بازی ویندوز

مسابقات EVO به صورت آنلاین برگزار خواهد شد

سری مسابقات بازی های ویدیویی سبک مبارزه، ملقب به EVO 2020 که قرار بود در ایالت نوادا امریکا برگزار شود، به خاطر ویروس کرونا و شیوع آن در سراسر جهان تعطیل شده است. اما حالا خبر رسیده که این مسابقات قرار است به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

مسابقات EVO امسال قرار بود از ۳۱ ژوئیه تا ۲ آگوست به صورت حضوری برگزار شود. اما سرانجام این مسابقات نیز به دلیل شیوه ویروس کرونا به لیست بلند بالای رویداد های قربانی ویروس کرونا اضافه شد.

اخیرا شرکت برگزار کننده در توییتی اعلام کرد مسابقات EVO به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. علاوه بر آن تمام هزینه بلیط های خریداری شده و رزرو هتل به کسانی که آن ها را تهیه کرده بودند بازگردانده خواهد شد.

با این حال هنوز جزییاتی در مورد تاریخ دقیق برگزاری رویداد آنلاین و همچنین تغییرات احتمالی در قوانین منتشر نشده است. ابهام دیگری که وجود دارد سرعت اینترنت شرکت کنندگان در این مسابقات است. بازی های ویدیویی رزمی معمولا به صورت حضوری برگزار می شود تا وقفه و تیک بر سرعت بالای بازی تاثیر منفی نداشته باشد. اما با آنلاین شدن مسابقات EVO، هنوز مشخص نیست وقفه های ناشی از سرعت متفاوت اینترنت چه نقشی در رقابت ها خواهد داشت و آیا قرار است در قوانین آن تغییراتی ایجاد شود یا خیر.

چندی پیش قبل از EVO 2020 جام جهانی استودیوی Epic یکی دیگر از بازی ساز هایی است که به خاطر ویروس کرونا مسابقات ورزش های الکترونیکی (فورتنایت) را از تقویم خود حذف می کند. این شرکت اعلام کرده است مسابقات جهانی فورتنایت در سال ۲۰۲۰ برگزار نخواهد شد و سایر رویداد های مربوط به این بازی فقط به صورت آنلاین برقرار خواهد بود. با وجود اینکه لغو شدن مسابقات فورتنایت به دلیل شیوع ویروس کرونا چندان دور از انتظار نبود، ظاهرا محدودیت هایی که در زمینه مسابقات آنلاین بین مناطق مختلف جهان وجود دارد ایده برگزاری آنلاین را امری ناممکن تبدیل کرده است. و همایش E3 2020 نیز کنسل شده بود. اما ظاهرا فقط مسابقات EVO قرار است به صورت آنلاین برگزار شود.

ویروس کرونا

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا