کسب و کار

کارمندان گوگل و فیسبوک ادامه سال جاری را از خانه کار خواهند کرد

آیا در آینده ویروس کرونا باعث گسترش دورکاری و منسوخ شدن حضور فیزیکی در محل کار خواهد شد؟ اینطور که به نظر می رسد، دفتر ها و شعبه های شرکت های بزرگ در زمینه تکنولوژی حداقل تا پایان سال جاری خلوت تر از همیشه خواهد بود. طبق آخرین اخبار منتشر شده در این رابطه، شرکت های گوگل و فیسبوک تصمیم گرفته اند به کارمندان خود اجازه دهند تا تاریخی که هنوز مشخص نشده است از خانه فعالیت های خود را دنبال کنند. شرکت های گوگل و فیسبوک امروز اعلام کردند که احتمال تمدید روش دورکاری در ماه های باقی مانده از سال جاری وجود دارد.

هفته گذشته آمازون طرح دورکاری کارمندان واحد مرکزی خود را تا تاریخ ۲ اکتبر تمدید کرده بود. مایکروسافت نیز یکی دیگر از شرکت هایی است که این رویه را دنبال کرده است و دو روز پیش اعلام کرد کارمندان آن می توانند تا پایان ماه اکتبر از منزل کار خود را انجام دهند.

همزمان با همه گیری ویروس کرونا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰، میلیون ها نفر در سرتاسر دنیا به روش دورکاری روی آورده اند تا ضمن حفظ سلامتی خود، از انتشار این ویروس جلوگیری کنند. از سوی دیگر بسیاری از سرویس های ارائه دهنده تماس ها و کنفرانس های ویدیویی اقدامات موثری انجام دادند تا انتقال مسئولیت ها از محیط اداری به فضای خانه به بهترین نحو ممکن صورت پذیرد. با وجود موفقیت آمیز بودن این تغییر، شاید ایده کار کردن از منزل حتی پس از کنترل شدن ویروس کرونا و بازگشت دنیا به وضعیت عادی ادامه پیدا کند و حضور فیزیکی در اداره ها و سازمان ها جایگاه سابق خود را برای همیشه از دست داده باشد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا