استارتاپبازاریابی اینترنتیفناوریگجت

رقیب اپل کارت توسط گوگل از راه می رسد

پس از معرفی اپل کارت در ماه مارس، هفته گذشته هوآوی از کارت پرداخت هوشمند خود رونمایی کرد؛ حالا TechCrunch گزارش می دهد گوگل نیز در حال آماده سازی کارت پرداخت فیزیکی این شرکت است.

البته هنوز نامی برای این کارت انتخاب نشده است و فعلا فقط می توان آن را گوگل کارت نامید.

برخلاف اپل کارت که در واقع نوعی کردیت کارت با مشارکت موسسه های مالی Mastercard و Goldman است، گوگل کارت قرار است کارت اعتباری با مشارکت بانک های متفاوت باشد.

در حال حاضر نام بانک های Stanford Federal و Credit Union and Citi برای همکاری در این پروژه مطرح شده است.

گوگل کارت همچنین به چیپ انحصاری موسسه Visa مجهز خواهد بود؛ در آینده نیز این احتمال وجود دارد که گوگل با سایر ارائه دهندگان خدمات پرداختی نظیرMastercard وارد همکاری شود.

گوگل کارت

گوگل کارت می تواند برای خرید از فروشگاه ها مورد استفاده قرار گیرد.

این کارت در فرایند های پرداخت بدون تماس نیز قابل استفاده است.

همچنین یک نسخه مجازی از گوگل کارت وجود خواهد داشت که در پرداخت از طریق بلوتوث تلفن همراه استفاده می شود و شماره کارت مجازی برای انجام خرید های اینترنتی در اختیار کاربران قرار می گیرد.

کاربران گوگل کارت می توانند تمام تراکنش های انجام شده را در یکی از اپلیکیشن های این شرکت، احتمالا Google Pay، مشاهده کنند.

همچنین امکان بستن حساب مرتبط با کارت در صورت سوء استفاده توسط سارقین فراهم شده است. این قابلیت مسدود کردن شامل دسترسی های مجازی تایید نشده به حساب شما نیز می شود.

گوگل کارت

هنوز مشخص نیست چه زمانی گوگل کارت اعتباری خود را رسما معرفی خواهد کرد.

این شرکت فعلا در قالب بیانیه ای تاکید کرده است که گام های اولیه برای شروع همکاری با بانک ها و موسسه های اعتباری در زمینه های مختلف در حال طی شدن است.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا