آموزشنرم افزار ویندوزنرم‌افزار و اپلیکیشن

چطور حجم عکس‌های خود را کاهش دهید؟ ۲ روش کاربردی برای کم کردن حجم عکس

گاهی پیش می‌آید برای آپلود عکس با خطای بالا بودن حجم عکس مواجه شوید. مثلا برای پر کردن فرم، عکس خود را که آپلود کردید این خطا را دریافت کنید. در این موارد باید حجم عکس باکیفیت خود را پایین آورید و کم کردن حجم عکس را انجام داد.

لازم به ذکر است که کم کردن حجم عکس، تاثیر زیادی روی کیفیت عکس می‌گذارد بنابراین باید راه و روش درست انجام این کار را بدانیم.

چطور حجم عکس‌های خود را کاهش دهید؟ 2 روش کاربردی برای کم کردن حجم عکس

در ادامه این مطلب همراه کیمیانو باشید تا روش‌های انجام این کار را بدون کاهش کیفیت را یاد بگیرید.

در ابتدا فرمت عکس را بررسی کنید

عکس‌ها در فضای دیجیتال در سه فرمت JPG، PNG و Gif دسته‌بندی می‌شوند. کیفیت و حجم تصویر در هر کدام از این فرمت‌ها باهم تفاوت دارند.

فرمت JPG اطلاعات بالایی را در حجم پایینی ارائه می‌دهد. به همین دلیل این فرمت سریع لود می‌شود و برای تصاویر وب نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما این فرمت برای لوگو یا تصاویر خطی مناسب نیست. در بین سه فرمت عکس، JPG پایین‌ترین حجم را دارد.

فرمت PNG بالاترین کیفیت را دارد و نسبت به فرمت JPG حجم آن بالاتر است. این فرمت مناسب تصاویری است که دارای نوشته هستند، زیرا از شطرنجی شدن نوشته‌ها جلوگیری می‌کند.

فرمت Gif نیز مانند JPG فشرده‌سازی شده است اما فرمت JPG باکیفیت‌تر است. فرمت Gif طیف رنگی کمی را پوشش می‌دهد و بیشتر مورد استفاده تصاویر متحرک است.

اکنون که این سه فرمت را شناختید، عکس مورد نظر خود را بررسی کنید و در صورت نیاز فرمت عکس را به JPG تغییر دهید تا به هدف کم کردن حجم عکس خود برسید.

چگونه فرمت عکس را تغییر دهید

اگر نشانگر موس را روی عکس نگه دارید، تمام اطلاعات عکس و فرمت عکس نشان داده می‌شود. برای تغییر فرمت عکس می‌توانید عکس را با برنامه paint ویندوز باز کنید، از منوی «فایل و ذخیره به‌عنوان» مانند شکل زیر فرمت عکس را به JPG تغییر دهید.

چطور حجم عکس‌های خود را کاهش دهید؟ 2 روش کاربردی برای کم کردن حجم عکس

کاهش حجم عکس با برنامه Paint

در برنامه Paint از قسمت تغییر سایز که در تصویر زیر است، حجم عکس خود را کم کنید. بخش تغییر سایز با کاهش پیکسل و ابعاد تصویر حجم عکس را کاهش می‌دهد. فراموش نکنید که حتما تیک «نسبت ابعاد را حفظ کنید» را بزنید تا طول و عرض سایز عکس شما به یک نسبت تغییر کند و افت کیفیت ظاهری عکس را هم نداشته باشید.

چطور حجم عکس‌های خود را کاهش دهید؟ 2 روش کاربردی برای کم کردن حجم عکس

کاهش حجم عکس با کمک سایت‌های اینترنتی

سایت‌های زیادی برای کم کردن حجم عکس وجود دارند. عکس را در این سایت‌ها وارد می‌کنید و با حجم کم‌تر تحویل می‌گیرید. در ادامه دو مورد از بهترین سایت‌های کاهش حجم عکس را به شما می‌گوییم.

سایت reduceimages

ابتدا وارد این سایت شوید و بعد با گزینه «انتخاب عکس» که در تصویر زیر می‌بینید، عکس خود را انتخاب کنید و در آخر با تنظیم گزینه‌های سایز، کیفیت و فرمت نهایی عکسی با حجم کمتر را دانلود کنید.

چطور حجم عکس‌های خود را کاهش دهید؟ 2 روش کاربردی برای کم کردن حجم عکس

سایت img2go

بعد از وارد شدن به این سایت، با گزینه «انتخاب عکس» تصویرتان را انتخاب کنید. سپس با تغییر قسمت‌های فشرده‌‎سازی، فرمت و کیفیت حجم تصویر را کاهش دهید. در نهایت گزینه شروع را بزنید تا کم کردن حجم عکس انجام شود و در نهایت تصویرتان را دانلود کنید. انجام این روش نیز می تواند برای ارسال آنها در شبکه های مجازی مانند تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و… به کار شما بیاید.

چطور حجم عکس‌های خود را کاهش دهید؟ 2 روش کاربردی برای کم کردن حجم عکس

اینستاگرام کیمیانو
منبع
melipayamak.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا