موبایل

تولید انبوه آیفون ۱۲ یک ماه دیرتر آغاز می شود

ظاهرا اپل تصمیم گرفته است تولید انبوه آیفون جدید را یک ماه به تاخیر بیاندازد. طبق گزارش وال استریت ژورنال، تاثیرات منفی ناشی از شیوع ویروس کرونا بر زنجیره عرضه قطعات و فرایند تولید باعث شده است برنامه از قبل تعیین شده برای تولید انبوه iPhone 12 با وقفه روبرو شود. با این حال اپل چهار مدل آیفون جدید با صفحه نمایش های ۵.۴، ۶.۱، و ۶.۷ اینچی قبل از پایان سال جاری معرفی خواهد کرد.

اپل معمولا تلفن های هوشمند خود را به صورت سالانه و در ماه سپتامبر معرفی می کند. عرضه مدل های جدید نیز در همان ماه شروع می شود و کاربران می توانند دستگاه های جدید را از فروشگاه های اپل خریداری کنند. تولید انبوه آیفون های جدید نیز در فصل تابستان و در ماه های منتهی به مراسم رونمایی انجام می شود تا شرکت فقط چند روز قبل از مراسم دستگاه ها را در اختیار نمایندگی ها و فروشگاه ها قرار دهد.

عقب افتادن فرایند تولید انبوه آیفون ۱۲ فعلا در حد شایعه است. اما حتی اگر این شایعه واقعا حقیقت داشته باشد، باز هم ممکن است مستقیما بر زمان از پیش تعیین شده برای عرضه مدل های جدید آیفون تاثیر نگذارد. وبسایت WSJ گزارش می دهد اپل قصد دارد آیفون های جدید را در بازه زمانی بین جولای و سپتامبر تولید کند و آن ها را در موعد مقرر در اختیار مشتریان قرار دهد. تاخیر در فرایند تولید نیز فقط باعث کمبود عرضه در ماه های اول خواهد شد.

اپل در گذشته نیز تاخیر در فرایند تولید گوشی های آیفون را تجربه کرده است. در سال ۲۰۱۷ آیفون X به همراه آیفون ۸ معرفی شد، اما به دلیل بروز مشکلاتی در خط تولید عرضه آن تا ماه نوامبر طول کشید. سال بعد نیز آیفون XR در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ معرفی شد، اما تا ماه اکتبر خبری از فروش نبود. در همان سال گزارشاتی وجود داشتند که این تاخیر را به مشکلات به وجود آمده در خط تولید صفحه نمایش نسبت می دادند.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا