برنامه اندرویدنرم‌افزار و اپلیکیشن

اپلیکیشن جدید مدیریت پسورد برای اندروید توسط دراپ باکس

دراپ باکس نسخه بتای ابزار جدید مدیریت پسورد خود را در قالب اپلیکیشن اندورید معرفی کرده است، اما هنوز آن را در دسترس عموم قرار نداده است.این اپلیکیشن که دراپ باکس پسورد ( Dropbox Password ) نام دارد در حال حاضر فقط به صورت نسخه بتا در اختیار گروه خاصی از کابران قرار گرفته است. البته شما می توانید همین الان ان را از فروشگاه گوگل (Google Play Store) دانلود کنید، اما برای بهره گیری از امکانات آن باید در لیست کاربران مجاز باشید.

این اپلیکیشن اندورید به زبان ساده می تواند پسورد ها را بسازد، آن ها را ذخیره کند، و از طریق سینک کردن در میان تمام دستگاه های اندوریدی که کاربر از آن ها استفاده می کند به اشتراک بگذارد. به این ترتیب هنگام ورود به وبسایت ها و اپلیکیشن هایی که رمز عبور می خواهند، باکس مربوط به پسوورد به صورت خودکار توسط اپلیکیشن مدیریت پسوورد دراپ باکس پر خواهد شد

اپلیکیشن مدیریت پسورد

Dropbox Password همچنین دارای قابلیت “zero-knowledge encryption” است تا فقط کاربر به داده های ذخیره شده دسترسی داشته باشد. این اپلیکیشن بسیاری از ویژگی ها و پروتکل های سایر نرم افزار های مدیریت پسوورد نظیر Dashlane، LastPass، و ۱Password را در خود جای داده است. البته هنوز وضعیت ابزار بارگذاری پسوورد ها (Import Paswords) و پشتیبانی از روش تایید دو مرحله ای (two-factor authentication) در این اپلیکیشن مشخص نیست.

دراپ باکس پسورد در فروشگاه گوگل به عنوان اپلیکیشن در حال توسعه ثبت شده است و وجود باگ در نسخه های اولیه آن طبیعی است. با این حال انتظار می رود این ابزار مدیریت پسورد در آینده حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد، و به اپلیکیشنی محبوب به خصوص در میان کاربران سرویس ابری معروف دراپ باکس تبدیل شود.

سرویس دراپ باکس با ایده ارائه پوشه ای مشترک برای انتقال فایل بین چند دستگاه مختلف از طریق اینترنت کار خود را شروع کرد. می توانید برای استفاده راحت تر از آموزش باز کردن پوشه های دراپ باکس در فایل اکسپلورر ویندوز استفاده نمایید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا