آموزشاینترنت و وب

تغییر نام کاربری در اینستاگرام – آشنایی با روش‌های انجام آن در پلتفرم‌های مختلف

 

نام‌های کاربری مولفه‌ای حیاتی در اکثر شبکه‌های اجتماعی هستند، چرا که نام و معرف هر کسی در فضای مجازی محسوب می‌شوند. اما یافتن یک نام خوب همیشه آسان نیست چون قبلا هزاران نفر در شبکه‌های اجتماعی ثبت نام کرده‌اند و این شبکه‌های اجتماعی به شما اجازه ثبت یک نام کاربری تکراری را نمی‌دهند. گاهی نیز با وجود این که نام کاربری خود را انتخاب کرده‌اید، این نام، هنوز نام دلخواه شما نیست و تصمیم به تعویض آن می‌گیرید. حال این سوال پیش می‌آید که اگر به هر دلیلی قصد داشته باشید که نام کاربری خود را تغییر بدهید، چه کار باید انجام داد. تغییر نام کاربری در اینستاگرام چندان دشوار نیست. فقط کافی است که تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا این کار برای شما توضیح بدهیم.

قوانین نام کاربری

قبل از تصمیم گیری برای تغییر نام کاربری خود، باید بدانید که بین نام نمایشی (Display name) و نام کاربری (Username) شما تفاوت وجود دارد. نام نمایشی شما که در اصل نام شخصی یا شغلی شماست و محدودیت بسیار کمی دارد. می‌توانید هر زمان که خواستید آن را تغییر دهید و لازم نیست منحصر به فرد باشد. به همین دلیل تغییر نام نمایشی برای کسانی که به دنبال یک نام ساده هستند، راحت‌تر است.

از طرف دیگر، نام کاربری شما همان چیزی است که در بالای حساب اینستاگرام شما قرار دارد. همچنین نامی که مردم با نماد @ منشن می‌کنند و آنچه در انتهای URL اینستاگرام شما نشان داده می‌شود از طریق نام کاربری تعیین می‌شود. نام‌های کاربری اینستاگرام محدودیت‌های بیشتری نیز دارند و به راحتی نمی‌توانید هر اسمی را هنگام تغییر نام کاربری در اینستاگرام انتخاب کنید. از جمله محدودیت‌های این نام موارد زیر هستند:

• منحصر به فرد است.

• باید کمتر از ۳۰ حرف داشته باشد.

• فقط شامل حروف، اعداد، آندرلاین‌ها است (باید بدون فاصله و کاراکترهای خاص باشد)

چگونه می‌توانم نام کاربری خود را در برنامه اینستاگرام تغییر دهم؟

در ابتدا روش تغییر نام کاربری را در گوشی‌های موبایل بررسی خواهیم کرد. با فرض اینکه قبلاً به نام کاربری جدید خود فکر کرده‌اید و آن را انتخاب کرده‌اید، تکمیل آن فقط چند ثانیه طول می‌کشد.

برای انتخاب نام در اینستاگرام خود در این برنامه، آواتار خود در پایین سمت راست را لمس کنید تا پروفایل شما باز شود. سپس، روی دکمه Edit Profile در زیر بیوگرافی خود لمس کنید. نام خود اینستاگرام را در قسمت نام کاربری وارد کنید و علامت تیک در بالا سمت راست را لمس کنید.

همانطور که قبلا ذکر شد، محدودیت‌های خاصی برای نام های کاربری اینستاگرام وجود دارد و اگر نام کاربری جدید شما با آنها مطابقت نداشته باشد، یک علامت تعجب قرمز و یک پیام با عنوان “نام کاربری در دسترس نیست” را مشاهده خواهید کرد. سعی کنید در چنین مواقعی نام کاربری خود را تغییر دهید تا زمانی که یکی از نام‌های کاربری معتبر را پیدا کنید. برای کسانی که راهنمای تغییر نام کاربری اینستاگرام به شکل مرحله به مرحله نیاز دارند، مراحل زیر را به طور خلاصه ذکر کرده‌ایم.

نحوه تغییر نام کاربری اینستاگرام در برنامه:

برنامه اینستاگرام را باز کنید و وارد پروفایل خود شوید.

آواتار خود در پایین سمت چپ را لمس کنید.

دکمه Edit Profile در زیر بیوگرافی خود لمس کنید.

نام کاربری جدید خود را در قسمت نام کاربری وارد کنید.

علامت تأیید در بالا سمت راست را لمس کنید.


چگونه نام کاربری اینستاگرام را در کامپیوتر تغییر دهم؟

تغییر نام در اینستاگرام و در مرورگر نیز دشوار نیست. در واقع مراحل دقیقاً یکسان هستند، اما برخی از دکمه‌ها در مکان‌های مختلف صفحه قرار دارند. آنچه شما باید انجام دهید در اینجا است:

به سایت Instagram.com بروید و وارد حساب خود شوید. بعد، روی پروفایل خود در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. روی دکمه Edit Profile در کنار نام کاربری اینستاگرام خود در بالا کلیک کنید و نام کاربری جدید خود را در قسمت نام کاربری وارد کنید. روی ارسال در پایین صفحه کلیک کنید و کار تغییر نام کاربری تمام است!

توجه داشته باشید که برخلاف نام خود اینستاگرام خود در اپلیکیشن‌های موبایل، در نسخه سایت اینستاگرام، اخطار استفاده از نام کاربری معتبر را دریافت نخواهید کرد. در عوض، یک پنجره کوچک به شما اطلاع می‌دهد که نام کاربری مورد استفاده شما معتبر نیست.

یک بار دیگر، برای راحتی شما، دستورالعمل‌های گام به گام تغییر نام در اینستاگرام در سایت این شبکه اجتماعی زیر را ذکر کرده ایم.

نحوه تغییر نام کاربری اینستاگرام در وب:

به Instagram.com بروید و لاگین کنید.

روی نماد خود در بالا سمت راست کلیک کنید.

روی Edit Profile در کنار نام کاربری خود کلیک کنید.

نام کاربری جدید خود را در قسمت نام کاربری وارد کنید.

روی ارسال در پایین صفحه کلیک کنید.


وقتی نام کاربری خود را تغییر دهید چه اتفاقی می‌افتد؟

هنگامی که روی دکمه ارسال در وب کلیک کردید یا دکمه ثبت نام کاربری جدید در تلفن همراه خود را لمس کردید، نام شما در اینستاگرام بلافاصله تغییر می‌کند و نام کاربری قبلی شما آزاد می‌شود. این بدان معناست که اگر شخص دیگری آن را انتخاب کند، دیگر نمی‌توانید آن را پس بگیرید.

تغییر نام کاربری اینستاگرام همچنین URL حساب شما را تغییر می‌دهد، به این معنی که با کلیک روی نام کاربری که دیگران آن را منشن کرده‌اند، پروفایل شما نشان داده نمی‌شود. پیش از تغییر نام کاربری در اینستاگرام، مطمئن شوید که در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز نام کاربری منشن‌شده خود را تغییر دهید.

تغییر نام کاربری در اینستاگرام
تغییر نام اینستاگرام روی تعداد فالوورهای شما تاثیری ندارد، اما ممکن است آنها را گیج کند. خبر خوب این است که حساب کاربری پس از تغییر نام در اینستاگرام هنوز همان حساب کاربری است، بنابراین مجبور نیستید از ابتدا کار پست‌ها و استوری‌های خود را دوباره ارسال کنید.

هر کجا که حساب شما در اینستاگرام نمایش داده می‌شود، به طور خودکار به روز می‌شود، بنابراین لازم نیست نگران پست‌های قدیمی باشید. با این حال، ممکن است پست‌هایی که در آنها منشن شده‌اید به روز نشوند و افرادی که می‌خواهند شما را در پست‌های جدید منشن کنند، باید نام کاربری جدید شما را بدانند.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا