موبایل

تغییرات در قابلیت تشخیص چهره آیفون به خاطر کرونا

جدیدترین نسخه بتای سیستم عامل iOS 13 شامل تغییرات قابل توجهی در بخش شناسایی تغییر چهره و باز کردن قفل صفحه گوشی های آیفون می شود.

تکنولوژی تشخیص چهره در گوشی های آیفون زمانی که کاربر قسمتی از صورت خود را پوشانده باشد کارایی خود را از دست می دهد. بنابراین در این برهه که بسیاری از مردم به خاطر جلوگیری از آلوده شدن به ویروس کرونا ماسک می زنند، این قابلیت به مشکلی اساسی برای کاربران گوشی های آیفون تبدیل شده است.

به همین دلیل در نسخه بتای iOS 13 پس از اقدام برای باز کردن قفل (کشیدن قسمت پایینی صفحه نمایش به سمت بالا) کاربر مستقیما به صفحه وارد کردن پسوورد به صورت دستی منتقل می شود و دیگر خبری از تلاش های مکرر برای تشخیص چهره نخواهد بود. این تغییر فعلا فقط در آیفون های بدون دکمه فیزیکی Home که جدیدترین نسخه بتای iOS 13 را نصب می کنند اعمال خواهد شد.

اگر در آیفون های سری X، XS، و ۱۱ که از جدیدترین تکنولوژی تشخیص چهره اپل بهره می برند چهره نیمه پوشیده کاربر تشخیص داده نشود، سیستم به جای باز کردن صفحه وارد کردن رمز به صورت دستی همچنان به تلاش های خود برای شناسایی شاخصه های بایومتریک چهره ادامه می دهد.

این فرایند برای بسیاری از کاربران مدل های مذکور زجر آور است و معمولا بین ۱۰ تا ۱۵ ثانیه طول می کشد تا کاربر بعد از چند اقدام موفق شود صفحه رمز را باز کند. این فرایند همچنین باعث به خطر افتادن سلامتی بعضی از کاربران می شود، چرا که احساس می کنند برای باز کردن قفل صفحه گوشی خود چاره ای جز برداشتن ماسک ندارند.

با توجه به بحران کرونا و همه گیر شدن این ویروس در جهان، اقدام اپل برای ایجاد تغییرات اساسی در نحوه باز کردن قفل صفحه بدون به خطر انداختن امنیت تلفن های هوشمند آیفون خبر خوبی برای کاربران این دستگاه ها محسوب می شود.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا