آموزشاینترنت و وب

چطور اکانت گوگل پیشفرض خود را در اندروید تغییر دهیم ؟

اگر از یک تبلت یا گوشی اندرویدی استفاده می‌کنید، می‌دانید که اکانت پیشفرض گوگل شما در این تجربه استفاده نقش مهمی دارد. اکانت پیشفرض دستگاه تصمیم خواهد گرفت چطور وارد بسیاری از اپلیکیشن‌ها به ویژه اپلیکیشن‌های گوگل شوید. در این مطلب نشان خواهیم داد چطور این اکانت را عوض کنید؛ یعنی تغییر اکانت پیشفرض گوگل به چه صورت است. با آن که اضافه کردن چندین اکانت گوگل به دستگاه اندرویدی‌تان ساده است، قرار دادن یکی از اکانت‌ها به عنوان «پیشفرض» ساده نیست.

اکانت پیشفرض اکانتی است که زمانی که دستگاه را برای اولین مرتبه روشن و نصب می‌کنید، وارد آن خواهید شد. به عبارت دیگر برای تغییر این اکانت، باید از حساب‌های خود خارج شوید.

به عنوان مثال، روی دستگاه اندرویدی خود وارد دو حساب گوگل شدید. ابتدا باید از اکانت پیشفرض فعلی خارج شوید. انجام این کار، اکانت دوم را به عنوان پیشفرض معرفی خواهد کرد و سپس باید به اکانت اول وارد شوید.

با کیمیانو همراه باشید تا تغییر اکانت پیشفرض گوگل را با یکدیگر انجام دهیم. برای شروع دستتان را روی صفحه تبلت یا گوشی هوشمند اندرویدی از بالا به پایین بکشید (بسته به برند گوشی یک مرتبه یا دو مرتبه این کار را انجام دهید)، سپس روی آیکون چرخ‌دهنده آهسته بزنید تا وارد منوی تنظیمات شوید.

تغییر اکانت پیشفرض گوگل
در فهرست تنظیمات به سمت پایین اسکرول کنید و گزینه «گوگل» را انتخاب کنید.

تغییر اکانت پیشفرض گوگل
اکانت پیشفرض گوگل شما در بالای صفحه قرار خواهد داشت. آیکون پیکان به سمت پایین را زیر اسم خود انتخاب کنید تا لیست اکانت‌ها ظاهر شود.

تغییر اکانت پیشفرض گوگل
در مرحله بعد روی عبارت «Manage Accounts on this Device» آهسته ضربه بزنید.

تغییر اکانت پیشفرض گوگل
حالا فهرستی از تمام اکانت‌هایی خواهید دید که در دستگاه خود وارد آن‌ها شدید. اکانت پیشفرض گوگل خود را پیدا و آن را انتخاب کنید.

تغییر اکانت پیشفرض گوگل

روی عبارت «Remove Account» آهسته بزنید.

تغییر اکانت پیشفرض گوگل
مهم است اشاره کنیم حذف این اکانت تمام پیام‌ها، مخاطبان تماس یا داده‌های مرتبط دیگر را از روی گوشی یا تبلت اندرویدی شما پاک خواهد کرد.

خوشبختانه، بعضی از آن داده‌ها در اکانت شما نسخه پشتیبان گرفته شدند و زمانی که وارد آن شوید، مجددا برخواهند گشت.
اگر با این موضوع مشکلی ندارید، در پیامی که ظاهر خواهد شد برای تایید روی عبارت «Remove Account» آهسته بزنید.

تغییر اکانت پیشفرض گوگل
این اکانت از این فهرست و دستگاه شما حذف خواهد شد. روی پیکان برگشت به عقب در گوشه بالا سمت چپ آهسته بزنید تا به تنظیمات گوگل برگردید.

تغییر اکانت پیشفرض گوگل
مجددا روی آیکون پیکان کشویی کنار نام خود آهسته بزنید تا اکانت‌های این فهرست باز شوند. این مرتبه، روی عبارت «Add Another Account» آهسته بزنید.

تغییر اکانت پیشفرض گوگل
پس از این که با وارد کردن رمز عبور یا اثر انگشت خود، هویتتان را تایید کردید، یک صفحه ورود گوگل ظاهر خواهد شد. مراحل روی صفحه نمایش را دنبال کنید و مشخصات اکانتی را که دوست دارید اضافه کنید، وارد کنید.

تغییر اکانت پیشفرض گوگل
چند دقیقه طول خواهد کشید تا اکانت شما وارد شود. پس از اتمام کار، روی گوشی یا تبلت اندرویدی خود یک اکانت جدید گوگل را به عنوان پیشفرض انتخاب کردید!

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا