بازی اندرویدموبایل

تمام نکاتی که باید در مورد بازی کال او دیوتی موبایل و ترفندهای آن بدانید

کال او دیوتی موبایل را می‌توان یکی از برترین بازی‌های گوشی از نظر کاربران دانست، چرا که هر آن چیزی که از یک شوتر آنلاین چند نفره بخواهید در آن وجود دارد. احتمالا شما این بازی را با اسم‌های متنوعی می‌شنوید. به عنوان مثال کال اف دیوتی ، بازی ندای وظیفه و مواردی از قبیل نام‌های دیگر آن است.

اولین قسمت از این بازی محبوب سال ۲۰۰۳ عرضه شد که در آن زمان تنها روی مایکروسافت ویندوز می‌توانستید آن را اجرا کنید. طراحی این بازی به صورت اول شخص بود و در حالت‌های تکی یا جمعی بازی می‌شد.

بین سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۲۰، ۱۵ قسمت دیگر از این بازی در پلتفرم‌های مختلفی تولید شد و با پیشرفت بازی‌های موبایل وقت آن رسیده است که روی گوشی نیز به این بازی دسترسی داشته باشیم.

در نسخه موبایل این بازی قابلیت‌های متنوعی وجود دارد که می‌توانید از آن بهره ببرید. اگر می‌خواهید بیشتر با این بازی در نسخه موبایل آن آشنا شوید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

بازی کال او دیوتی موبایل چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر به بازی‌ کردن با گوشی علاقه داشته باشید حتما نام بازی‌های پابجی و فری فایر را شنیده‌اید و بازی کال او دیوتی به نوعی رقیب این دو بازی محسوب می‌شود.

اما گرافیک این بازی قدیمی در مقایسه با پابجی و فری فایر کیفیت بسیار بالایی دارد و صداگذاری‌های عالی موجود در آن قطعا شما را هیجان‌زده خواهد کرد.

در نسخه موبایل جدید شخصیت‌ها، سلاح و مپ‌هایی که در نسخه قبلی این بازی در کنسول و کامپیوتر منتشر شده بودند، اکنون در موبایل نیز وجود دارند. شخصیت‌هایی مانند کاپیتان پرایس، اسنیک، دیوید میسون و نقشه‌هایی مانند killhouse، Cross Fire و Crash در کال او دیوتی موبایل دیده می‌شود.

کال او دیوتی از دسته بازی‌های است که به دلیل گیم پلی روانی که دارد شما را معتاد خودش می‌کند. به طوری که شاید ساعت‌های زیادی از روز را فقط به بازی کردن بپردازید.

در این بازی حالت‌های رقابت چند نفره ۵ به ۵ برای پلیرها طراحی شده است که از این طریق می‌توانید با دوستان خود رقابت کنید و در نهایت جوایز گروهی بگیرید.

علاوه بر این شما می‌توانید شخصیت‌ها و تجهیزات موجود در بازی کال او دیوتی موبایل را شخصی‌سازی کنید و از حالت‌های متنوع در بازی بهره ببرید.


با این ترفند در کال اف دیوتی برنده شوید

اگر می‌خواهید در این بازی برنده میدان باشید، باید قبل از هر چیزی ابتدا مهارت خود را ارتقا دهید. باید بتوانید از سلاح‌های متنوع به خوبی استفاده کنید، سرعت نشانه‌گیری خود را بالا ببرید و به‌سرعت شلیک کنید تا بتوانید حریف خود را از پا در آورید.

اگر شما به تازگی این بازی را نصب کرده‌اید و هنوز سلاح‌های زیادی در بازی ندارید، مشکلی نیست با همان تفنگ‌هایی که در اختیار دارید نشانه‌گیری دقیق و سریع را تمرین کنید.

به صورت کلی این بازی به نوعی طراحی شده است که افراد هم سطح را وارد یک رقابت می‌کند. کمی که از بازیتان گذشت و شخصیت‌های جدید را امتحان کردید، باید یاد بگیرید که برای هر استراتژی در بازی کدام شخصیت و چه تفنگی را انتخاب کنید.

به عنوان مثال می‌توانیم به این مورد اشاره کنیم که شاید یک شخصیت در بازی کال او دیوتی موبایل باید برای حمله‌های تن‌به‌تن استفاده شود و سلاح با برد نزدیک در اختیار داشته باشد، در حالی که مثلا یک شخصیت دیگر باید برای پشتیبانی هم تیمی‌های خود مورد استفاده قرار بگیرد.

یقینا موفقیت در هر چیزی حتی در همین بازی به دنبال تجربه زیاد امکان‌پذیر خواهد بود. شاید در ابتدا کمی برایتان سخت باشد، اما هر چه بیشتر بازی کنید در انتخاب کاراکتر و تفنگ در مورد هر استراتژی حمله خیلی بهتر عمل خواهید کرد.

کال او دیوتی موبایل
مودهای بازی کال او دیوتی موبایل

هنگامی که کال او دیوتی موبایل منتشر شد تمام تمرکز توسعه‌دهندگان آن روی حالت ۵ به ۵ بود. اما این بازی مودهای دیگری مانند مود بتل رویال، زامبی، Team Deathmath، Frontline، Search and Destroy و Domination نیز دارد.

تفاوت بتل رویال در این بازی با بازی‌های دیگر

تقریبا این طور می‌توانیم بگوییم که هیچ فرقی ندارد و بتل رویال در این بازی خیلی شبیه به بازی‌های دیگر مانند پابجی یا فری فایر است و تنها در تعدادی جزئیات با یکدیگر تفاوت‌ها دیده می‌شوند.

در بازی کال او دیوتی موبایل می‌توانید تواتمندی خاصی را در اختیار شخصیت موجود در بازی بگذارید، به عنوان مثال دیوار دفاعی بسازید یا از رادار برای تشخیص موقعیت مکانی به صورت موقت استفاده کنید.

در کل باید به خوبی با نقشه بازی آگاهی داشته باشید و در قسمتی از بازی سرمایه‌گذاری کنید که در عین حال که تجهیزات خوبی دارد شلوغ هم نیست.

باید برای زنده ماندن استراتژی خاص خود را بچینید و سلاح‌هایی که انتخاب می‌کنید کاملا با آن موقعیت تطابق داشته باشد.

بیشتر بازی‌های شوتر آنلاین بخشی تحت نام بتل پس دارند که با انجام دادن آیتم‌های موجود در آن می‌توانید امتیاز کسب کنید و در مقابل لباس، سلاح، اسکین، شخصیت و امتیازهای دیگر دریافت کنید. کاملا واضح است که هرچه آیتم‌های انتخابیتان پیچیده‌تر باشد، امتیازی که دریافت می‌کنید نیز بیشتر خواهد بود.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا