آموزشآموزش کامپیوتراینترنت و وب

مرورگر گوگل کروم : آموزش نحوه تغییر آیکن قدیمی در دسکتاپ

گوگل کروم یکی از محبوب ترین مرورگرهای موجود است که توسط میلیون ها کاربر در سرتاسر دنیا استفاده می شود. لوگوی این مرورگر از زمان معرفی شدن در سپتامبر سال ۲۰۰۸ تا امروز تغییری نداشته است و به همین دلیل برای بعضی از کاربران تکراری شده است. اما جالب است بدانید که امکان تغییر شکل این آیکن وجود دارد، یا بهتر است بگوییم گوگل کروم اجازه می دهد آیکن آن را تغییر دهید و از طرح های جالب دیگر استفاده کنید.

چگونه آیکن گوگل کروم را تغییر دهیم؟

برای تعویض آیکن فعلی کروم با طرح های دیگری که توسط این مرورگر فراهم شده است مراحل زیر را دنبال کنید:

     ۱. روی آیکن این مرورگر در دسکتاپ راست کلیک کنید.

     ۲. در منوی باز شده روی گزینه “Properties” کلیک کنید.

     ۳. در پنجره ای که باز می شود وارد تب “Shortcut” شده و روی دکمه “Change icom” کلیک کنید.

     ۴. از میان طرح های موجود یکی را انتخاب نمایید.

     ۵. در پایان روی دکمه “OK” کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شده و آیکن گوگل کروم تغییر کند.

شما می توانید آموزش مربوط یه ریست کردن گوگل کروم را که در سایت کیمیانو آمده را نیز مطالعه فرمایید.

اگر علی رغم میل شما در مرورگر گوگل کروم تغییراتی نظیر اضافه شدن نوار ابزار یا عوض شدن موتور جستجو پیش فرض و صفحه خانه به وجود آمده است، شاید زمان آن فرا رسیده باشد که آن را ریست کنید.

از سوی دیگر بسیاری از اکستنشن های نصب شده روی مرورگر، به خصوص نمونه های رایگان که از اینترنت دانلود می شوند، به مرور زمان باعث کند شدن کروم می شوند و پیام های پی در پی آن ها کاربر را اذیت می کند.

خوشبختانه راه حلی موثر برای حل مشکلات ذکر شده وجود دارد، و آن هم ریست کردن کامل مرورگر کروم است که عملکرد آن را همانند روز اول ارتقا می دهد.

ریست کردن گوگل کروم باعث می شود تنظیمات صفحه خانه و موتور جستجو پیش فرض به حالت اولیه بازگردد. علاوه بر آن تمام اکستنشن های نصب شده غیر فعال شده و حافظه مربوط به کوکی ها (Cookie Cache) پاک می شود. اما بوکمارک ها و پسوورد های ذخیره شده بدون تغییر باقی خواهند ماند. با این حال توصیه می شود قبل از ریست کردن از بوکمارک های خود بکاپ تهیه کنید.

لینک خبر

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا