موبایل

آنر در گوشی های جدید خود از پردازنده مدیاتک ۵G استفاده خواهد کرد

شرکت آنر از مجموعه هواوی چهارشنبه هفته گذشته گوشی میان رده ای ایکس ۱۰ – ۵G را معرفی کرد. در مراسم رونمایی این تلفن هوشمند جدید، آقای ژائو مینگ به عنوان رییس مجموعه آنر وعده های جذابی در مورد آینده محصولات این برند داد. طبق سخنان او، شرکت آنر قصد دارد روابط خود را با شرکت مدیاتک گسترش دهد و از پردازنده های نسل ۵G این برند در گوشی های هوشمند جدید خود استفاده کند.

مدیاتک 5G
هواوی

چندی پیش اعلام شد که محدودیت های اعمال شده توسط ایالات متحده بر فعالیت های تجاری هواوی که شرکت مادر آنر محسوب می شود یک سال دیگر نیز تمدید شده است. علاوه بر آن قانون جدید وضع شده است که طبق آن دسترسی هواوی به پردازنده های موبایل را به شدت محدود می شود. بنابراین چندان عجیب نیست که هواوی و آنر به عنوان زیر مجموعه آن برای تامین قطعه پردازشی مورد نیاز دستگاه های خود به شرکت مدیاتک که در تایوان مستقر است رجوع کنند.

شرکت مدیاتک (MediaTek) قصد دارد با معرفی پردازنده جدید دیمنسیتی ۸۲۰ ( Dimensity ) اینترنت نسل پنجم ۵G را به گوشی های میان رده ای و ارزان قیمت تر (در مقایسه با غول های بازار) اضافه کند. این پردازنده با جدیدترین تکنولوژی جمع آوری داده خود پوشش بهتری ارائه می دهد و انتقال بدون نقص بین نواحی تحت پوشش اینترنت ۵G را رقم می زند. از سوی دیگر سرعت دانلود بالا، پشتیبانی از دو سیم کارت، و قابلیت VoNR توسط پردازنده جدید فراهم می شود. به عبارت دیگر، این پردازنده می تواند بعضی از پیشرفته ترین امکانات و قابلیت های موجود در محدوده زیر ۶ گیگاهرتز اینترنت ۵G را به گوشی های میان رده ای و یا حتی مدل های پرچم دار اضافه کند.

هواوی

سری دیمنسیتی پردازنده های مدیاتک بسیاری از قابلیت های ۵G را با قیمت مناسب ارائه می دهند. بعضی از این پردازنده ها حتی از اینترنت ۵G دو سیم کارته نیز پشتیبانی می کنند. بنابراین مجهز شدن تلفن های هوشمند جدید آنر و هواوی به این پردازنده ها می تواند خبر خوبی برای مشتریان این برند ها باشد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا