گجت

مشخصات احتمالی نسل سوم هدفون Google Pixel Buds

در حالی که منتظر نسل دوم هدفون های وایرلس گوگل هستیم، سازمان ملی ثبت اختراع چین اخیرا سندی را منتشر کرده است که به نظر می رسد به هدفون نسل سومی Pixel Buds از شرکت گوگل تعلق داشته باشد.

طبق تصویری که در این سند وجود دارد، این مدل جدید از لحاظ ظاهری شباهت های فراوانی به نسل اول و دوم هدفون Pixel Buds دارد. شاید حتی بتوان آن را مدل هایبرید دو نسخه قبلی دانست. با این وجود تفاوت هایی نیز وجود دارد که مهم ترین آن ها اختلاف سایز است.

نسل اول هدفون های Pixel Buds با وجود اینکه وایرلس نامیده می شدند، برای سینک شدن با گوشی به سیم نیاز داشتند. این مشکل در طراحی نسل دوم که هنوز عرضه نشده است، به قیمت افزایش چشمگیر در سایز برطرف شده بود. در واقع نسل دوم در صورت ورود به بازار از AirPods Pro و Jabra Elite 75t به عنوان هدفون های وایرلس واقعی بزرگتر خواهد بود. اما اگر سند اخیرا منتشر شده موثق باشد، که البته گاهی اوقات نیست، سایز نسل سوم Pixel Buds دوباره به اندازه مناسب کاهش پیدا کرده است.

یکی دیگر از تغییرات مهمی که در تصاویر به دست آمده از این سند به چشم می خورد، قطعه نگهدارنده هدفون است که به نظر می رسد با تصمیم گوگل از این مدل حذف شده است. البته جایگاهی روی بدنه این هدفون ها مشاهده می شود که احتمالا برای نصب مجدد این قطعه استفاده می شود. بنابراین بهتر است بگوییم قطعه ear fin stabilizer قابل جدا کردن است.

و اما مهم ترین تغییر و شاید حتی سوپرایز اصلی این باشد که دیگر خبری از طراحی داخل گوش نسل دوم نیست. این یعنی بعید است تکنولوژی اکتیو نویز کنسلینگ در هدفون جدید Pixel Budd وجود داشته باشد. این تکنولوژی نیازمند عایق با کیفیت در بدنه هدفون است که حداقل در طراحی این مدل دیده نمی شود. علاوه بر آن انتظار نمی رود کیفیت صدا بهبود یافته باشد.

اخیرا طراحی یکی از مدل های هدفون سامسونگ که احتمال می رود Galaxy Buds 2 باشد نیز منتشر شده بود. این هدفون نیز مانند Pixel Budd فاقد طراحی داخل گوش بود، اما طبق شایعات نوعی تکنولوژی نویز کنسلینگ در آن وجود داشت. در صورتی که این شایعه درست باشد، احتمالا هدفون وایرلس جدید گوگل مورد کم لطفی مشتریان قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر نمی توان گفت این هدفون وایرلس جدید چه زمانی توسط گوگل معرفی خواهد شد، چه قیمتی خواهد داشت، و چه زمانی فروش آن کلید خواهد خورد. اما از آنجایی که نسل دوم قرار است با قیمت ۱۷۹ دلاری در سال جاری عرضه شود، بعید به نظر می رسد نسل سوم خیلی افزایش قیمت داشته باشد. در هر صورت باید منتظر اخبار تکمیلی در این زمینه باشیم.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا