت‌بوک با اپل همکاری زیادی داشته است.»

اپل ظاهرا قصد دارد آیفون تاشو جدید خود را در سپتامبر ۲۰۲۰ عرضه کند. گرچه نباید این تاریخ را از الان قطعی دانست، چون گزارش‌های اولیه ادعا کردند گوشی تاشو اپل امسال آماده خواهد شد.

عکس

هنوز خیلی زود است حدس بزنیم اپل دستگاهی با چه نوع فرم قالبی خواهد ساخت. پتنت‌هایی را دیده‌ایم که یک گوشی تاشو با طراحی صدفی شکل مانند گلکسی زد فلیپ سامسونگ یا Moto Razr Phone جدید موتورولا را نشان می‌دهند و همچنین پنت دیگری وجود دارد که طبق آن نمایشگر دو دفعه تا می‌شود تا گوشی در حالت تاشده یک اندازه بسیار کوچک داشته باشد.

علاوه بر این، پتنت دیگری یک دستگاه با دو نمایشگر مجزا را نشان می‌دهد.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
gsmarena

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا