آموزشاینترنت و وب

دیلیت اکانت واتساپ – آموزش دیلیت اکانت واتساپ به صورت مرحله به مرحله

واتساپ یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های موجود است که مردم زیادی در دنیا از آن استفاده می‌کنند. طی آخرین گزارشاتی که شرکت فیسبوک ارائه کرده است، واتساپ حدود دو میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد. روزانه میلیاردها پیام توسط این ‌پیام‌رسان جابه‌جا به شود و میلیون‌ها عکس و فیلم بین کاربران به اشتراک گذاشته می‌شود. قابلیت Delete My Account در اغلب پیام‌رسان‌های حرفه‌ای دنیا وجود دارد. دیلیت اکانت واتساپ ، در واتساپ هم به سادگی قابل انجام است و نیاز نیست برای انجام این کار به افراد متخصص مراجعه کنید. در این مقاله به صورت قدم به قدم به شما آموزش می‌دهیم چگونه این کار را به سادگی انجام دهید.

چند نکته در مدیریت حساب کاربری واتساپ

یکی از نکاتی که در مدیریت حساب کاربری واتساپ خود باید در نظر داشته باشید این است که حساب کاربری شما تنها روی یک شماره تلفن و یک تلفن هوشمند قابل استفاده است. زمان که قصد دارید تلفن هوشمند جدیدی را جایگزین موبایل فعلی خود کنید باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشید:

• با نصب واتساپ روی تلفن جدید و وارد کردن شماره تلفن اکانت واتس اپ شما، حساب کاربری شما در تلفن قدیمی به طور کامل مسدود خواهد شد.

• پس از نصب واتساپ روی تلفن جدید چت‌ها و Share media شما در دسترس نخواهند بود. برای نمایش چت‌ها و باقی اطلاعات خود باید روی یک حساب کاربری ایمیل یا اپل آیدی نسخه پشتیبان یا Backup تهیه کنید و نسخه پشتیبان را روی تلفن جدید بارگزاری کنید. در ادامه مطلب روش انجام این کار را به شما آموزش خواهیم داد.

دیلیت اکانت واتساپ

آموزش تهیه نسخه پشتیبان چت‌ها

این کار در سیستم عامل‌های مختلف تقریبا به طور یکسانی انجام می‌شود. برای شروع برنامه واتساپ خود را باز کنید و وارد بخش تنظیمات یا Setting شوید. در قسمت تنظیمات روی گزینه چت‌ها یا Chats ضربه بزنید. با وارد شدن به این بخش با زدن ضربه روی گزینه Chat Backup ، وارد بخش تهیه پشتیبان می‌شوید. در این قسمت می‌توانید تنظیم کنید که چگونه از چت‌های شما پشتیبان تهیه شود. با روشن کردن گزینه Auto Backup و انتخاب زمان، به صورت اتوماتیک از چت‌های شما نسخه پشتیبان تهیه می‌شود. در سیستم عامل ‌مخصوص دستگاه‌های شرکت اپل، نسخه پشتیبان روی فضای ابری آیکلود قرار می‌گیرد.

دیلیت اکانت واتساپ

در این قسمت از مطلب به شما آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید اکانت واتس اپ خود را به طور کامل حذف کنید. با انجام این کار آیدی شما نیز حذف می‌شوند و مخاطبین شما دیگر به آن دسترسی نخواهند داشت. همچنین از گروه‌هایی که در آن عضو بودید نیز خارج می‌شوید. پس از انجام مراحل دیلیت اکانت، نسخه پشتیبان چت‌هایی که تهیه کردید نیز به طور کامل حذف می‌شود. قبل از انجام مراحل در نظر داشته باشید که با هیچ یک از موارد مشکلی نداشته باشید، چون پس از اتمام مراحل دیلیت اکانت دسترسی به اطلاعات شما غیر ممکن خواهد بود.

دیلیت اکانت واتساپ

مراحل حذف اکانت واتساپ

برای شروع، ابتدا اطمینان داشته باشید که از آخرین نسخه واتساپ در دستگاه خود استفاده می‌کنید. برای انجام بروزرسانی از استورهای رسمی و مخصوص سیستم عامل خود استفاده کنید. در سیستم عامل اندروید از فروشگاه Play Store یا کافه بازار استفاده کنید، در سیستم عامل ios نیز تنها از طریق App Store می‌توانید بروزرسانی را انجام دهید. با بروزرسانی نرم افزار دیگر در مراحل دیلیت اکانت به مشکل غیرعادی بر نمی‌خورید.

پس از انجام مراحل به روزرسانی وارد برنامه واتساپ شوید و قسمت تنظیمات برنامه را باز کنید. برای انجام این کار روی گزینه Setting ضربه بزنید. در قسمت تنظیمات گزینه‌ای به نام Account یا حساب کاربری وجود دارد. با انتخاب این گزینه وارد قسمت مدیریت حساب کاربری خود می‌شوید. در این مرحله با لمس کردن گزینه Delete My Account مراحل حذف اکانت واتساپ شما آغاز می‌شود.

وارد کردن صحیح شماره

در این قسمت باید شماره تلفنی که اکانت واتساپ خود را ساخته‌اید را وارد کنید. وارد کردن صحیح شماره تلفن در این قسمت اهمیت بسیار زیادی دارد. توجه کنید که پیش شماره به صورت پیش فرض درست وارد شده باشد. پیش شماره ایران ۹۸+ است و به طور مثال شماره تلفن خود را باید به صورت ۹۸۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷+ وارد کنید. پس از وارد کردن صحیح شماره تلفن وارد مرحله بعد می‌شوید.

دلیل دیلیت اکانت

در این مرحله واتساپ از شما می‌خواهد دلیل حذف اکانت خود را انتخاب کنید. در فیلد اول شما انتخاب می‌کنید که به چه دلیل قصد دارید اکانت واتساپ خود را حذف کنید. در فیلد دوم نیز می‌توانید توضیح دهید که این پیام‌رسان چگونه می‌تواند مشکل شما را برطرف کند. این مرحله قطعا به واتساپ کمک می‌کند تا در بروزرسانی بعدی خود، مشکل را برطرف کند و با انجام دادن این کار کاربران خود را کمتر از دست می‌دهد. با پر کردن دو فیلد بالا و لمس کردن گزینه Delete My Account مراحل حذف حساب کاربری شما به پایان می‌رسد و اکانت شما به طور کامل حذف می‌شود.

دیلیت اکانت واتساپ

یک نکته مهم

اگر شما از نسخه تحت وب واتساپ استفاده می‌کنید، باید مراحل حذف حساب کاربری را از طریق همان WhatsApp Web انجام دهید.

سخن پایانی

مراحل دیلیت اکانت واتساپ بسیار ساده است که هر کسی به راحتی از پس آن بر می‌آید، درحالیکه بسیاری از افراد که تلفن هوشمند خود را برای انجام چنین کارهایی به افراد ناآشنا می‌سپارند. توجه داشته باشید که اگر اقدام به چنین کاری می‌کنید، حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید؛ زیرا افراد بسیاری هستند که با سرقت اطلاعات شخصی شما، اقدام به سوءاستفاده از این اطلاعات می‌کنند. امیدواریم که با مطالعه این مطلب بتوانید به سادگی و در زمان کوتاه مراحل دیلیت اکانت واتساپ را انجام دهید و از اطلاعات شخصی خود نیز محافظت کنید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا