آموزشاینترنت و وب

آموزش بستن آگهی های تبلیغات اینترنتی در مرورگر کروم گوگل

وجود تصاویر زیاد در پست های اینترنتی علی رغم مزایای فراوان، معایبی نیز دارد. به عنوان مثال بسیاری از این تصاویر در ابعاد بزرگ تهیه شده اند و حجم بالای آن ها باعث مصرف بیشتر بسته اینترنت خواهد شد. از سوی دیگر درج عکس یکی پس از دیگری در صفحات وبسایت می تواند پیدا کردن محتوای متنی مورد نظر را به امری دشوار تبدیل کند. همچنین بسیاری از کاربرانی که برای مطالعه به وبسایت های مختلف رجوع می کنند، وجود تصاویر را عامل حواس پرتی خود می دانند و به دنبال راهی برای جلوگیری از نمایش آن ها هستند. خوشبختانه مرورگر کروم گوگل امکان مسدود کردن تصاویر در وبسایت های مختلف را فراهم کرده است.

ما در ادامه قصد داریم به بررسی این قابلیت بپردازیم و نحوه استفاده از آن را بررسی کنیم. بنابراین اگر شما هم رابطه خوبی با عکس در محیط اینترنت ندارید، توصیه می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

نوشته های مشابه

چگونه از نمایش تصاویر وبسایت در گوگل کروم جلوگیری کنیم؟

برای مخفی کردن تصاویر وب سایت های مشخص در مرورگر کروم لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا مرورگر کروم را باز کرده و سپس روی آیکن سه نقطه منو در گوشه سمت راست بالای پنجره کلیک کنید. حالا در منویی که باز می شود روی گزینه “Setting” کلیک کنید.

مرورگر کروم

در نوار سمت چپ صفحه تنظیمات روی گزینه “Advanced” کلیک کنید تا تنظیمات پیشرفته گوگل کروم ظاهر شود. در ادامه به پایین اسکرول کنید تا به بخش “Privacy and security” برسید و در این قسمت روی گزینه “Site Setting” کلیک کنید.

مرورگر کروم

در این مرحله وارد صفحه تنظیمات سایت شده اید و باید روی گزینه “Images” که در قسمت “Permission” قرار دارد کلیک کنید.

گوگل

حالا روی دکمه “Add” که در سمت راست بخش Block قرار دارد کلیک کنید. در این مرحله دقت داشته باشید که روی دکمه مقابل Allow کلیک نکنید!

گوگل

متعاقبا یک پنجره با عنوان Add a site به صورت پاپ آپ باز می شود که باید آدرس وب سایت مورد نظر را بدون www یا ساب دامین و با اضافه کردن [*.] به ابتدای آن (مطابق تصویر) در باکس متن وارد کنید. سپس روی دکمه “Add” در این پنجره کلیک کنید تا وبسایت ذخیره شود.

وبسایت

به این ترتیب وبسایت مورد نظر به لیست وب سایت هایی که نمایش تصاویر درج شده در آن ها در مرورگر کروم گوگل ممنوع است اضافه خواهد شد. اگر قصد دارید تصاویر وب سایت های دیگری را نیز مسدود کنید، کافیست مراحل بالا را مجددا پشت سر گذاشته و آن ها را به لیست اضافه نمایید.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا