آموزشموبایل

عمر باتری گوشی اندروید پس از چه مدت زمانی تمام خواهد شد

آیا عمر باتری گوشی اندروید تا اندازه‌ای که لازم است دوام می‌آورد؟ این سوالی است که شاید برای شما هم پیش بیاید که اصلا عمر مفید باتری گوشی اندروید چه اندازه است؟ اگر می‌خواهید در این زمینه اطلاعات خود را بالا ببرید تا انتهای مطلب همراه کیمیانو باشید.

عمر باتری گوشی اندروید پس از چه مدت زمانی تمام خواهد شد

عمر باتری گوشی اندروید چقدر است؟

به‌طور معمول، طول عمر باتری گوشی‌های مدرن (لیتیوم یونی) ۲ تا ۳ سال است که طبق گفته تولیدکنندگان حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ دوره شارژ می‌شود. بعد از آن، تقریبا ۲۰ درصد ظرفیت باتری کاهش می‌یابد.

اما آیا واقعا عمر مفید باتری برای شما همین دو تا سه سال است؟ جواب این سوال خیر خواهد بود. چرا که عادت‌های نادرست شارژ کردن گوشی‌ همراه سلامت باتری تلفن را به خطر می‌اندازد و طبیعتا عمر آن را نیز کوتاه‌تر می‌کند.

این موضوع که هر چند وقت یک بار باتری شارژ می‌شود، روی خوب یا بدتر شدن عمر آن تاثیر می‌گذارد. به ‎طور خلاصه، هر اندازه بیشتر گوشی خود را شارژ کنید، بهتر خواهد بود.

برای به حداقل رساندن تخریب باتری، پس از رسیدن شارژ باتری به ۱۰ درصد آن را شارژ کنید و آن را تا جای ممکن همیشه تا حد ۸۰ درصد بیشتر شارژ نکنید.

حال چرا این موارد توصیه می‌شود؟ زیرا بر خلاف انواع باتری نیکل قدیمی، باتری‌های یون لیتیوم تحت فشار قرار می‌گیرند.

عقیده گسترده و منسوخ در مورد باتری

مطمئنا خلاف این موضوع را هم شنیده‌اید که می‌گویند باتری‌ها باید شارژشان کاملا صفر شود، سپس تا ۱۰۰ درصد مجددا شارژ شوند.

باتری‌ها تنها در صورتی خراب می‌شوند که شارژشان خیلی جزئی کم شود و سپس دوباره به شارژ زده شوند. به‌طور کلی برای باتری‌های که نیکلی هستند، کاملا درست است که شارژ مکرر ظرفیت باتری را به‌شدت کاهش می‌دهد.

عمر باتری گوشی اندروید پس از چه مدت زمانی تمام خواهد شد

چگونه پایین بودن میزان باتری باعث کاهش ظرفیت آن خواهد شد؟

برای این که موضوع برایتان واضح باشد، باتری به خودی خود صرف نظر از هر چیزی خراب می‌شود. وقتی چرخه داخلی باتری آغاز می‌شود، تغییرات داخلی برگشت‌ناپذیری نیز طبیعتا برای آن رخ می‌دهد.

تعداد لیتیوم به تدریج کاهش می‌یابد و بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. آن‌ها موجب تشکیل یک لایه محدود کننده می‌شوند که مقاومت داخلی باتری را افزایش می‌دهد و چنین موضوعی در نهایت موجب کاهش ظرفیت باتری خواهد شد.

حال با انجام عادت‌های بد شارژ کردن مانند افزایش سرعت مصرف باتری، رسیدن شارژ باتری به اعداد زیر ۱۰ درصد و ظرفیت پایین باتری می‌تواند این لایه محدود‌کننده را بیشتر کند و در نهایت ظرفیت باتری نیز از آن طرف کمتر می‌شود.

حال هر اندازه تلفن شما قدیمی‌تر باشد، عادت ناسالم شارژ کردن به باتری شما آسیب خواهد رساند که برای افزایش عمر باتری گوشی اندروید باید به آن دقت کرد.

چه سطح از باتری کم در نظر گرفته می‌شود؟

به طور کلی هر اندازه شارژ باتری به صفر درصد نزدیک‌تر باشد، برای باتری مضرتر است و همین گفته وقتی شارژ باتری نزدیک به ۱۰۰ درصد نیز صدق خواهد کرد.

کمترین میزان فشار باتری در حدود میانه است (۵۰ درصد) و بیشتر به همین دلیل است که تولیدکنندگان گوشی‌های اندروید و اپل می‌گویند شارژ باتری را تنها تا نصف انجام دهید.

این قطعا استانداردی است که می‌توانید از آن استفاده کنید. به علاوه، خیلی هم راحت است چرا که دیگر از شر یادآوری‌ها و هشدار برای شارژ کم باتری نیز خلاص می‌شوید.

اگر احساس حساسیت خاصی نسبت به شارژ باتری گوشی خود دارید و عمر باتری گوشی اندروید برای شما از اهمیت خاصی برخوردار است، می‌توانید قبل از این که شارژ باتری به ۲۰ درصد برسد دوباره آن را شارژ کنید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
charbycharge.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا