اخبار خودرومقالات خودرو

لیست پرفروش ترین خودروهای اروپا ماه فوریه سال ۲۰۲۰ منتشر شد

فهرست پرفروش ترین خودروهای اروپا در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ منتشر شد.

همان طور که در فهرست می بینیم خودروهایی از فولکس‌واگن گلف ، اشکودا اکتاویا ، تویوتا یاریس و تویوتا کرولا پرفروش و محبوب ترین خودروها هستند.

اگر نگاهی به خیابان های انگلیس بیندازیم و یا از پنجره ماشین نگاه کنیم محصولات آشنایی را می بینیم که از جمله آنها حتما در خیابان یک خورویی از فورد فیستا یا فوکوس، فولکس‌واگن گلف یا نیسان قشقایی پیدا می کنیم.

فولکس واگن گلف پرفروش ترین خودرو در اتریش

خودرو فولکس واگن گلف
فولکس واگن گلف

از پرفروش ترین خودروهای اروپا در کشورهای اروپایی مانند اتریش که تولید کننده اصلی خودرو نیستند، خودرو سازهای داخلی نمی توانند پرفروش ترین محصول را داشته باشند؛ در ماه فوریه ۶۳۵ خریدار اتریشی خودرو فولکس واگن گلف را خریداری کردند، این در حالی است که دو گزینه پر فروش خودروهای دیگر این کشور نیز از شرکت فولکس واگن هستند.

اشکودا اکتاویا با ۵۴۴ دستگاه و اشکودا فابیا با ۵۴۲ دستگاه بیشترین فروش را در رده های بعدی به خود اختصاص دادند.

فولکس واگن گلف در بلژیک

 فولکس واگن گلف در بلژیک
فولکس واگن گلف

استدلال پیشین ما در بازار خودروی اتریش نیز درباره بلژیک صدق می کند، اما قرار گرفتن بلژیک بین کشورهای فرانسه و آلمان تاثیرات خود را در این کشور دارد.

فولکس واگن گلف با ۱۰۶۵دستگاه طی ماه فوریه، پرفروش ترین و محبوب ترین خودروی بلژیک بود، تویوتا یاریس با فروش ۱۰۲۹ دستگاه در جایگاه دوم و سیتروئن C3 با ۹۸۰ دستگاه مقام سوم فروش را در این کشور کسب کرد.

خودرو اشکودا اکتاویا در کرواسی

خودرو اشکودا اکتاویا
اشکودا اکتاویا

کرواسی همچون قبل شاهد تسلط اشکودا اکتاویا بر بازار خودروی خود می باشد؛ اکتاویا همراه با فیات ۵۰۰ و فولکس واگن T-Cross با رکورد فروش به ترتیب ۳۴۲، ۱۶۸و ۱۲۲ دستگاه، محبوب ترین خودرهای بازار این کشور اروپایی می باشند.

خودرو اشکودا اکتاویا در جمهوری چک

خودرو اشکودا اکتاویا در جمهوری چک
اشکودا اکتاویا

در این کشور نیز خودرویی جز اشکودا، حکمفرمایی نمی کند؛ خودروهای اشکودا اکتاویا و فابیا به ترتیب با فروش های ۱۷۰۳ و ۱۳۵۷ دستگاه جایگاه های اول و دوم را بدست آوردند.

در حقیقت نیمی از ده خودروی پر فروش این کشور به اشکودا تعلق می گیرد.

خودرو اسکالا نیز با ۷۹۵ دستگاه فروش در ماه فوریه جایگاه سوم از لیست پرفروش خودروهای جمهوری چک قرار می گیرد.

تویوتا یاریس در دانمارک

تویوتا یاریس
تویوتا یاریس

تویوتا یاریس سوپر مینی با ۴۵۹ دستگاه فروش در ماه فوریه به عنوان پرفروش ترین خودروی دانمارک شناخته شد، پژو ۲۰۸ با ۴۵۸ دستگاه فروش و نیسان قشقایی با ۴۵۳ دستگاه به ترتیب رده های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

تویوتا RAV4 در استونی

تویوتا RAV4
تویوتا RAV4

استونی با تویوتا RAV4 و فروش ۱۴۱ دستگاه تمایل زیادی به خرید خودروهای بزرگ از خود نشان داد.

رنو کلیو با ۱۳۰ دستگاه فروش در رده دوم و تویوتا کرولا با ۹۰ دستگاه فروش جایگاه سوم را به خود اختصاص داد.

تویوتا کرولا در فنلاند

تویوتا کرولا
تویوتا کرولا

در ماه فوریه پیروزی شیرین برای خودرو ساز ژاپنی با فروش ۶۱۰ دستگاه تویوتا به دست آمد ؛ مقام دوم و سوم پر فروش خودرو در فنلاند به اشکودا اکتاویا با ۳۱۹ دستگاه و تویوتا یاریس با ۲۵۷ دستگاه به دست آمد.

خودرو پژو ۲۰۸ در فرانسه

خودرو پژو 208
پژو ۲۰۸

باید بگوییم جای تعجب ندارد که سه خودرو اول و پرفروش ماه فوریه در فرانسه ، همگی مدل های فرانسوی هستند ؛ مدل کاملا جدید پژو ۲۰۸ با رکورد فروش ۱۰۲۷۳ دستگاه در رتبه نخست ایستاده است و رنو کلیو با ۸۶۶۲ و سیتروئن C3 با ۵۸۷۷ دستگاه فروش در رتبه های دوم و سوم پرفروش ترین خودرو های فرانسه قرار گرفتند.

فولکس واگن گلف در آلمان

فولکس واگن گلف در آلمان
فولکس واگن گلف

فولکس واگن با داشتن خودروی گلف ، همچنان مقام برتر خود را در آلمان حفظ کرده و فورد فوکوس را در جایگاه دوم قرارداد داده است.

در ماه فوریه تعداد ۱۰۳۱۸ دستگاه خودروی گلف در آلمان به فروش رفت در حالی که فورد شاهد فروش ۵۴۱۲ دستگاه بود ؛ محصول دیگر فولکس واگن با فروش ۵۲۸۴ دستگاه رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

خودرو تویوتا یاریس در یونان

خودرو تویوتا یاریس در یونان
تویوتا یاریس

تویوتا یاریس بار دیگر با فروش ۴۷۳ دستگاه در ماه فوریه، در مقایسه با ۳۱۰ دستگاه فروش پژو ۲۰۸ که در جایگاه دوم قرار گرفته است، توانست در صدر فروش بازار یونان قرار بگیرد.

مقام سوم نیز به خودروی سیتروئن C3 با تعداد ۲۸۶ دستگاه در این کشور رسید.

خودرو مدل داچیا لوجی در مجارستان

خودرو مدل داچیا لوجی در مجارستان
داچیا لوجی

MPV کامپکت داچیا لوجی با رکورد فروش ۴۷۷ دستگاه در ماه فوریه در مجارستان و اشکودا اکتاویا با ۴۵۵ دستگاه و تویوتا کرولا با ۳۸۸ دستگاه رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

هیوندای توسان در ایرلند

هیوندای توسان در ایرلند
هیوندای توسان

هیوندای توسان با فروش ۵۴۸ دستگاه فقط در ماه فوریه رتبه پرفروش ترین خودروی ایرلند را به خود اختصاص داد؛ جالب است که بدانید تیوتا کرولا و فولکس واگن تیگوان هر کدام با ۵۰۸ دستگاه فروش، به صورت مشترک جایگاه دوم را به خود اختصاص دادند.

خودرو فیات پاندا در ایتالیا

خودرو فیات پاندا در ایتالیا
فیات پاندا

با پیروزی ملی گرایی خودروی فیات پاندا با فروش ۱۴.۴۶۶ دستگاه در ماه فوریه به عنوان پرفروش ترین خودروی ایتالیا شناخته شد.

خودروی لانچا اپسیلون که زمانی تحت مالکیت کرایسلر بود و در انگلیس به فروش می رفت، اکنون در کشور خود با فروش ۵۹۵۰ دستگاه جایگاه دوم را بدست آورد؛ رنو کلیو نیز توانست با فروش ۴۲۲۰ دستگاه رتبه سوم را کسب کند.

خودرو پژو ۳۰۸ در لتونی

خودرو پژو 308 در لتونی
پژو ۳۰۸

یکی از تنها کشورهای اروپایی که مجموع فروش خودرو طی ماه فوریه در آن به ۱۰۰۰ خودرو نرسید، لتونی است؛ هاچ بک خانوادگی پژو ۳۰۸ با ۸۳ دستگاه پرفروش ترین خودروی لتونی در این ماه بود؛ مقام دوم و سوم نیز با فروش ۶۳ و ۵۸ دستگاه به تریتیب به تیوتا RAV4 و کرولا رسید.

خودرو داچیا ساندرو در لیتوانی

خودرو داچیا ساندرو در لیتوانی
داچیا ساندرو

داچیا ساندرو که در ماه فوریه توانست ۱۶۲ دستگاه به فروش برساند؛ همچنین تویوتا RAV4 با ۱۴۴ دستگاه و جیپ رنگید با ۱۸ دستگاه مقام دوم و سوم را کسب کردند.

فولکس واگن گلف در لوگزانبورگ

پرفروش ترین خودروهای اروپا
فولکس واگن گلف

گروه فولکس واگن و گلف شاهد موفقیتی دیگر بودند و با فروش ۱۲۶ دستگاه در ماه فوریه رتبه اول در لوگزانبورگ را کسب کردند و شاسی بلند فولکس واگن تیگوان نیز جایگاه دوم را با فروش ۱۰۹ دستگاه کسب کرد و مرسدس بنز کلاس A نیز با فروش ۱۰۹ دستگاه جایگاه سوم را کسب کرد.

خودرو کیا نیرو در هلند

خودرو کیا نیرو در هلند
کیا نیرو

مشوق های دولتی برای خودروهای الکتریکی باعث شد تا کیا با ثبت فروش ۱۰۵۰ دستگاه در ماه فوریه پرفروش ترین خودروی هلند باشد.

رنو کلیو با ۸۱۸ دستگاه در جایگاه دوم قرار گرفت و فورد فوکوس نیز با ۷۶۵ دستگاه فروش در این ماه جایگاه بعدی را کسب کرد.

آئودی e-Tron در نروژ

آئودی e-Tron در نروژ
آئودی e-Tron

به لطف مشوق های دولتی در نروژ برای خریداران خودروهای الکتریکی، آئودی e-Tron با ثبت فروش ۱۱۷۱ دستگا در ماه فوریه به عنوان پرفروش ترین خودروی این کشور لقب گیرد.

این خودرو برقی با وجود قیمت بالای آن طی این ماه در میان سه خودروی پرفروش در تمام اروپا قرار گرفته است.

فولکس واگن گلف با ۷۶۰ دستگاه در جایگاه دوم و نیسان لیف با ۴۸۴ دستگاه در مقام سوم ایستادند.

تویوتا کرولا در لهستان

تویوتا کرولا در لهستان
تویوتا کرولا

از پرفروش ترین خودروهای اروپا و پرفروش ترین خودروی این ماه در بازار لهستان با فروش ۱۶۶۴ دستگاه به خودروی تویوتا کورلا رسید و اشکودا اکتاویا را با ۱۵۸۳ به جایگاه دوم تنزل داد.

هاچ بک اشکودا فابیا نیز با فروش ۱۲۸۵ دستگاه در مقام بعدی قرار گرفت.

رنو کلیو در پرتقال

پرفروش ترین خودروهای اروپا
رنو کلیو

خودروهای کوچک فرانسوی به طور مرتب بر بازار خودروی پرتغال مسلط شده به طوری که در ماه فوریه رنو کلیو با فروش ۱۴۳۴ دستگاه، رتبه نخست فروش را در این کشور کسب کرد.

همچنین پژو ۲۰۸ موفق به فروش ۸۱۳ و سیتروئن C3 با ۶۹۴ دستگاه به ترتیب مقام های بعدی را کسب کردند.

خودرو داچیا لوگان در رومانی

خودرو داچیا لوگان در رومانی
داچیا لوگان

با کمال تعجب می بینیم که داچیا به تسلط خود بر بازار خانگی ادامه می دهد و هر سه جایگاه پرفروش ترین خودروها در ماه فوریه را به خود اختصاص داد. لوگان با ۹۲۹ در مقام نخست شاسی بلند داستر ۵۷۳ در مقام دوم و داچیا ساندرو(رنو ساندرو) با ۴۴۶ دستگاه فروس در مقام سوم قرار گرفتند.

خودرو اشکودا فابیا در اسلواکی

خودرو اشکودا فابیا در اسلواکی
اشکودا فابیا

اشکودا بار دیگر در ماه فوریه رکورد خوبی را به نام خود در اسلواکی ثبت کرد .

خودروهای فابیا و اکتاویا به ترتیب ۴۵۱ و ۳۶۵ دستگاه در رتبه های اول و دوم قرار گرفتند و هیوندای i30 با ۲۶۷ دستگاه فروش در رتبه سوم قرار گرفت.

خودرو اشکودا اکتاویا در اسلوونی

خودرو اشکودا اکتاویا در اسلوونی
اشکودا اکتاویا

فروش مداوم اشکودا اکتاویا در اسلوونی نشان می دهد که مردم این کشور خودروهای سالون را هنوز دوست دارند ، حتی اگر خودروهای کراس اور و سوپر مینی نیز جزو پرفروش ترین خودروها باشند .

اشکودا اکتاویا شاهد فروش ۲۶۴ دستگاه و رنو کلیو موفق به فروش ۲۴۵ دستگاه شد در حالی که فولکس واگن T-Cross با ۲۱۲ دستگاه فروش در مقام سوم در صدر پرفروش ترین خودروهای اروپا ایستاد.

خودرو سئات لئون در اسپانیا

پرفروش ترین خودروهای اروپا
سئات لئون

ماه فوریه با تغییرات اندکی در جدول پرفروش ترین خودروهای اسپانیا ایجاد کرد نیسان قشقایی جایگاه سئات لئون را به خود اختصاص داد .

قشقایی با ۲۵۵۰ دستگاه و سئات لئون با ۲۴۶۴ دستگاه در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. واکسهال کورسا که در اسپانیا تحت برند اوپل شناخته می شود نیز با ۲۰۱۹ دستگاه فروش در مقام سوم ایستاد.

خودرو ولوو S60 / V60 در سوئد

خودرو ولوو S60 / V60 در  سوئد
ولوو S60 / V60

چند سالی بود که فولکس واگن گلف صدر نشین بازار بلامنازع خودروی سوئد بود که خودرو ساز این کشور جایگاه خود را به لطف ترکیب دو مدل S60 و V60 بار دیگر به دست آورد .

ولوو V70 / S60 و XC40 همراه با کیا نیرو به ترتیب با ۱۷۱۱ و ۱۱۱۲ و ۹۳۸ دستگاه در رده های اول تا سوم بازار سوئد قرار گرفتند.

اشکودا اکتاویا در سوئیس

اشکودا اکتاویا در سوئیس
اشکودا اکتاویا

سوئیسی ها به دلیل نداشتن خودروسازی بومی ، محصولاتی مانند اشکودا اکتاویا ، فولکس واکن تیگوان و مرسدس بنز کلاس A را در ماه موریه بیش از دیگر خودروها خریداری کردند ؛ میزان فروش آنها به ترتیب ۵۰۶، ۴۰۱، ۳۸۹ دستگاه اعلام شده است.

فورد فیستا در انگلیس

پرفروش ترین خودروهای اروپا
فورد فیستا

فورد فیستا در حالی یک دهه صدر پرفروش ترین خودروهای بریتانیا و همچنین پرفروش ترین خودروهای اروپا قرار داشت که در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ جایگاه خود را به فولکس واگن گلف واگذار کرد ؛ با فروش ۳۴۵۷ دستگاه گلف ، فیستا را با فروش ۳۱۲۳ دستگاه به مقام دوم قرار داد ؛ مقام سوم را نیر فورد فوکوس با ۲۷۶۴ دستگاه به خود اختصاص داد .

با این وجود، در فهرست فروش سالیانه، فورد فیستا هنوز رتبه اول را در اختیار دارد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا