آموزشآموزش کامپیوتر

چطور روی دستگاه اندروید فایل ورد را به پی دی اف تبدیل کنیم؟

محبوبیت فایل‌های پی دی اف باعث شده است بسیاری از افراد برای به اشتراک‌گذاری حتی اسناد از این نوع فایل‌ها استفاده کنند. با وجود این، ابتدا باید فایل متنی مورد نظر خود را در محیط برنامه‌هایی مانند ورد تایپ کنید و سپس این تبدیل را انجام دهید. تبدیل این فایل روی سیستم‌های کامیپوتری آسان است و قبلا در مورد آن صحبت کردیم، ولی برای افرادی که یک گوشی اندرویدی دارند این مطلب را به تبدیل ورد به پی دی اف اندروید اختصاص دادیم.

نحوه تبدیل ورد به پی دی اف اندروید

اپلیکیشن‌های آفیس روی اکثر گوشی‌ها از جمله محصولات سامسونگ از قبل نصب شدند. اپلیکیشن ورد مایکروسافت روی اندروید بسیار ساده، ولی کاربردی است.

با آن که نسخه اندروید ممکن است مانند برادران ویندوزی یا macOS خود امکانات بالایی نداشته باشید، ولی همچنان یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها برای کار با اسناد متنی به شمار می‌رود.

اجازه دهید ببینیم باید چطور فایل ورد را روی دستگاه اندروید خود به PDF تبدیل کنید تا زمانی که فایل نهایی را برای دوستان خود به اشتراک می‌گذارید با مشکلاتی مانند به هم‌ریختگی حروف روبرو نشوند.

ابتدا اگر اپلیکیشن ورد را ندارید (بعضی گوشی‌ها مانند پیکسل گوگل به دلیل استفاده از نسخه خام اندروید فاقد برنامه‌های از پیش نصب شده هستند) آن را از پلی استور دانلود کنید.

برخی کاربران برای تبدیل ورد به پی دی اف اندروید و پس از باز کردن فایل ورد با انتخاب منو سه نقطه از گوشه بالا سمت چپ، گزینه Save as را انتخاب می‌کنند (به این خیال که عملیات تبدیل مانند نسخه ورد ویندوز است).

تبدیل ورد به پی دی اف اندروید
در حقیقت این کار اشتباه است و باید به جای آن روی گزینه پرینت آهسته ضربه بزنید. اشتباه نکنید، قرار نیست سند متنی خود را با یک پرینتر چاپ کنید! بلکه تنها این کار به شما اجازه تبدیل ورد به PDF را می‌دهد.

در صفحه بعدی و منوی ابتدای صفحه، گزینه Save as PDF را انتخاب کنید.

تبدیل ورد به پی دی اف اندروید
اگر دوست داشته باشید می‌توانید اندازه کاغذ را از منو اندازه کاغذ (Paper Size) روی گزینه A4 قرار دهید که در کشورمان نیز بسیار رایج و استاندارد است. در پایه روی دکمه دایره‌ای شکل Save آهسته ضربه بزنید.

تبدیل ورد به پی دی اف اندروید
مرحله آخر تعیین یک نام برای این فایل پی دی اف و سپس مکانی است که می‌خواهید آن را روی گوشی خود ذخیره کنید.

نام فایل را در پایین صفحه تایپ کنید، از قسمت بالا مکان فولدر را مشخص کنید و در پایان روی گزینه ذخیره (Save) آهسته ضربه بزنید.

تبدیل ورد به پی دی اف اندروید

تبدیل ورد به پی دی اف اندروید به همین سادگی است که در بالا توضیح دادیم، ولی این روزها برای هر کاری یک اپلیکیشن وجود دارد!

بنابراین، اگر دوست ندارید از ورد مایکروسافت استفاده کنید، می‌توانیم چندین اپلیکیشن را برای انجام این کار معرفی کنیم مانند Word to PDF، Word to PDF Converter یا Word DOC to PDF که تمام آن‌ها به راحتی در پلی استور پیدا می‌شوند.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا