موبایل

اپل با محصولات قرمز رنگ خود به مقابله با کرونا می رود

شرکت اپل امروز اعلام کرد بخشی از سود حاصل از فروش محصولات قرمز اپل را به صندوق امداد مبارزه با ویروس کرونا اختصاص خواهد داد.

درآمد حاصل از فروش این محصولات که با رنگ بدنه قرمز قابل تشخیص هستند معمولا در راه مقابله با ویروس HIV (ایدز) به موسسه های فعال در این زمینه اهدا می شود ؛ اما با توجه به شیوع کرونا و همه گیری آن، بخشی از سرمایه به سمت تلاش ها برای مبارزه با این ویروس سوق داده شده است.

طبق توافقات صورت گرفته، از امروز تا روز ۳۰ ام سپتامبر سال جاری این غول تجاری بخشی از سود حاصل از فروش محصولات قرمز و لوازم جانبی آن ها را به صندوق جهانی مقابله با کرونا اهدا خواهد کرد.

لوازم جانبی نظیر بند ساعت هوشمند اپل، انواع قاب محافظ آیفون، گوشی های آیفون و حتی رنگ قرمز آیفون SE که روز ۲۴ آپریل (۸ روز دیگر) عرضه می شود نیز شامل این طرح خواهند شد.

محصولات قرمز اپل
آیفون

پروژه محصولات قرمز ( Product Red ) یک همکاری مشترک بین کمپانی های مطرح نظیر اپل ، نایکی و استارباکس است که با هدف جمع آوری بودجه، افزایش آگاهی و ریشه کنی ویروس HIV در کشور های آفریقایی شکل گرفته است.

با توجه به بحران ناشی از همه گیری ویروس کرونا، اپل تصمیم گرفته است طی برنامه جدیدی تحت پوشش پروژه محصولات قرمز به خدمات بهداشتی و تحقیقات درمانی در این زمینه کمک کند. بنابراین سازمان هایی که تحت تاثیر منفی این ویروس جدید قرار گرفته اند از پشتیبانی های اپل برخوردار خواهند شد.

در سال ۲۰۱۸ اپل اعلام کرد بودجه ای معادل ۲۰۰ میلیون دلار از فروش محصولات قرمز به دست آمده است که بیشترین مبلغ اهدا شده توسط این مجموعه در راستای اهداف خیریه است ؛ البته اپل هنوز مشخص نکرده است چه درصدی از سود فروش این محصولات به پروژه جدید تعلق خواهد گرفت.

اپل به منظور مقابله با ویروس کرونا اقدامات دیگری را نیز در دستور کار خود قرار داده است ؛ یکی از این اقدامات همکاری مشترک با گوگل برای طراحی و توسعه سیستم ردیابی مخاطب است که روی هر دو سیستم عامل Android و iOS نصب شده و از طریق بلوتوث داده ها را به اشتراک می گذارد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا