آموزشاینترنت و وبتلفن هوشمند / تبلت

آموزش استفاده از فیسبوک مسنجر

فیسبوک مسنجر اپلیکیشن پیام رسان مخصوص کاربران فیسبوک است که با امکانات محدود تر در نسخه وبی این شبکه اجتماعی نیز وجود دارد؛ ما در این مقاله قصد داریم با نسخه اپلیکیشنی این پیام رسان که برای هر دو سیستم عامل Android و iOS عرضه شده است آشنا شده و آن را به شما آموزش دهیم دهیم.

همانطور که گفتیم، facebook messenger اپلیکیشن مستقل مخصوص چت کردن با کاربران فیسبوک است؛ این اپلیکیشن همچنین امکان ارسال عکس، ویدیو، فایل های صوتی و داکیومنت را ارائه می دهد.

کافیست نسخه اندروید فیسبوک مسنجر را از اینجا و نسخه iOS را از اینجا دانلود کنید و پس از نصب با استفاده از اطلاعات حساب کاربری خود در فیسبوک وارد شوید.

حالا می توانید از قابلیت های این برنامه بهره مند شوید:

ارسال پیام در فیسبوک مسنجر

زمانی که اپلیکیشن فیسبوک منیجر را باز می کنید، تاریخچه چت ها در سمت راست و لیست مخاطبینی که آنلاین هستند در سمت چپ مشاهده می شود.

برای نوشتن پیام جدید روی آیکن مداد در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و متن پیام را تایپ کنید؛ سپس روی آیکن فلش ضربه بزنید تا پیام ارسال شود.

فیسبوک مسنجر

ساختن گروه در فیسبوک مسنجر

برای ساختن گروه در فیسبوک مسنجر ابتدا آیکن مداد در گوشه سمت راست بالای صفحه را لمس کنید، سپس تیک کنار نام کاربرانی که می خواهید در گروه حضور داشته باشند را فعال کنید، حالا روی گزینه “Done” ضربه بزنید و مکالمه را در گروه آغاز کنید.

فیسبوک مسنجر

تماس های صوتی و تصویری در فیسبوک مسنجر

برای برقراری تماس های صوتی و تصویری با سایر کاربران facebook messenger باید وارد صفحه چت با شخص مورد نظر شوید و روی روی آیکن تلفن یا ویدیو در که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید.

فیسبوک مسنجر

ارسال فایل در فیسبوک مسنجر

برای ارسال انواع فایل به سایر کاربران فیسبوک ابتدا صفحه چت با مخاطب را باز کنید، سپس روی آیکن عکس در نوار پایین صفحه ضربه بزنید تا امکان آپلود کردن تصویر و ویدیو از تلفن هوشمند شما فراهم شود.

اگر قصد دارید فایل داکیومنت ارسال کنید، روی آیکن (+) ضربه بزنید.

همچنین با لمس آیکن دوربین می توانید در لحظه عکس بگیرید و بلافاصله آن را برای مخاطبین فیسبوک مسنجر ارسال کنید.

فیسبوک مسنجر

ارسال پیام صوتی در فیسبوک مسنجر

برای ارسال فایل صوتی در facebook messenger ، بعد از باز کردن صفحه چت مخاطب مورد نظر روی آیکن میکروفون ضربه زده و پس از آن دکمه “Record” را لمس کنید تا ضبط صدای شما آغاز شود.

زمانی که پیام صوتی خود را ضبط کردید، روی دکمه “Send” ضربه بزنید تا ارسال شود.

 

منبع: ccm

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا