موبایل

امتیاز دوربین گوشی آیفون ۱۲ پرو در سایت DxOMark مشخص شد

کارشناسان سایت DxOMark نقد دوربین گوشی آیفون ۱۲ پرو و رای نهایی خود را در مورد آن منتشر کردند. مدل جدید در مقایسه با آیفون ۱۱ پرو سال قبل توانسته است در جاهای لازم بهبود مناسبی را نشان دهد که نتیجه آن کسب ۴ امتیاز بیشتر در مقایسه با ۱۱ پرو است.

امتیاز دوربین گوشی آیفون 12 پرو در سایت DxOMark مشخص شد

این تست با مجموع ۱۲۸ امتیاز تمام شده است تا آیفون ۱۲ پرو در جایگاه چهارم رده‎بندی کلی و در کنار گوشی Mi 10 Pro شیائومی قرار گیرد و در مقایسه با گوشی P40 Pro هواوی تنها ۱ امتیاز کمتر داشته باشد.

هر سه حسگر این دوربین دقت ۱۲ مگاپیکسل دارند. دوربین اصلی مجهز به یک لنز با طول کانونی ۲۶ میلی‌متر، دریچه دیافراگم F/1.6 و قابلیت لرزشگیر اپتیکال تصویر است.

به همراه آن یک لنز فوق عریض با طول کانونی ۱۳ میلی‌متری با دریچه دیافراگم F/2.4 و یک ماژول تله‌فوتو ۵۲ میلی‌متری با دریچه دیافراگ F/2.0 و قابلیت لرزشگیر اپتیکال تصویر قرار می‌گیرد.

در کنار این دوربین‌ها امسال حسگر جدید LiDAR دیده می‌شود که عمق را خواهد سنجید.

امتیاز دوربین گوشی آیفون 12 پرو در سایت DxOMark مشخص شد

دوربین گوشی آیفون ۱۲ پرو توانسته است در تمام بخش‌های تست‌های کارشناسان این سایت عملکرد عالی داشته باشد. سایت DoX از عملکرد باثبات فوکوس خودکار، رنگ‌های دقیق و حفظ جزئیات دوربین این گوشی، به عنوان نقاط قوت آن یاد می‌کند.

جزئیات در تصاویری که در محیط بسته گرفته می‌شوند کاملا خوب رندر خواهند شد و نوردهی در تمام بخش‌ها دقیق است.

تصاویر زمان عکاسی در شب نیز نوردهی عالی دارند، گرچه پارازیت دیده می‌شود و جزئیات کمی تحت‌تاثیر آن قرار می‌گیرند. دامنه دینامیک به ویژه نقطه قوت دوربین این گوشی نیست و حسگر تله‌فوتو زمان زوم روی فواصل طولانی‌تر نمی‌تواند تصاویر خوبی بگیرد.

عملکرد دوربین فوق عریض خوب بود، ولی جزئیات در سطح سایر پرچم‌دارهای بازار نیست.

امتیاز دوربین گوشی آیفون 12 پرو در سایت DxOMark مشخص شد

قدرت فیلمبرداری آیفون ۱۲ پرو به ویژه نقطه قوت دیگر آن است. مجددا امتیازها بسیار عالی بودند و ویژگی‌هایی مانند فوکوس خودکار، نوردهی و دقت رنگ تقریبا کاملا ذکر شده است.

سیستم لرزشگیر نیز دقیق بوده است و جزئیات حتی در شرایط نوردهی پایین دقیق حفظ شده‌اند. دامنه دینامیک نیز جزو نقاط قوت دیگر دوربین زمان فیلمبرداری بود.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
gsmarena

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا