بازی ویندوز

مسابقات جهانی فورتنایت ۲۰۲۰ در پی بروز ویروس کرونا لغو شد

استودیوی Epic یکی دیگر از بازی ساز هایی است که به خاطر ویروس کرونا مسابقات ورزش های الکترونیکی (فورتنایت) را از تقویم خود حذف می کند. این شرکت اعلام کرده است مسابقات جهانی فورتنایت در سال ۲۰۲۰ برگزار نخواهد شد و سایر رویداد های مربوط به این بازی فقط به صورت آنلاین برقرار خواهد بود. با وجود اینکه لغو شدن مسابقات فورتنایت به دلیل شیوع ویروس کرونا چندان دور از انتظار نبود، ظاهرا محدودیت هایی که در زمینه مسابقات آنلاین بین مناطق مختلف جهان وجود دارد ایده برگزاری آنلاین را امری ناممکن تبدیل کرده است.

Epic ابزار امیدواری می کند شرایط لازم برای برقراری جام جهانی فورتنایت در سال ۲۰۲۱ فراهم شود. اما تا آن زمان استودیو روی برگزاری سری مسابقات قهرمانی فورتنایت (FNCS) به صورت آنلاین و پخش زنده آن ها تمرکز خواهد کرد. شرکت اپیک همچنین معتقد است رویدادهایی از این قبیل مورد توجه طرفداران قرار خواهند گرفت، اما تا اطلاع ثانوی باید فقط به صورت آنلاین برگزار شوند.

این تغییر در برنامه های Epic در سال ۲۰۲۰ حرکتی هوشمندانه به نظر می رسد. حتی اگر جام جهانی فورتنایت به صورت واقعی برگزار می شد، احتمالا تعداد کمی در محل مسابقات حاضر می شدند. از سوی دیگر مشکلاتی همچون سرعت اینترنتی و اختلاف زمانی در نقاط مختلف جهان ایده برگزاری مسابقاتی در این سطح را تحت تاثیر قرار می دهد.

با این حال لغو شدن جام جهانی فورتنایت در سال ۲۰۲۰ که بزرگترین رویداد سالانه Epic محسوب می شود، باعث به خطر افتادن جایگاه این استودیو در صنعت ورزش های الکترونیکی می شود. از سوی دیگر غیبت یکی از مهم ترین رویداد های حال حاضر در تقویم مسابقات بازی های کامپیوتری به شدت احساس خواهد شد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا