آموزشاپلیکیشن آیفونبرنامه اندرویدنرم‌افزار و اپلیکیشن

حذف خودکار پیام تلگرام: چطور در تلگرام ردپایی از خود به جا نگذاریم؟

حذف خودکار پیام تلگرام مصداقی برای این جمله است که بعضی از پیام‌ها قرار نیست برای همیشه بمانند. بعضی از گروه‌ها و مکالمات تلگرامی وجود دارد که اگر پیام‌های آن‌ها به طور خودکار طی یک روز یا یک هفته حذف شوند، بهتر است. در این مطلب نحوه حذف خودکار پیام‌ها در تلگرام را به شما آموزش دادیم.

می‌توانید ویژگی حذف خودکار را بر اساس هر مکالمه فعال کنید. این ویژگی برای مکالمات تکی و همچنین گروهی کار می‌کند. پیش از این، شما باید از ویژگی چت مخفی برای حذف خودکار پیام‌ها پس از یک زمان مشخص استفاده می‌کردید.

در زمان نوشتن، می‌توانید پیام‌ها را پس از یک روز یا یک هفته به طور خودکار حذف کنید. تلگرام تایمر را پس از ارسال پیام شروع می‌کند نه بعد از خواندن آن. این ویژگی روی پیام‌هایی که قبل از فعال کردن تایمر ارسال شده‌اند تأثیری نخواهد داشت.

روند فعال کردن ویژگی حذف خودکار در گوشی‌های اندروید و آیفون متفاوت است، بنابراین ما در زیر به هر دو روش خواهیم پرداخت. پس تا انتها همراه کیمیانو باشید.

حذف خودکار پیام‌ تلگرام برای گوشی‌های اندروید

می‌توانید ویژگی حذف خودکار پیام تلگرام را از منوی «پاک کردن تاریخچه» در تلگرام برای اندروید فعال کنید. برای شروع، اپلیکیشن تلگرام را در تلفن هوشمند اندرویدی خود باز کرده و مکالمه‌ای را انتخاب کنید که می‌خواهید این ویژگی برای آن فعال شود.

حذف خودکار پیام تلگرام

سپس روی دکمه منوی سه نقطه‌ای که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد، آهسته بزنید.

حذف خودکار پیام تلگرام

در این جا، گزینه «پاک کردن تاریخچه» را انتخاب کنید.

حذف خودکار پیام تلگرام

صفحه را به پایین بکشید و بخش جدید حذف خودکار پیام تلگرام را مشاهده خواهید کرد. در این قسمت از بین گزینه‌های «۲۴ ساعت» و «۷ روز» یکی را انتخاب کنید و برای فعال کردن این ویژگی روی دکمه «فعال کردن حذف خودکار» آهسته بزنید.

حذف خودکار پیام تلگرام

اکنون تلگرام پس از زمان تعیین شده تمام پیام‌های مکالمه (از جمله رسانه) را به طور خودکار حذف می‌کند. اگر می‌خواهید این ویژگی را غیرفعال کنید، به منوی «پاک کردن تاریخچه» در مکالمه بازگردید. گزینه «خاموش» را انتخاب کنید، سپس روی دکمه «تأیید» آهسته بزنید.

حذف خودکار پیام تلگرام

حذف خودکار پیام‌های تلگرام در گوشی‌های آیفون

روند فعال کردن قابلیت حذف خودکار پیام تلگرام در آیفون کاملا مخفی است. ابتدا به مکالمه‌ای بروید که می‌خواهید این ویژگی را برای آن فعال کنید.

حذف خودکار پیام تلگرام

روی یک پیام آهسته بزنید و نگه دارید.

حذف خودکار پیام تلگرام

از منوی نوشتاری که ظاهر می‌شود، گزینه «انتخاب» را انتخاب کنید.

حذف خودکار پیام تلگرام

از بالای صفحه، روی دکمه «پاک کردن چت» آهسته بزنید.

حذف خودکار پیام تلگرام

از پیام پاپ آپی که پدیدار می‌شود، گزینه «فعال کردن حذف خودکار» را انتخاب کنید.

حذف خودکار پیام تلگرام

صفحه جدید «حذف خودکار» بارگیری می شود. در اینجا می‌توانید چارچوب زمانی «بعد از ۱ روز» یا «بعد از ۱ هفته» را انتخاب کنید. برای ادامه روی دکمه «انجام شد» آهسته بزنید.

حذف خودکار پیام تلگرام

اکنون تلگرام پیام‌های قدیمی تر از چارچوب زمانی تعیین شده را به طور خودکار حذف می‌کند. اگر می‌خواهید ویژگی را تغییر دهید یا غیرفعال کنید، از کادر متنی مکالمه روی آیکون فریم چارچوب زمانی آهسته بزنید.

حذف خودکار پیام تلگرام

در این قسمت برای غیرفعال کردن ویژگی حذف خودکار پیام تلگرام گزینه «هرگز» را انتخاب کنید سپس روی دکمه «انجام شد» آهسته بزنید تا تنظیمات ذخیره شود.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
howtogeek.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا