آموزشآموزش کامپیوتر

تبدیل ورد به پی دی اف را چگونه انجام دهیم؟ آموزش تصویری و گام به گام

امروزه فایل‌های پی دی اف کاربرد بسیار زیادی دارند و اگر می‌خواهید یک سند را به اشتراک بگذارید، بهتر است از این نوع فایل استفاده کنید، چون روی تمام سیستم‌ها به یک شکل نشان داده خواهد شد. اغلب برای ایجاد فایل‌های پی دی اف باید سند خود را در یک برنامه ایجاد کنید و سپس به وسیله ابزاری متفاوت، آن را به پی دی اف تبدیل کنید. برای آن دسته از دوستانی که نحوه انجام این کار را بلند نیستند، می‌خواهیم تبدیل ورد به پی دی اف را آموزش دهیم.

نحوه تبدیل یک فایل ورد به پی دی اف

اگر روی سیستم خود برنامه آفیس را نصب کرده باشید، بهترین و راحت‌ترین راه ممکن برای تبدیل یک فایل ورد به پی دی اف، استفاده از خود نرم‌افزار ورد است و برنامه مایکروسافت به راحتی این کار را برایتان انجام می‌دهد.

مراحل زیر را طی کنید:

فایل متنی مورد نظر خود را باز کنید و سپس از منو File، گزینه Save As را انتخاب کنید.

تبدیل ورد به پی دی اف

 

تبدیل ورد به پی دی اف

از پنجره‌ای که باز خواهد شد، مکان مورد نظر خود را برای ذخیره فایل پی دی مشخص کنید.

تبدیل ورد به پی دی اف

در پنجره جدیدی که باز خواهد شد از بخش Save as type و گزینه‌های آن در منو کشویی پایین PDF (*.pdf) را انتخاب کنید.

تبدیل ورد به پی دی اف

علاوه بر این، اگر دوست داشته باشید می‌توانید نام فایل را نیز در این قسمت عوض کنید.

در پایان روی دکمه Save برای ذخیره شدن فایل جدید کلیک کنید.

تبدیل ورد به پی دی اف
زمانی که عملیات ذخیره‌‌‌سازی تمام شود، فایل نهایی توسط نرم‌افزار پی دی اف خوانی که روی سیستم خود نصب کردید، خودکار باز خواهد شد.

سایر روش‌های تبدیل ورد به پی دی اف

گاهی برخی افراد ممکن است برنامه آفیس را روی سیستم خود نصب نکرده باشند، آن‌ها به کمک روش‌های زیر نیز می‌توانند تبدیل word to pdf را انجام دهند.

استفاده از گوگل درایو

کافی است فایل ورد خود را روی گوگل درایو آپلود کرده و سپس به یک سند Google Docs تبدیل کنید.

حالا همین فایل را مجددا به یک فایل پی دی اف تبدیل کنید. اگر فایل متنی شما به قالب‌بندی خاصی نیاز نداشته باشد و بخش زیادی از آن را متن تشکیل دهد، این روش نتیجه خوبی دارد.

استفاده از سایت‌های آنلاین

سایت‌های زیادی در محیط آنلاین وجود دارند که رایگان فایل ورد را به پی دی اف تبدیل می‌کنند. به عنوان مثال می‌توانیم سایت Smallpdf.com را نام ببریم که رایگان و راحت فایل اسناد شما را به PDF تبدیل می‌کند.

نکته مثبت این سایت پشتیبانی از فونت‌های فارسی است.

برنامه LibreOffice

یک برنامه متن باز و رایگان که امکانات بسیار متعدد و مشابهی با مایکروسافت آفیس دارد. در این برنامه نیز می‌توانید فایل Word خود را باز کنید و مستقیما به PDF تبدیل کنید.

امروزه روی هر دستگاهی یک برنامه به صورت پیشفرض برای باز کردن فایل‌های پی دی اف نصب شده است که محبوبیت بالای این فایل‌ها را نشان می‌دهد.

در حالی که همه ممکن است برنامه آفیس را برای باز کردن یک فایل ورد نداشته باشند، بنابراین به کمک روش‌های بالا می‌توانید راحت یک فایل ورد را به پی دی اف تبدیل کنید و با سایرین به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا