آموزشاینترنت و وب

بازیابی ایمیل های پاک شده در سرویس جیمیل

سرویس های ایمیلی همچون جیمیل به کاربران خود اجازه می دهند ایمیل های پاک شده را مجددا بازیابی کنند. اما فرصت بازیابی ایمیل ها محدود است و تنها تا مدتی پس از حذف شدن قابل بازگشت هستند. در سرویس Gmail ایمیل های پاک شده برای ۳۰ روز در پوشه ای به نام “Trash” نگهداری می شوند، و پس از خارج شدن از این پوشه دیگر نمی توان به آن ها دسترسی داشت. ما در این مقاله قصد داریم به نحوه بازگرداندن ایمیل ها از پوشه Trash به پوشه Inbox در بازه ۳۰ روزه بپردازیم.

چگونه ایمیل های پاک شده را برگردانیم؟

برای بازگرداندن ایمیل های پاک شده در سرویس Gmail دقیقا ۳۰ روز از لحظه حذف شدن آن ها فرصت دارید تا مراحل زیر را دنبال کنید:

     ۱. وارد حساب کاربری خود در Gmail شوید و صفحه ایمیل را باز کنید.

     ۲. در نوار منوی سمت چپ پنجره روی گزینه “more” کلیک کنید تا گسترش پیدا کند.

     ۳. حالا در همان منو پوشه “Trash” را انتخاب کنید.

     ۴. در این پوشه تمام ایمیل هایی که در ۳۰ روز گذشته حذف شده اند قابل مشاهده هستند.

     ۵. ایمیل مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس روی دکمه “move to inbox” کلیک کنید.

به این ترتیب ایمیل حذف شده بازیابی می شود و می توانید در پوشه inbox به آن دسترسی داشته باشید.

اگر ایمیل ها را از پوشه trash حذف کرده باشیم راه حل چیست؟

اگر به هر دلیلی خودتان ایمیل های حذف شده را از پوشه Trash پاک کرده باشید، هنوز هم می توانید آن ها را بازیابی کنید. همانطور که گفتیم، ایمیل های حذف شده تا ۳۰ روز توسط جیمیل در سرویس های این شرکت نگهداری می شوند. بنابراین پاک شدن آن ها از پوشه Trash قبل از اتمام بازه ۳۰ روزه به معنای حذف شدن همیشگی آن ها نیست.

برای دسترسی مجدد به ایمیل هایی که از پوشه Trash حذف شده اند کافیست وارد صفحه ایمیل جیمیل شده و روی فلش رو به پایین که در کنار نوار سرچ قرار دارد کلیک کنید. در ادامه سوالاتی همچون فرستنده یا گیرنده ایمیل، موضوع، کلمات کلیدی، و بازه زمانی ارسال ایمیل از شما پرسیده می شود. پس از تعیین پاسخ این سوالات روی دکمه آبی رنگ “Search” در گوشه سمت چپ پایین کلیک کنید. به این ترتیب تمام ایمیل هایی که در طول ۳۰ روز گذشته حذف شده اند نمایش داده خواهند شد، فارغ از اینکه در پوشه Trash هستند یا نه. حالا ایمیل مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس روی دکمه “move to inbox” کلیک کنید.

لینک خبر

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا