آموزشآموزش کامپیوتر

چگونه به صورت آنلاین می توانم فایل RAR جهت فشرده سازی بسازم؟

RAR یکی از محبوب ترین فرمت های فشرده سازی فایل است که امروزه به شکل گسترده در میان کاربران استفاده می شود. بنابراین آشنایی با این فرمت و یادگیری نحوه استفاده از آن به نوعی واجب است. ما در این مقاله قصد داریم نحوه ساختن فایل RAR با استفاده از ابزار های آنلاین را آموزش دهیم. علاوه بر آن، چگونگی باز کردن و استخراج داده از این نوع فایل ها را مرور خواهیم کرد.

فشرده کردن فایل ها با فرمت RAR

گام اول دانلود کردن و نصب نرم افزار مخصوص فشرده سازی فایل با قابلیت پشتیبانی از فرمت RAR است. در حال حاضر WinRAR یکی از بهترین گزینه های موجود است که به صورت همزمان امکان تهیه فایل با فرمت rar. و همچنین باز کردن و استخراج داده ها از آن را ارائه می دهد.

بعد از نصب این نرم افزار، پوشه یا فایل مورد نظر را انتخاب کرده و روی آن راست کلیک کنید. سپس در منوی باز شده گزینه “Add to archive” را انتخاب کنید.

در ادامه پنجره ای باز می شود که در آن می تواند نام فایل و سایر پارامتر ها را تعیین کنید. در قسمت General این پنجره یک باکس مقابل Archive Name وجود دارد که باید نام فایل فشرده را در آن وارد کنید. همچنین با کلیک کردن روی دکمه “Browse” می توانید محل ذخیره سازی فایل را تغییر دهید. در پایان مطمئن شوید نوع فرمت RAR در قسمت Archive Format انتخاب شده باشد و سرعت فشرده سازی فایل نیز مطابق با نیاز شما باشد. پس از بررسی این موارد روی دکمه “OK” کلیک کنید تا عملیات فشرده سازی فایل آغاز شود.

برای فشرده سازی فایل هایی که در پوشه های متفاوت قرار دارند و تبدیل آن ها به یک فایل فشرده می توانید از طریق ابزار “Add feature” داخل نرم افزار WinRAR استفاده کنید.

چگونه فایل RAR را باز کنیم؟

برای باز کردن RAR کافیست روی آن دابل کلیک کنید. زمانی که پنجره WinRAR باز شد، فایل ها و/یا پوشه های مورد نظر را انتخاب نموده و روی دکمه “Extract to” در نوار منو کلیک کنید.

حالا در قسمت “General” پوشه ای که می خواهید فایل ها پس از استخراج شدن داخل آن قرار گیرند را انتخاب کنید.

در پایان روی دکمه “OK” کلیک کنید تا فایل ها از حالت فشرده خارج شوند.

مقالات بیشتر آموزشی

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا