تبلت

اپل به دنبال تغییراتی در طراحی مدل جدید آیفون ۲۰۲۰ می باشد

بلومبرگ اخیرا گزارشی را منتشر کرده است که در آن جزییاتی از طرح های در نظر گرفته شده برای بسیاری از محصولات اپل در سال ۲۰۲۰ میلادی به چشم می خورد ؛ در این میان شاید اخبار مربوط به چهار مدل جدید آیفون بیش از هر چیزی جلب توجه کند.

بر اساس آنالیز های صورت گرفته توسط Ming Chi Kuo از وقایع سال گذشته ، گفته می شود اپل بدنه ای با لبه های مسطح برای آیفون پرو جدید در نظر گرفته است ، ظاهری که بیش از هر چیزی یاد آور آیپد پرو موجود در بازار است ؛ در کل اپل خواستار تغییراتی در بدنه گوشی آیفون می باشد.

البته آقای Kuo معتقد است صفحه نمایش همچنان در قسمت های حاشیه دارای انحنای خفیف خواهد بود، در حالی که بلومبرگ صفحه نمایشی کاملا مسطح را پیش بینی می کند.

طبق این گزارش آیفون پرو جدید در دو مدل معرفی خواهد شد که هر کدام دارای سه دوربین در قسمت پشت هستند. علاوه بر آن سیستم اسکن جدید آیپد پرو که با نام LIDAR 3D شناخته می شود به امکانات این دو مدل اضافه خواهد شد.

البته هنوز مشخص نیست این تکنولوژی جایگزین یکی از سه دوربین اصلی آیفون ۱۱ خواهد بود یا خیر. یکی دیگر از اخباری که هنوز صحت آن مشخص نشده است طراحی مجدد مدل های ارزان تر مجهز به دو دوربین اصلی است که طبق گزارشات محبوبیت بیشتری نسبت به آیفون ۱۱ با سه دوربین داشتند.

جزییاتی از ابعاد آیفون های امسال نیز در قالب این گزارش منتشر شده است. به عنوان مثال صفحه نمایش بزرگ ترین آیفون پرو کمی بزرگ تر از صفحه ۶.۵ اینچی آیفون ۱۱ پرو مکس خواهد بود.

علاوه بر آن شکاف دوربین مخصوص تشخیص چهره احتمالا با کاهش سایز روبرو خواهد شد. آقای Kuo هم سال گذشته پیش بینی کرده بود که صفحه نمایش آیفون های مدل پرو ۵.۴ اینچی و ۶.۷ اینچی خواهد بود.

مورد قابل توجه دیگر در گزارش بلومبرگ اسپیکر هوشمند HomePod است که انتظار می رود به زودی در ابعاد کوچکتر و با قیمت ارزان تر وارد بازار شود.

گفته می شود طراحی ظاهری اسپیکر های جدید مشابه مدل های فعلی بوده ، اما ابعاد آن به نصف کاهش پیدا کرده است.

اپل در حال برنامه ریزی است تا در سه ماهه دوم سال میلادی جاری این محصول را در دسترس عموم قرار دهد.

در پایان بلومبرگ به طرفداران محصولات اپل وعده می دهد منتظر ورژن های جدید مک بوک پرو ، اپل تی وی ، آی مک ، و آیپاد مدل entry-level باشند ؛ اما جزییاتی بیشتری نمی دهد.

آقای Kuo اما معتقد است مک بوک پرو ۱۴ اینچی دارای کیبورد مجهز به مکانیزم قیچی یکی دیگر از محصولات جدید اپل در سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

بلومبرگ گزارش می دهد علی رغم همه گیری ویروس کرونا و مشکلات به وجود آمده در بازار های جهانی ، اپل هنوز در مورد تاخیر بلند مدت در عرضه خود ابراز نگرانی نکرده است.

با این حال ممکن است بعضی از مدل های جدید آیفون چند هفته دیرتر از موعد مقرر روانه بازار شود ؛ ماه آینده مهندسین اپل عازم چین خواهند بود تا پیش از آغاز تولید انبوه مراحل نهایی طراحی خط تولید را به پایان برسانند.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا