آموزشاینترنت و وب

روشی آسان برای حذف کردن پست های قدیمی فیسبوک

اگر شما هم جزو افرادی هستید که با دیدن پست های قدیمی خود در فیسبوک خجالت می کشید، باید بدانید که این شبکه اجتماعی روشی جدید و کاملا آسان معرفی کرده است تا با استفاده از آن پست هایی که مدت ها قبل منتشر شده اند را به صورت تکی یا گروهی حذف کنید. این ابزار جدید که “Manage Activity” نام دارد در واقع تاریخچه ای از فعالیت های شما در فیسبوک ارائه می دهد تا بتوانید حضور خود را در این شبکه اجتماعی زیر نظر داشته باشید و تغییرات به وجود آمده در روحیات خود را احساس کنید.

فیسبوک سال هاست که توسط افراد گوناگون در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و قدمت بسیاری از پست ها و استاتوس های منتشر شده توسط این کاربران به سال ها پیش باز می گردد. بنابراین طبیعی است که بعضی از کاربران تصمیم بگیرند پست های قدیمی خود را حذف کنند که البته در حالت معمولی با توجه به زمان انتشار آن ها کار چندان راحتی نخواهد بود. خوشبختانه ابزار جدید فیسبوک امکان مدیریت تمام پست ها و جستجوی آسان مربوط به یک بازه زمانی مشخص را از طریق فیلتر کردن فراهم کرده است. این یعنی دیگر کاربران مجبور نیستند زمان قابل توجهی را به اسکرول کردن در میان پست ها و رسیدن به قدیمی تر ها اختصاص دهند.

پس از پیدا کردن پست های قدیمی نیز امکان حذف کردن آن ها به صورت تکی یا گروهی وجود دارد. پست های حذف شده برای ۳۰ روز در سطل آشغال حساب شما نگهداری خواهد شد و پس آن برای همیشه حذف می شوند. در این مدت زمان ۳۰ روزه شما می توانید برای بازگراندن آن ها اقدام کنید. علاوه بر حذف کردن پست ها، کاربران می توانند از قابلیت آرشیو کردن نیز استفاده کنند که باعث می شود پست های مورد نظر از دسترس عموم خارج شده و فقط به آن ها نمایش داده شود.

در پایان لازم به ذکر است که ابزار جدید مدیریت فعالیت ها در فیسبوک به تازگی به نسخه وبی و اپلیکیشن های مخصوص Android و iOS این شبکه اجتماعی اضافه شده است. بنابراین شاید لازم باشد برای بهره مند شدن از آن یک بار نسخه نرم افزار خود را آپدیت کنید.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا