آموزشاینترنت و وب

چگونه ایمیل ارسال شده را لغو کنیم؟

امروزه ارسال ایمیل یکی از رایج ترین روش های مکاتبه به خصوص در زمینه کارهای اداری و آموزشی است. گاهی اوقات ممکن است دکمه ارسال به طور اتفاقی زودتر از تکمیل متن email استفاده شود، یا ایمیل ناخواسته برای شخص اشتباهی ارسال شود. خوشبختانه در چنین مواقعی امکان بازگرداندن ایمل وجود دارد و این سوال مطرح می شود که روش لغو ایمیل ارسال شده چگونه است؟

برای پیدا کردن جواب این سوال ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

بازگرداندن ایمیل های ارسال شده

ارسال ایمیل ناقص یا اشتباه در بعضی موارد می تواند مشکلات زیادی به دنبال داشته باشد. اما اگر شما کاربر سرویس جیمیل باشید، به راحتی می توانید ایمیل های ارسال شده را لغو کنید. البته این قابلیت فقط تا ۳۰ ثانیه بعد از ارسال ایمیل به کمک شما می آید و پس از آن در دسترس نخواهد بود. بنابراین سرعت در شناسایی اشتباه و اقدام به موقع بسیار مهم است. علاوه بر آن لازم است یک سری از تنظیمات حساب شما در Gmail از قبل تغییر داده شده باشد.

برای فعال کردن قابلیت بازگرداندن ایمیل های ارسالی ابتدا وارد حساب کاربری خود در سرویس جیمیل شوید و به ترتیب روی آیکن چرخ دنده که مربوط به تنظیمات است و پس از آن روی دکمه “See All Settings” کلیک کنید. این آیکن در گوشه سمت راست بالای پنجره قرار دارد.

لغو ایمیل ارسال شده

در منوی تنظیمات گزینه “Undo Send” را پیدا نموده و روی آن کلیک کنید. در صفحه ای که باز می شود می توانید تعیین کنید فاصله زمانی بین لحظه ارسال email و لحظه ای که فرصت کنسل کردن آن تمام می شود را تعیین کنید. امکان انتخاب زمانی بین ۵ تا ۳۰ ثانیه وجود دارد، و شما طبیعتا باید بیشترین زمان ممکن یعنی ۳۰ ثانیه را انتخاب کنید.

لغو ایمیل ارسال شده

در پایان با کلیک کردن روی دکمه “Save Changes” تغییرات را ذخیره کنید.

از این به بعد تا حداکثر ۳۰ ثانیه پس از ارسال ایمیل فرصت دارید از دستور “Undo” که در گوشه سمت چپ پایین صفحه ظاهر می شود استفاده کنید و قبل از دریافت email توسط گیرنده آن را بازگردانید.

لغو ایمیل ارسال شده

منبع: ccm

 

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا