آموزشآموزش کامپیوتراینترنت و وب

آموزش فعال کردن حالت تاریک در گوگل کروم

زمانی که شما برای مدت زمان طولانی با کامپیوتر یا تلفن همراه کار می کنید و به صفحه نمایش خیره هستید، ممکن است احساس درد در چشم های خود داشته باشید یا با شاهد خشک شدن آن ها باشید. دلیل اصلی بروز چنین اختلالاتی در واقع روشنایی صفحه نمایش است که نور سفید را به چشم شما تحمیل می کند. بنابراین اگر نمی خواهید سلامت چشم های خود را به مخاطره بیاندازید، بهتر است در طول کار کردن زمان هایی را به استراحت کردن اختصاص دهید. راهکار جدید دیگری نیز برای محافظت از چشم ها وجود دارد که به حالت تاریک (Dark Mode) در سیستم عامل ها و اپلیکیشن های مختلف معروف است. این حالت رنگ های تاریک را جایگزین نور سفید صفحه نمایش می کند تا از فشار روی چشم های شما کاسته شود. یکی از پر کاربرد ترین اپلیکیشن های امروزی گوگل کروم است که بسیاری از کاربران ساعت های زیادی از وقت خود را برای وب گردی در آن می گذرانند. بنابراین این مرورگر جزو اولین اپلیکیشن هایی است که لازم است از حالت تاریک آن بهره برد. اما این قابلیت چگونه در گوگل کروم فعال می شود؟

چگونه حالت تاریک را در گوگل کروم فعال کنیم؟

حالت تاریک گوگل کروم هنوز به صورت کامل توسعه داده نشده است و به همین دلیل از طریق منوی اصلی این مرورگر نمی توان به آن دسترسی داشت. با این حال امکان فعال کردن آن از طریق مراجعه به آدرس (chrome://flags/#enable-force-dark) وجود دارد. کافیست این لینک را در نوار آدرس کروم وارد کنید و دکمه Enter را بزنید.

در ادامه صفحه ای باز می شود که در آن عبارت “Force Dark Mode for Web Contents” بالای صفحه قابل مشاهده است. در مقابل این عبارت روی منویی که به صورت پیش فرض روی “Default” تنظیم شده است کلیک کنید تا باز شود. سپس گزینه “Enabled” را از این منو انتخاب کنید.

حالت تاریک dark mode

حالا روی دکمه “Relaunch” کلیک کرده یا مروگر را ریستارت نمایید تا حالت تاریک فعال شود.

از این به بعد تمام وبسایت ها در Dark Mode به شما نشان داده خواهند شد، حتی وبسایت هایی که از حالت تاریک پشتیبانی نمی کنند.

البته نوار ابزار، نوار مربوط به بوکمارک ها، و نوار آدرس در گوگل کروم حتی پس از فعال شدن Dark Mode به رنگ سفید باقی خواهند ماند. این قسمت های مرورگر کروم در واقع جزو تم پیش فرض ویندوز هستند و از داخل نرم افزار نمی توان آن ها را تغییر داد. بنابراین اگر قصد دارید حالت تاریک در تمام قسمت های گوگل کروم به صورت یکپارچه اعمال شود، باید Dark Mode تم اپلیکیشن ها را از طریق تنظیمات ویندوز ۱۰ فعال کنید.

 فعال کردن حالت تاریک در ویندوز ۱۰

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا