آموزشتلفن هوشمند / تبلت

چگونگی رمز گذاشتن بر روی فایل ها و برنامه های اندروید و اپل !!

سیستم بلاک کردن اپلیکیشن های تلفن های هوشمند و یا رمز گذاشتن روی فایل اندروید و آیفون در ابتدا با هدف جلوگیری از دسترسی کودکان به محتوای خاص معرفی شد. اما پس از آن بسیاری از کاربران تصمیم گرفتند از این سرویس در جهت محافظت از داده های شخصی خود که توسط اپلیکیشن های مختلف نگهداری می شود استفاده کنند.

بنابراین رمز عبور گذاشتن برای دسترسی به بر روی فایل ها و اپلیکیشن های اندروید نه تنها در کنترل کودکان، بلکه در حفاظت از اطلاعات نیز مفید واقع می شود.

ما در این مقاله قصد داریم نحوه بلاک کردن دسترسی به اپلیکیشن در سیستم عامل های Android و iOS را بررسی کنیم.

فرایند تعیین پسورد برای اپلیکیشن ها معمولا با استفاده از تنظیمات دستگاه صورت می پذیرد، علاوه بر آن اپلیکیشن های نیز وجود دارند که این قابلیت را ارائه می دهند.

به عنوان مثال اپلیکیشن های AppLock و Perfect AppLock برای اندروید، و ۱Password و iSafe Pro برای iOS از بهترین ها در این زمینه هستند که می توانید آن ها را دانلود و نصب کنید. کار کردن با این اپلیکیشن ها نیز بسیار آسان است.

بنابراین ما در این مقاله فقط روش اول، یعنی استفاده از تنظیمات تلفن هوشمند را بررسی خواهیم کرد.

چگونه روی اپلیکیشن های اندروید پسورد بگذاریم؟

تعیین رمز عبور برای اپلیکیشن ها در سیستم عامل اندروید از طریق بخش امنیت اپلیکیشن در منوی تنظیمات صورت می پذیرد. برای دسترسی به این قسمت ابتدا تنظیمات دستگاه (Settings) را باز کنید، سپس روی گزینه “Applications” ضربه بزنید.

زمانی که وارد لیست اپلیکیشن های نصب شده روی دستگاه شدید، اپ مورد نظر خود را انتخاب کنید. در صفحه اختصاصی مربوط به هر اپلیکیشن یک تب به نام “Permissions” در میان گزینه ها وجود دارد که با مراجعه به آن امکان تعیین رمز عبور در اختیار شما قرار می گیرد.

پسورد گذاشتن روی اپلیکیشن های آیفون

در گوشی های آیفون نیز امکان تعیین رمز عبور برای اپلیکیشن ها و بلاک کردن آن ها در قسمت تنظیمات فراهم شده است. به این منظور اپ تنظیمات آیفون (Settings) را باز نموده و گزینه “Screen Time” را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی تنظیماتی جهت کنترل، محدود، یا بلاک کردن اپلیکیشن ها و محتوای آن ها وجود دارد.

نکته جالب در مورد آیفون این است که امکان به اشتراک گذاری تنظیمات مربوط به دسترسی اپلیکیشن های آن با سایر دستگاه های دارای سیستم عامل iOS وجود دارد.

همچنین در قسمت پایین صفحه گزینه “Set Up Screen Time For Family” وجود دارد که به شما اجازه می دهد تنظیمات دسترسی اپلیکیشن ها را با سایر اعضای خانواده شریک شوید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
ccm

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا