آموزشاینترنت و وب

تنظیمات اینستاگرام – آشنایی با تنظیمات مهم این اپلیکیشن محبوب

تنظیمات اینستاگرام چگونه انجام می‌شود و چطور می‌توان یک اکانت حرفه‌ای ساخت؟ همانطور که می‌دانید اینستاگرام یکی از مشهورترین شبکه‌های اجتماعی است که روزانه کاربران زیادی از اپلیکیشن آن استفاده می‌کنند. بسیار از این افراد نمی‌دانند که چطور باید تنظیمات این اپ را انجام دهند و برخی از افراد نیز هستند که نمی‌دانند اینستاگرام تنظیمات خاصی دارد. اگر به بخش تنظیمات اینستاگرام بروید، در آنجا می‌توانید که به امنیت و آپشن‌هایی که می‌توانید برای حساب کاربری خود داشته باشید، دسترسی پیدا کنید. در ادامه این مطلب با کیمیانو همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را درباره تنظیمات اینستاگرام در اختیار شما قرار دهیم.

تنظیمات اینستاگرام

اینستاگرام یک اپ کاربرپسند است و از واسط گرافیکی و تجربه کاربری خوبی بهره می‌برد. این اپ دارای تنظیماتی است که کاربران در آن قسمت می‌توانند به امنیت حساب، امنیت پیج، دنبال کردن یا دعوت دوستان تبلیغات اینستاگرام، نوتیفیکیشن، پرداخت‌ها، تنظیمات حساب، تم برنامه، تنظیمات چند حسابی، بخش سوالات متداول و خارج شدن از اکانت دسترسی داشته باشند. در هر کدام از این قسمت‌ها شما قادر خواهید بود کار خاصی انجام دهید که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

دنبال کردن و یا دعوت دوستان (Follow and Invite Friend)

در این قسمت از تنظیمات اینستاگرام شما قادر خواهید بود که دوستانتان را که اینستاگرام ندارند را به این شبکه اجتماعی دعوت کنید و آن‌ها را دنبال کنید. از چند روش مختلف این کار ممکن است و آن روش‌ها دعوت با اپ واتساپ (Invite Friends by WhatsApp)، دعوت با ایمیل (Invite Friens by Email)، دعوت با اس ام اس (Invite Friends by SMS) و دعوت دوستان با دیگر اپ‌ها می‌باشند.


امنیت پیج (Privacy)

در این بخش از تنظیمات اینستاگرام می‌توانید امنیت حساب خود را مدیریت کنید. به طور مثال می‌توانید پیج خود را ببندید تا افراد غریبه نتوانند پست‌ها و استوری‌های شما را مشاهده کنند. این امر با پرایوت کردن یا خصوصی کردن پیج اتفاق می‌افتند که شما در هر زمان می‌تواند آن را تغییر دهید. از دیگر مواردی که در این بخش قرار دارد، می‌توان به اجازه دادن یا ندادن افراد به تگ کردن، منشن کردن و دیدن استوری شما اشاره کرد. همچنین در این بخش یک گزینه وجود دارد که وضعیت فعال بودن (Activity Status) نام دارد. اگر این گزینه فعال باشد دیگر افراد می‌توانند ببینند که شما آنلاین هستید و اگر غیر فعال باشد توانایی تشخیص اینکه شما آنلاین هستید و یا نیستید را از دست می‌دهند.
دیگر تنظیماتی که در بخش امنیت پیج وجود دارد، اکانت‌‌های محدود شده (Restricted Accounts)، بلاک شده (Blocked Accounts)، بیصدا (Muted Accounts) و اکانت‌های دنبال شده (Accounts You Follow) توسط شما است. در هر کدام از این قسمت‌ها شما می‌توانید کاربرانی را که محدود، بلاک و یا بیصدا کردید را از این وضعیت خارج کنید و یا افراد دیگر را اضافه کنید. همه این تنظیمات دوباره قابل برگشت هستند.

امنیت حساب (Security)

امنیت حساب شما بسیار مهم است و شما همیشه باید رمز عبور حساب خود را از دیگر افراد پنهان کنید، زیرا آن‌ها می‌توانند با وارد کردن آی دی و رمز عبور شما وارد پیج‌تان شوند. در بخش امنیت حساب اینستاگرام شما می‌توانید با مراجعه به قسمت رمز عبور (Password) رمز عبور خود را تغییر دهید که نیازمند این است که رمز عبور قبلی خود را به یاد داشته باشید. در دیگر قسمت که فعالیت لاگین‌ها (Login Activity) نام دارد می‌توانید ببنید که چه دستگاه‌هایی در کجا به حساب شما متصل شده‌اند و اگر یکی از آن‌ها برای شما نبود، می‌توانید از همان قسمت اتصال آن را به اکانت خود قطع کنید.

تنظیمات اینستاگرام
یکی دیگر از قسمت‌های مهم تنظیمات حساب اینستاگرام احراز هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) است. فعال کردن این ویژگی ممکن است کمی زمانبر باشد، اما امنیت حساب شما را به طور کلی تضمین می‌کند. قسمت‌های دیگری نیز در این بخش وجود دارد که اهمیت زیادی ندارند. از دیگر قسمت‌های این بخش می‌توان به ذخیره اطلاعات لاگین (Saved Login info)، ایمیل‌های اینستاگرام، تاریخچه جست و جو، دسترسی به داده‌ها و داده‌های دانلود شده اشاره کرد.

تبلیغات اینستاگرام (Ads)

اینستاگرام در چند سال اخیر برای اینکه درآمد داشته باشد، دو روش را به کاربران پیشنهاد داده است که یکی از آن‌ها پولی کردن استفاده از اینستاگرام دیگری اضافه کردن تبلیغات به این اپ بود. بیش از ۸۰ درصد کاربران نمایش تبلیغات را پذیرفتند و سیستم تبلیغ اینستاگرام حدود ۳ هفته بعد بر روی آپدیت این اپ قرار داده شد. این تبلیغ‌ها به ازای پرداخت پول به اینستاگرام برای شما نمایش داده می‌شوند.

حساب (Account)

یکی دیگر از بخش‌های تنظیمات اینستاگرام، تنظیمات حساب است که در آن می‌توان کارهای زیادی را با حساب انجام داد. اما توجه داشته باشید تنظیماتی را که نمی‌دانید به کجا مربوط است را تغییر ندهید. در این بخش شما می‌توانید قسمت‌های اطلاعات شخصی، پست‌های ذخیره شده، دوستان نزدیک، زبان، وصل کردن مخاطبان، اکانت‌های متصل به حساب شما مثل فیسبوک ، پست‌هایی که لایک کردید و درخواست برای احراز هویت در اینستاگرام را مشاهده کنید. یک قسمت دیگر هم در این بخش وجود دارد که اکانت حرفه‌ای (Professional Account) و اکانت کاری (Business Account) نام دارند و دارای امکانات ویژه‌ای نسبت به اکانت‌های شخصی هستند.

تنظیمات اینستاگرام
سخن پایانی

در این مطلب با همراه شما بودیم و تنظیمات اینستاگرام را صورت کامل به معرفی کردیم. توجه کنید که تغییر هر کدام از این تنظیمات می‌تواند بر روی عملکرد اکانت شما تاثیر بگذارد، بنابراین سعی کنید این تنظیمات را زیاد تغییر ندهید. جالب است بدانید شما به صورت همزمان می‌توانید در یک اپ اینستاگرام چند حساب کاربری داشته باشید که البته مگر در مواقع خاص توصیه نمی‌شود و هم باعث ترافیک بالای پردازشگر تلفن همراه یا سیستم شما خواهد شد و هم تمرکز را از شما خواهد گرفت.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا