آموزشآموزش کامپیوتراینترنت و وب

انتقال پوشه دانلود به درایو های دیگر در ویندوز ۱۰

زمانی که با استفاده از مرورگر های مختلف و نرم افزار های دانلود منیجر از اینترنت فایلی را دانلود می کنید، آن فایل به صورت پیش فرض در پوشه “Downloads” ویندوز های ۷، ۸.۱ و ۱۰ ذخیره می شود. این پوشه در درایو C که بدون شک مهم ترین درایو ویندوز است قرار دارد و زمانی که حجم فایل های دانلود شده افزایش یابد، فضای بیشتری از این درایو اشغال می شود که تاثیر منفی بر عملکرد کلی سیستم می گذارد.

خوشبختانه امکان تغییر محل ذخیره سازی فایل های دانلود شده توسط IDM یا سایر نرم افزارهای مشابه با مراجعه به قسمت تنظیمات آن ها وجود دارد. اما اگر بخواهید این کار را یک بار و برای تمام نرم افزار ها انجام دهید، می توانید پوشه Dowmloads را به صورت یکجا به درایو دیگری منتقل کنید.

در ویندوز ۱۰ امکان تغییر مسیر فایل های دانلود شده در سطح کل سیستم تعریف شده است. این یعنی تمام نرم افزار ها و اپلیکیشن های نصب شده روی سیستم عامل، تغییرات در مسیر پوشه Downloads را قبول کرده و فایل ها را در مسیر جدید ذخیره می کنند.

چگونه آدرس پوشه Downloads را در ویندوز ۱۰ تغییر دهیم؟

برای خارج کردن پوشه دانلود ها از درایو C و انتقال آن به درایو دیگر کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

ویندوز 10

     ۱. ویندوز اکسپلورر را باز کرده و در نوار سمت چپ پنجره روی پوشه Downloads راست کلیک کنید.

     ۲. در انتهای منوی باز شده روی گزینه “Properties” کلیک کنید.

     ۳. در پنجره باز شده روی تب “Location” کلیک کنید.

     ۴. در این تب یک باکس وجود دارد که در آن آدرس (C:\Users\username\Downloads) ذخیره شده است. کافیست آدرس جدید (به عنوان مثال: E:\Downloads) را در این باکس وارد کنید تا پوشه دانلود ها توسط سیستم به آن انتقال داده شود. در این مرحله علاوه بر تایپ کردن آدرس می توانید با استفاده از دکمه “Move” پوشه ای را انتخاب نمایید.

     ۵. در پایان روی دکمه “OK” کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

حالا شما پوشه دانلود ها را از درایو C به آدرس دیگری منتقل کرده اید. از این لحظه به بعد تمام مرورگر ها و نرم افزار های مخصوص دانلود فایل ها را داخل پوشه Downloads در آدرس جدید ذخیره می کنند.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا