نرم‌افزار و اپلیکیشن

اپلیکیشن کنفرانس ویدیویی Google Meet رایگان خواهد شد

Google Meet نرم افزار مخصوص برگزاری کنفرانس های ویدیویی است که در حال حاضر برای استفاده از امکانات آن باید مشتری سرویس G Suite باشید. اما گوگل اعلام کرده است از اوایل ماه می این نرم افزار به صورت رایگان در اختیار افرادی که دارای حساب جیمیل هستند نیز قرار خواهد گرفت. نرم افزار کنفرانس ویدیویی گوگل امکان برگزاری جلساتی با حداکثر ۱۰۰ شرکت کننده را فراهم می کند. این ابزار علاوه بر محیط وب، در قالب اپلیکیشن برای سیستم عامل های iOS و Android موجود است.

شما همچنین می توانید مستقیما از طریق تقویم گوگل (Google Calendar) کنفرانس ویدیویی را آغاز کنید یا به جلسات دیگر ملحق شوید. از دیگر ویژگی های این نرم افزار می توان به امکان استفاده از کپشن های مختلف در هر لحظه و نمایش تصویر تمام اعضای جلسه در یک قاب اشاره کرد.

با وجود اینکه اعلام شده بود مدت زمان جلسات رایگان حداکثر یک ساعت خواهد بود، اما گوگل تصمیم گرفته است اعمال این محدودیت را تا تاریخ ۳۰ سپتامبر به تعویق بیاندازد. بنابراین کسانی که به خاطر شیوع ویروس کرونا خانه نشین شده اند و قصد دارند به صورت رایگان از این نرم افزار بهره ببرند، می توانند بدون دغدغه محدودیت زمانی از داخل منزل جلسات را برگزار کنند.

گوگل همچنین اعلام کرده است که فرایند ایجاد دسترسی رایگان تدریجی بوده و طی چند مرحله انجام شد. این یعنی بعضی از کاربران ممکن است دیر تر از بقیه از امکانات رایگان این نرم افزار بهره مند شوند.

گوگل به فکر مشتریانی که دارای حساب های خریداری شده از سرویس G Suite هستند هم بوده و امکانات پرمیوم Google Meet را تا تاریخ ۳۰ سپتامبر به صورت رایگان در دسترس آن ها قرار داده است. این کاربران بر خلاف کسانی که از نسخه رایگان استفاده خواهند کرد، می توانند جلساتی با حداکثر ۲۵۰ شرکت کننده را آغاز کنند، پخش زنده برای حداکثر ۱۰۰,۰۰۰ بیننده داشته باشند، و جلسات را ضبط نمایند.

در هر صورت دسترسی رایگان به ابزار برگزاری تماس ها و کنفرانس های ویدیویی گوگل پیشنهاد ویژه ای است که در این روز های بحرانی می تواند به بسیاری از مردم کمک کند. همانطور که اشاره کردیم گوگل امکان مشاهده تصویر تمام شرکت کنندگان در یک قاب را فراهم کرده است تا در این زمینه نیز با اپلیکیشن های شناخته شده ای مثل زوم رقابت کند.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا