اینترنت و وبنرم‌افزار و اپلیکیشن

ابزار جدید فیسبوک برای رقابت با زوم

فیسبوک قصد دارد سلطه اپلیکیشن زوم بر تماس های ویدیویی را به چالش بکشد.

این شبکه اجتماعی محبوب به تازگی ابزار Messenger Rooms را معرفی کرده است که تحولی بزرگ در تماس ویدیویی گروهی محسوب می شود و اپلیکیشن Facebook Chat را به رقیبی جدی برای Zoom تبدیل می کند.

کاربران گوگل به کمک این ابزار جدید می توانند تماس های ویدیویی گروهی با حداکثر ۵۰ عضو را برگزار کنند. از سوی دیگر به جای دعوت کردن از هر شخص به صورت جداگانه، امکان ارسال لینک در صفحه کاربران، گروه ها و حتی صفحه های عمومی فراهم شده است. یکی دیگر از تفاوت های Messenger Rooms در مقایسه با دیگر ابزار برقراری تماس ویدیویی فیسبوک این است که شرکت کنندگان ملزوم به داشتن اپلیکیشن Messenger نیستند، و حتی افرادی که هنوز حساب کاربری فیسبوک ندارند می توانند وارد تماس شوند. زمانی که یک روم ساخته می شود، هر کسی با استفاده از مرورگر می تواند وارد آن شود. به همین دلیل میزبان تماس صوتی می تواند روم را قفل کند تا از حضور مهمانان جدید و ناشناخته در تماس ویدیویی گروهی جلوگیری شود.

فیسبوک

ابزار جدید فیسبوک شباهت های به اپلیکیشن زوم نیز دارد. به عنوان مثال Messenger Rooms امکان تغییر بکگراند را در اختیار کاربران قرار می دهد تا در طول تماس خود را در مکان هایی زیبا همچون آپارتمان های لوکس یا دفتر های مجلل قرار دهند. همچنین ۱۴ فیلتر دوربین جدید وجود دارد که تنظیمات مختلف نورپردازی و روشنایی فضا و چهره را ارائه می دهد. فیسبوک اعلام کرده است هیچ محدودیت زمانی برای تماس های ویدیویی وجود ندارد و جلسه ها نیز قابل برنامه از قبل ریزی هستند.

با وجود اینکه هنوز زمانی برای معرفی رسمی این ابزار تعیین نشده است، گفته می شود مسنجر رومز کار خود را آغاز کرده است و تا چند هفته دیگر در ایالات متحده به طور سراسری قابل استفاده خواهد بود.

طبق ادعای فیسبوک، عامل اصلی تولید این ابزار افزایش چشمگیر در تعداد تماس های برقرار شده از طریق پیام رسان های این شرکت است. گفته می شود روزانه بیش از ۷۰۰ میلیون نفر در مسنجر و واتساپ تماس برقرار می کنند. فیسبوک همچنین قصد دارد تعداد افرادی که می توانند به تماس های واتساپی اضافه شوند را از ۴ نفر به ۸ نفر افزایش دهد. این تغییر قرار است هفته آینده رخ دهد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا