اینترنت و شبکهنرم‌افزار و اپلیکیشن

فیسبوک با طراحی جدید وبسایت خود حالت تاریک را به آن افزود

فیسبوک جمعه گذشته اعلام کرد طراحی جدید وبسایت به خصوص حالت تاریک (Dark Mode)این شبکه اجتماعی در دسترس تمام کاربران در سطح دنیا قرار گرفته است. تا پیش از این ظاهر جدید وبسایت فیسبوک فقط در بعضی از کشور ها و در صورت تغییر تنظیمات توسط کاربر فعال می شد.

در پستی که فیسبوک منتشر کرده آمده است:

“تجربه وبی جدید برای فیسبوک در تمام نقاط دنیا، سریع تر، آسان تر، و دارای حالت تاریک (Dark Mode) برای استراحت دادن به چشم ها.”

علاوه بر حالت تاریک که بدون شک جذاب ترین ویژگی طراحی جدید است، تغییرات قابل توجه دیگری نیز در صفحه اصلی به وجود آمده است که از میان آن ها می توان به نوار خبری (News Feed) باریک تر، فضای کافی برای ابزار ها در طرفین، آیکن های بزرگ تر، و در نهایت نوار منو با دسترسی سریع به تمام امکانات و صفحات دیگر اشاره کرد.

چگونه طراحی جدید وبسایت فیسبوک‌را فعال کنیم؟

برای تغییر صفحه فیسبوک به طراحی جدید و فعال سازی حالت تاریک مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. روی آیکن فلش رو به پایین در انتهای منوی بالای صفحه کلیک کنید تا منوی تنظیمات فیسبوک باز شود.

۲. در این منو روی گزینه “Switch to new Facebook” را انتخاب کنید تا ظاهر وبسایت تغییر کند.

۳. در طراحی جدید وبسایت فیسبوک دوباره به منوی تنظیمات رفته و این بار کلید مقابل “Dark Mode” را روشن کنید تا حالت تاریک فعال شود.

ظاهر جدید نسخه وبی فیسبوک نشان دهنده اولویت های این شرکت است که روی پست های ویدیویی در قسمت نوار اخبار تمرکز کرده است، چرا که تبلیغات ویدیویی بخش عمده ای از درآمد های این شبکه اجتماعی‌ را تشکیل می دهد. علاوه بر آن روی دسترسی آسان به رویداد ها و گروه ها تمرکز‌ شده است و پنل مسنجر با ظاهری جدید وجود دارد.

در پایان می توان گفت با وجود تغییرات چشمگیر در ظاهر وبسایت، این طراحی جدید همچنین می تواند تجربه لذت بخشی از کار کردن با فیسبوک را فراهم کند. کافیست با نحوه استفاده از ابزار ها و امکانات متنوع آن آشنا شوید.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا