موبایل

پرچم دار جدید اپل ، قابلیت های آیپاد در قالب تلفن هوشمند به زودی

بر اساس ادعای Mark Gurman ، کارشناس وبسایت بلومبرگ ، پرچم دار جدید اپل از لحاظ ظاهری یادآور آیفون ۵ خواهد بود و این یعنی تفاوت های ظاهری چشمگیر نسبت به آیفون پرو ۱۱ .

طبق گزارشات آیفون جدید دارای لبه های صاف فلزی است که جایگزین لبه های مورب مدل های قبلی شده است.

از سوی دیگر صفحه نمایش تخت این دستگاه کاملا هم تراز با بدنه آن است ؛ برای درک بهتر این طراحی فیزیکی کافیست مدل فعلی آیپد را در نظر بگیرید و پس از حذف قسمت های بالا و پایین صفحه نمایش ابعاد آن را به اندازه گوشی هوشمند تقلیل دهید.

در این گزارش که تا حدودی شایعه های قبلی را تایید می کند اشاره شده است که پرچم دار جدید اپل در سال ۲۰۲۰ تا حدودی به آیفون ۴ و به خصوص قاب شیشه مانند آن شباهت دارد و در سایر موارد از آیفون ۵ الگو برداری کرده است.

این ظاهر جدید به ضوح نشانگر تغییرات چشمگیر در فلسفه طراحی مدل های فعلی است و به نوعی بازگشت اپل به زیباترین مدل های آیفون (به اعتقاد بسیاری) را نوید می دهد.

از سوی دیگر، با توجه به این که تلفن های هوشمند اپل در شرف طراحی مجدد بدنه هستند، یکپارچه سازی آن ها با آیپد های موجود گزینه ای منطقی به نظر می رسد.

طبق گزارش، آیفون های مدل پرو جدید دارای سه دوربین پشتی هستند، در حالی که مدل های ارزان قیمت تر از دو دوربین بهره می برند.

اپل همچنین در حال برنامه ریزی برای بهره گیری از سیستم ۳LIDAR D مخصوص آیپد در بعضی از مدل های پیشتاز آیفون جدید است تا پشتیبانی بهتری از اپلیکیشن های وابسته با واقعیت افزوده (AR) صورت پذیرد.

بزرگترین مدل نیز دارای صفحه نمایش ۶.۵ اینچی است و اپل به دنبال کاهش سایز یا حذف قسمت مربوط به دوربین تشخیص چهره است که در آیفون ۱۱ کاملا مشهود بود.

نکته قابل توجه دیگر این است که تمام آیفون های نسل جدید از پردازنده های به مراتب قدرتمند تر برخوردار خواهند بود تا فعالیت های وابسته به هوش مصنوعی و واقعیت افزوده را در بالاترین سطح اجرا کنند.

ظاهرا اپل نقشه هایی برای طراحی و تولید مدل های ارزان قیمت تر اسپیکر هوشمند HomePod نیز دارد که احتمالا همین امسال عرضه خواهد شد.

یکی دیگر‌ از پروژه های امسال اپل مربوط به دستگاه اپل تگ است که به شما کمک می کند کلید و سایر اشیا مشابه را ردیابی کنید. در شرایط عادی اپل آیفون های جدید و سایر دستگاه های الکترونیکی خود را در ماه سپتامبر روانه بازار می کند.

اما با توجه به شرایط کنونی و مشکلاتی که ویروس کرونا برای زنجیره های تهیه و توزیع بین المللی به وجود آورده است، این احتمال وجود دارد که برنامه ریزی های زمانی اپل در سال جاری دستخوش تغییر شود.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا