اینترنت و وببازاریابی اینترنتیبرنامه اندروید

فیسبوک قصد دارد تبلیغات را به واتساپ اضافه کند

احتمالا پای تبلیغات به واتساپ نیز باز می شود، اما هنوز مشخص نیست چه زمانی

به نظر می رسد فیسبوک هنوز در اندیشه اضافه کردن تبلیغات به پیام رسان واتساپ به سر می برد. احتمالا بعد از کامل شدن پروژه یکپارچه سازی اپلیکیشن های پیام رسان زیرمجموعه فیسبوک، این شرکت بار دیگر تلاش خواهد کرد تا تبلیغات را به واتساپ بیاورد. فیسبوک اولین بار در سال ۲۰۱۸ اعلام کرده بود که قصد دارد امکان تبلیغات را به بخش استاتوس (Status) واتساپ اضافه کند. اما در ژانویه گذشته گزارشی از سوی Wall Street Journal منتشر شد که نشان می داد فیسبوک هنوز گامی در جهت اجرای این ایده بر نداشته است.

یکی از مقام های رسمی فیسبوک نیز به وبسایت Engadget گفته بود:

“تبلیغات در بخش استاتوس پروژه ای بلند مدت برای واتساپ است.”

اطلاعات به دست همچنین جزییات بیشتری از نحوه پیاده سازی تبلیغات در این اپلیکیشن پیام رسان ارائه می دهد. این شرکت از شماره تلفن ها استفاده خواهد کرد تا حساب های کاربری فیسبوک و واتساپ را تطبیق دهد، و به این ترتیب تبلیغات مناسب کاربر را مشخص کند. گفته می شود این رویه باعث به وجود آمدن بحث و جدل هایی در میان اعضای شرکت شده است، چرا که بعضی از مدیران معتقدند این کار باعث می شود تعدادی از کاربران واتساپ حساب های کاربری خود را در فیسبوک حذف کنند. همچنین نگرانی هایی در مورد مسائل نظارتی مطرح شده است که با توجه به جریان داشتن تحقیقات ضد انحصار در این شرکت خطری بزرگ محسوب می شود.

در هر صورت، به نظر می رسد با وجود کش و قوس های فراوان ایده تبلیغات در واتساپ به این زودی ها عملی نشود. فیسبوک اعلام کرده است که یکپارچه سازی زیرساخت های تمام پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی این شرکت ممکن است سال ها زمان ببرد. از سوی دیگر تحقیقات نشان می دهد در میان اپلیکیشن ها، واتساپ به بیشترین زمان آماده سازی برای تطبیق نیاز دارد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا